Nesreća nikada ne ide sama...

peka les

Full member
Učlanjen(a)
22.12.2009.
Poruke
660
Broj reagovanja
0
boban.velickovic je napisao(la):
Pekinu priču ja vidim kao apel da se ne objavljuju lokacije jer se zloupotrebljavaju.
 
:tbumb:

Ja bi rado svakome pokazao mesta ko je zainteresovan da obidje vucjanku,j,moravu.......itd...i zasto bih imao nameru da krijem lokacije gde pecam,ali pored
ovakvih ribokradica covek mora da bude oprezan.
 

Kuzma

Hero member
Učlanjen(a)
08.12.2005.
Poruke
1.054
Broj reagovanja
11
Lokacija
Nis
zar nije pametnije da se reke bolje čuvaju umesto da se navodno dobra mesta drže u tajnosti
i ribolovci i neribolovci bi moorali da obaveste nekog nadležnog kad vide bilo šta što nema veze sa normalnim i zakonskim ribolovom
 

japanac

Full member
Učlanjen(a)
08.03.2009.
Poruke
907
Broj reagovanja
21
Lokacija
Niš
Na duže staze treba poraditi na stanju svesti na prvom mestu, pa bilo edukacijom, bilo oštrim merama (ni po babu ni po stričevima).
Ribokradica i alavih ribolovaca (pa bilo da su mušičari, varaličari, plovkaroši...) će uvek da bude, samo je pitanje šta činimo kao društvo da taj broj smanjimo.

Za sad su u upravama udruženja uglavnom ljudi koji kroz vođenje udruženja vide samo novac! Povlašćenih "prijatelja" ima koliko ti volja, slabo se i zakon sprovodi, a da ne pričam o C&R.

Boli ćoše ribočuvare da se jebavaju po vukojebini oko npr. Vučjanke, a ja Boga mi nemam nameru da se bijem i svađam sa budalama zbog riba.
 

Šone

Hero member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
2.698
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
Dok ne dodje do toga stanja svesti ovde ,mi ćemo  verovatno da izumremo kao dinosaurusi .Ja ću od sada malo povesti računa šta pišem ...
 

japanac

Full member
Učlanjen(a)
08.03.2009.
Poruke
907
Broj reagovanja
21
Lokacija
Niš
Da nije proleće, i ja bih poveo računa. Ovako, odlepim načisto od ovog vremena i pojma nemam šta čukam po forumu.  :hammer:  ???
 

lazza

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
06.12.2005.
Poruke
1.842
Broj reagovanja
2
Lokacija
NIShville
Kuzma je napisao(la):
zar nije pametnije da se reke bolje čuvaju umesto da se navodno dobra mesta drže u tajnosti
Upravo tako...

Ne bih ja krivio ni "otvorene" forume, a ni želju mušičara da oda dobru lokaciju i da se pohvali lepim ulovom. Svi koji su uzeli dozvole ove godine imaju na poleđini broj ribočuvarske službe pa je najbolje pozvati ih kada se primete krivolovce na vodi.
 

crni

Hero member
Učlanjen(a)
10.09.2007.
Poruke
1.981
Broj reagovanja
0
Lokacija
Leskovac
Ima istine u svemu sto kazu Kuzma i Lazza ali oni ne posecuju pomenutu vodu pa ne znaju da je VELIKI problem sto na pastrmskom delu Vucjanke,dobrog dela Vlasine,Predejanske,Dzepske.... reke nema signala nijedna mreza...ni 061,063,064....
Samo velike muke i problemi drugari....veeeeliki.Da ne pominjem nezainteresovanost cuvara koji sluzbenim vozilom idu da pecaju u toku radnog vremena...
 
Vrh Dno