Nesreća nikada ne ide sama...

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
Žena večeras odvede decu, a ja pun optimizma trk na Tamiš...
Par sitnih bucova je pljuskalo, ja vežem favorita i na prvi zabac TRAAAS izleti neki veliki iz dubine. Kontra, strimer izlete u vis i pravo na kabl koji visi iznad vode i ide do obližnjeg splava.Vuci, cimaj, cimaj i vuci... ode.
Navežem ja drugog, ali kako sam bez klješta u prsluku preskočim sajlicu (ionako lovim bucova, zar ne :whistle:). Da li da kuckam uopšte dalje ili sve znate???
Posle nekog vremena, sve dubljeg puštanja i sporijeg povlačenja (bucovi pogledali strimera i zgrozili se :-X) ispod nogu mi izađe štuja od svojih 60-tak cm i proguta strimera kao nedužno kederče. Još pokušava da ga svari negde ispod splava.
Zatim su počeli komarci...
A evo stigla je i žena sa decom... :hammerhead: :hammerhead: :hammerhead:
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Bice bolje profesore,veliki bucov se uvek vraca na mesto zlocina :yeswink:,i ja najvise volim te sto su pritajeni tigrovi ispod mnostva sitnih.A za stuku si sam kriv.
 

Terza

Senior member
Učlanjen(a)
21.03.2008.
Poruke
198
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
Umesto sajle mozes da vezes i malo deblji hipron,ja ga koristim kao podvez kad jurim smudja i stuku na varalicu (parce oko 30-40 cm),strimer ce sigurno bolje da se ponasa nego sa sajlom...(tako je bar sa voblerima)
 

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
Terza je napisao(la):
...Umesto sajle mozes da vezes i malo deblji hipron,ja ga koristim kao podvez kad jurim smudja i stuku na varalicu ...

Kod tebe u kraju su male štuje :D
Šalim se, hipron štuka preseče kao ništa, provereno mnogo puta nažalost i lično (kada su se hiproni tek pojavili). Imam ja extra rešenje, Surflon Micro Supreme, vezujem ga i ne pravim sajle sa vrtilima, ali zar ne rekoh da sam jurio bucova, štuka mi nije bila ni na kraj pameti. Jaoooo kako je napravila polukružni zaokret ispod mojih nogu :doh:
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Milanče je napisao(la):
Jaoooo kako je napravila polukružni zaokret ispod mojih nogu :doh:

:) barem te je došla pozdraviti i reći kako i ona živi u blizini- Nisi računao i na mene pa sada plaćaj cenu  ;) :D

Bit će bolje, doči će i veća  :yeswink:
 

Terza

Senior member
Učlanjen(a)
21.03.2008.
Poruke
198
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
...doduse tako nisam vadio vece od 3 kg ali nikad mi nije pokidala (bar za sad)  :-\
 

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
Terza je napisao(la):
...doduse tako nisam vadio vece od 3 kg ali nikad mi nije pokidala (bar za sad)   :-\
Veruj mi da i štuka od 500g može da pregrize upredene strune svih proizvođača. Nije pitanje težine ribe već oštrih bočnih zuba - kada hipron predrlja preko njih džaba mu nosivost od 25kg. Ako imaš sreće, neće ti se nikada desiti (čini mi se da Sebastianu nikada štuka nije pregrizla?) ali ja sam znao loveći smuđa na pletenicu i bez sajle da izgubim 3 štuke za jedno jedino pecanje!!!
 

Terza

Senior member
Učlanjen(a)
21.03.2008.
Poruke
198
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
...izgleda da sam imao srece...
2 puta mi se desilo da popusti sajlica,jednom je bukvalno pukla na pola (cuvam gornji deo kao uspomenu),a drugi put se vrtilica izvukla iz onog "burenceta",tad sam hteo i stap da slomim  :'(
 

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
Terza je napisao(la):
...izgleda da sam imao srece...
2 puta mi se desilo da popusti sajlica,jednom je bukvalno pukla na pola (cuvam gornji deo kao uspomenu),a drugi put se vrtilica izvukla iz onog "burenceta",tad sam hteo i stap da slomim  :'(
Odosmo totalno u off - ali sajlice izgleda u poslednje vreme imaju veze i sa mušičarenjem :)
Odavno sam shvatio da je najslabija karika u sistemu sajla odnosno spojevi sajle - vrtilo (karabinjer) i kopča. Veruj mi na reč da sam pravim sajle i kombinujem isključivo vrhunske žice, vrtila i kopče već par decenija!!! Pre toga sam imao raznih glupavih situacija i ogromnih štuka koje su ostale urezane samo u mom sećanju. Meni su ostajale otvorene (zgužvane, deformisane)  kopče i vrtila sa samo jednom stranom, razvezane žice od sajle,...
 

Terza

Senior member
Učlanjen(a)
21.03.2008.
Poruke
198
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
...trebalo je da tuzim proizvodjaca za pretrpljeni dusevni bol... :D
 

Mefisto018

Hero member
Učlanjen(a)
30.12.2006.
Poruke
2.112
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Jesi li imao iskustva sa tuty criterom,kako se on ponasa posto ga nisam koristio a MNOGI ga hvale..??
 

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
Blue Fox Famozni je napisao(la):
Jesi li imao iskustva sa tuty criterom,kako se on ponasa posto ga nisam koristio a MNOGI ga hvale..??
Odličan, jedino što je ovaj moj Surflon Micro Supreme mnogo mekši i lakše se vezuje (u čvor!!!).  Toothy uglavnom svi "vezuju" upaljačem ili prave klasične sajlice.
 
Vrh Dno