Nesreća nikada ne ide sama...

Mefisto018

Hero member
Učlanjen(a)
30.12.2006.
Poruke
2.112
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Hvala Milance,pa odvoji malo vremena da tumaramo Nisavom  ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;)
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Danas mi se desio strahovit peh.Po izuzetno vetrovitom vremenu krenem da musicarim,znam da je u o vakvim danima bucov na metar od obale.Na svom mestu izvadim jednog od nekih 500gr.,i nista vise.Precesljah celu duzinu keja i ni udarca vise.Nigde kedera,nigde bucova.Ugledah jato galebova kako na nekih 100 metara od mene kidise u samu obalu.Brzo tamo,plicak,strm kej, moram da bacam sa vrha.Voda zamucena od silnih talasa,idealno.Dva-tri zabacaja,nista.U sledecoj voznji,kad sam vec vadio strimer,zakaci mi se donji deo predveza za neku izbocinu na dnu keja,a strimer ostade da leluja na nekih 20cm.od obale nosen talasima.Ja cimah da otkacim onaj zakaceni deo o kej, kad na onog nesrecnog strimera-usranka sto ostade usamljen u plicaku raspali komadina.Nista se nije desilo,nisam osetio nista na stapu,pocepao je tamo gde je struna zapela za kej.Spakovao sam se,a iduci kuci strasno me zaboleo zeludac.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
zvezdan je napisao(la):
Danas mi se desio strahovit peh.Po izuzetno vetrovitom vremenu krenem da musicarim,znam da je u o vakvim danima bucov na metar od obale.Na svom mestu izvadim jednog od nekih 500gr.,i nista vise.Precesljah celu duzinu keja i ni udarca vise.Nigde kedera,nigde bucova.Ugledah jato galebova kako na nekih 100 metara od mene kidise u samu obalu.Brzo tamo,plicak,strm kej, moram da bacam sa vrha.Voda zamucena od silnih talasa,idealno.Dva-tri zabacaja,nista.U sledecoj voznji,kad sam vec vadio strimer,zakaci mi se donji deo predveza za neku izbocinu na dnu keja,a strimer ostade da leluja na nekih 20cm.od obale nosen talasima.Ja cimah da otkacim onaj zakaceni deo o kej, kad na onog nesrecnog strimera-usranka sto ostade usamljen u plicaku raspali komadina.Nista se nije desilo,nisam osetio nista na stapu,pocepao je tamo gde je struna zapela za kej.Spakovao sam se,a iduci kuci strasno me zaboleo zeludac.

auuuuu, veruj mi i mene zabole zeludac cim sam se/te zamislio u takvoj situaciji.  :'(
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Milanče je napisao(la):
:'( pa posle danima samo sića  :yeswink:
Bas tako,krivo mi je samo sto me vetar ubio i sto je on najveci krivac za kacenje predveza za kej :mad:
 

Gogo

Hero member
Učlanjen(a)
26.08.2008.
Poruke
2.103
Broj reagovanja
1
Lokacija
Beli Manastir Croatia
zvezdan je napisao(la):
Danas mi se desio strahovit peh.Po izuzetno vetrovitom vremenu krenem da musicarim,znam da je u o vakvim danima bucov na metar od obale.Na svom mestu izvadim jednog od nekih 500gr.,i nista vise.Precesljah celu duzinu keja i ni udarca vise.Nigde kedera,nigde bucova.Ugledah jato galebova kako na nekih 100 metara od mene kidise u samu obalu.Brzo tamo,plicak,strm kej, moram da bacam sa vrha.Voda zamucena od silnih talasa,idealno.Dva-tri zabacaja,nista.U sledecoj voznji,kad sam vec vadio strimer,zakaci mi se donji deo predveza za neku izbocinu na dnu keja,a strimer ostade da leluja na nekih 20cm.od obale nosen talasima.Ja cimah da otkacim onaj zakaceni deo o kej, kad na onog nesrecnog strimera-usranka sto ostade usamljen u plicaku raspali komadina.Nista se nije desilo,nisam osetio nista na stapu,pocepao je tamo gde je struna zapela za kej.Spakovao sam se,a iduci kuci strasno me zaboleo zeludac.

Oće to tako ponekad, imam ja tu i tamo i "znakove" da će da bude pizdarija kao: došunjam se na mjesto,zavežem muhu, vidim ribu, razamašem se,a u svoj koncentraciji na mjesto pada muhe ne pogledam nazad, naravno da nigdje u okolini nema ni travčice, ni grančice ma ni... ni..., i taman da špagu kod zadnjeg izvlačenja iza sebe plasiram naprijed,nađe ona negdje neku travku, zapne malo,trzne zapetlja mi se špaga na štap,u trzaju se okliznem sa kamena, napravim buku ko da je lavina, otjeram ribu i skoro završim u vodi,predvez se toliko zapetljao da ga moram mjenjati...E kad tako počne šta očekivati dalje... ribu ili kupanje. Ma dođe mi da se odmah okrenem , naravno da neodem negi imam još tri pizdarije slične ili drugačije (riba udara 5 puta zaredom na istom mjestu i nemogu da je zakačim ),napatim se još sat dva  pa nakraju ipak odustanem.Lijepo zar ne...
 

pex

Junior member
Učlanjen(a)
23.03.2008.
Poruke
91
Broj reagovanja
0
prognoza je bila losa-palo pola metra...a grtalica se batal'la... :blush: :nowink:
 

peka les

Full member
Učlanjen(a)
22.12.2009.
Poruke
660
Broj reagovanja
0
Mozda je naslov teme pravi za pricu koja sledi.

Ogorcen danasnjom pricom koju smo culi od coveka iz VUCJA koji je i sam ucestvovao u njoj, odlucio sam da napisem koju rec.

Radi se o tome da je pre neki dan covek radio svoj svakodnevi poso(seko drva) na planini Kukavici i tako naisao prvo na automobil
NISKE registracije a zatim i na dva coveka(citaj krivolovce)koji su se predstavili da su iz Nisa,prvo sto je spazio da su hvatali na plovak
a dalje kroz pricu saznao da im je glavni mamac kavijer a ciljana riba PASTRMKA.

Na pitanje zasto su prevalili toliki put za lov pastrmke u reci u kojoj skoro da je i nema,njihov odgovor je bio da su dosli poslom u
Vucje pa svratili u Vucjanku i krenuli sa ubedjivanjem da je ima i to krupnijih komada,covek zbunjen odgovorio da nezna odakle im
takva informacija i njihov odgovor( koji je mene najvise pogodio) je da su videli na internet pre neki dan kako su neki momci imali fine
komade,to objasnjava dve stvari:

PRVA:Ribokradice itekako posecuju musicarske forume a narocito OVAJ jer svaki gost moze pokupiti informaciju bez ikakvog naloga.
DRUGA:Mozda gora od prve je da i pojedini  "MUSICARI" na forumima su najvece ribokradice.

Da li je uopste moguce da postoje takvi ljudi,dokle ide ljudska svest,da li ce se nekada nesto promeniti ili biti gore.
Razmislite sami da li je zdravo i plemenito doci na reku kao sto je VUCJANKA  kojoj je vec ugrozen riblji svet i unistavati je.
Naravucenije:Ne odavajte mesta gde pecate jer RIBOKRADICA je svuda oko nas.
 

Kuzma

Hero member
Učlanjen(a)
08.12.2005.
Poruke
1.054
Broj reagovanja
11
Lokacija
Nis
ovo predstavljanje bi trebalo da se protumači kao da su ljudi iz Niša najveći ribokradice, ili da su svi iz niša ribokradice, zar ne
 

japanac

Full member
Učlanjen(a)
08.03.2009.
Poruke
907
Broj reagovanja
21
Lokacija
Niš
Na mojemu autu je isto NI tablica, ali ja trsim ribu na Samokovskoj reci. Nisam nikad bio na Vučjanki. Ako neko oće da vodi, nek se javi Gociju da organizuje put. (Mada imam i auto s KŠ registracijama- menjam po potrebi)
 

Šone

Hero member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
2.698
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
peka je napisao(la):
DRUGA:Mozda gora od prve je da i pojedini  "MUSICARI" na forumima su najvece ribokradice.

Mušičari ne love ribu na žive mamce i plovak.... To je ispod svake časti ! Svako  ko se takvim ribolovom bavi nije ni slovo M od Mušičara već običan plovkaroš a u slučaju lova pastrmke takvim penzionerskim metodama i najobičniji krivolovac..

*end of the story !
 

peka les

Full member
Učlanjen(a)
22.12.2009.
Poruke
660
Broj reagovanja
0
Kuzma je napisao(la):
ovo predstavljanje bi trebalo da se protumači kao da su ljudi iz Niša najveći ribokradice, ili da su svi iz niša ribokradice, zar ne

Neznam gde si to procitao,u mom postu sigurno NE.

Šone je napisao(la):
Mušičari ne love ribu na žive mamce i plovak.... To je ispod svake časti ! Svako  ko se takvim ribolovom bavi nije ni slovo M od Mušičara već običan plovkaroš a u slučaju lova pastrmke takvim penzionerskim metodama i najobičniji krivolovac..

*end of the story !

Upravo tako Sone.... :tbumb:

Ova prica nije napisana da bi ulazili u rasprave vec da vidi BAGRA koja posecuje ovaj ili drugi forum(musicarenje.net)koja sakuplja podatke pa posle realizuje svakakvim sredstvima........ neka vide da znamo sta su radili.......
 

gegula

Hero member
Učlanjen(a)
14.10.2009.
Poruke
2.674
Broj reagovanja
0
puno ce se oni najediti sto neko zna ili ih je video sta su uradili i sta rade,,to su ljudi bez obraza i morala :mad: :mad: :mad: :mad:
 

boban.velickovic

Senior member
Učlanjen(a)
09.09.2010.
Poruke
233
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd, Niska Banja
Pekinu priču ja vidim kao apel da se ne objavljuju lokacije jer se zloupotrebljavaju.

Ja imam prijatelja koji je straight mušičar (tako zovem one koji ne priznaju ništa osim suve muve), koji godinama peca na lokacijama koje ne želi da obelodani, posebno na forumima.  Razlog iza kog on stoji je, da ne želi da prelepe lokacije sa prelepom prirodom, veoma bogate pastrmkom pretvori u "prvomajska izletišta" i mesta za izlov mrežama i živim mamcima.

Možda je u pravu.. ko zna.
 
 

Šone

Hero member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
2.698
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
Pa u pravu je ,na žalost svako mesto kod nas na kojem postoji makar i mala šansa da se ulovi neko ribče je poziv raznoraznim likovima na satiranje...
 
Vrh Dno