Nishki Culture Caddis - Kalcha (Zakula'N'MixMaster best)

alp

Full member
Učlanjen(a)
02.02.2008.
Poruke
572
Broj reagovanja
2
Culture su za mene stran pojam. Obicno sam na pecanju.
 
Z

Zakula

Guest
Jedno je sigurno,niko pre nas nije publikovao Culture Sedge-a,odnosno Kalchu! Sto se tice same muve,ni jednu zamerku nemam nakon mnogo testiranja na razlicitim tipovima voda u kojima sam pecao razne vrste riba.Neverovatno izdrzljiva muva,koja ni posle vise desetina zubatih pastrmki ne menja oblik a ni plovne osobine.Cak sta vise i ne trazi nikakvu negu nakon ulovljene ribe.Jednostavno oslobodite ribu i nastavite da pecate!
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.120
Broj reagovanja
1.186
Lokacija
Čačak
jel valja polipropilen za opsivanje tepiha za ovu muvu?
meni se dopada ali nemam od cega da je pravim
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
oholi je napisao(la):
jel valja polipropilen za opsivanje tepiha za ovu muvu?
meni se dopada ali nemam od cega da je pravim

Oni samo taj i koriste :D

Dodji dacu ti jedno 200g da imas za jedno 300 ovih gamadi.
 

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.107
Broj reagovanja
317
Lokacija
Svrljig
simpson H je napisao(la):
oholi je napisao(la):
jel valja polipropilen za opsivanje tepiha za ovu muvu?
meni se dopada ali nemam od cega da je pravim

Oni samo taj i koriste :D

Dodji dacu ti jedno 200g da imas za jedno 300 ovih gamadi.

Ne samo taj za tepihe već i onaj za opšivanje kožnih presvlaka volana luks. automobila.
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Kozne presvlake volana se opsivaju jakim poliesterskim-obucarskim koncem, mozda si mislio na one krznene presvlake i jambolije? :D
 

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.107
Broj reagovanja
317
Lokacija
Svrljig
U pitanju je snalažljivost u otkrivanju materijala za pravljenje mušica. Ja ih pravim od svega i svačega i lepo pecam. Da li je materijal od tepiha, jambolije, lutke ili neki skupi markirani, nema veze. TAj za tepihe je daleko jeftiniji od onog kupljenog u nekoj ribolovačkoj radnji. Ja imam polipropilen da pravim muve do duboke starosti (dok budem mogao da vidim šta radim). Uživancija  :bleh:.
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
uživač je napisao(la):
U pitanju je snalažljivost u otkrivanju materijala za pravljenje mušica. Ja ih pravim od svega i svačega i lepo pecam. Da li je materijal od tepiha, jambolije, lutke ili neki skupi markirani, nema veze. TAj za tepihe je daleko jeftiniji od onog kupljenog u nekoj ribolovačkoj radnji. Ja imam polipropilen da pravim muve do duboke starosti (dok budem mogao da vidim šta radim). Uživancija  :bleh:.

Nije snalazljivost ako pocupas dzempere, tepihe, ili odes u pozamanteriju. To moze svaki debil ali probaj bilo koju lametu iz pozamanterije pa onda onu "firmiranu" i onda ce ti sve biti jasno. Polipropilen za opsivanje tepiha je ok materijal ali ni blizu fini i plovan kao onaj firmirani. Slicni su samo po sastavu i nista drugo. Mislis da oni sto prizvode te, kako rece firmirane stvari, nisu upuceni da svega ima i po drugim radnjama nego ribolovackim. Ali probaj...nije svejedno
 

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.107
Broj reagovanja
317
Lokacija
Svrljig
Jedam sa slike je firmiram, kupljen po solidnoj ceni u ribolovačkoj prodavnici a drugi je iz prodavnice tepiha i veoma je jeftin. Šta mislite koji je koji?
 

Prilozi

  • PP.jpg
    PP.jpg
    112,2 KB · Pregleda: 187

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.120
Broj reagovanja
1.186
Lokacija
Čačak
simsone kad dodjem sledeci put u nabavku spremi polipropilen :)
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
uživač je napisao(la):
Jedam sa slike je firmiram, kupljen po solidnoj ceni u ribolovačkoj prodavnici a drugi je iz prodavnice tepiha i veoma je jeftin. Šta mislite koji je koji?

Moras prvo da mi kazes koja je firma u pitanju i koja prodavnica. Sa slike ce bilo ko tesko izvesti neke zakljucke neuporedivo bolje se oseti pod prstima. Nemoj da mislis da ja imam nesto protiv onih polipropilena za opsivanje tepiha, rekao sam ti i sam ih koristim kada mi treba, vec je smesno predstavljati da su istog kvaliteta kao oni specijalne namene.
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Ja imam i "firmiran" i "tepiški" i "kajiški" polipropilen. Mogu da se razlikuju, ali mogu biti i gotovo isti. Za Kalču je odličan debeo, poput Goddardove dlake, a ništa ne nedostaje ni finom.
Probajte ovu muvu hitno! Oduševićete se. Ja sam veoma ponosan na nju i tvrdim da je zaista najkvalitetnija imitacija odraslog krznokrilca ikada napravljena. Sada imate nekoliko Trichoptera, koje baš padaju na vodu i šetaju kao Culture.
Samo proverite i ništa drugo. ;)
Kada pravite "swing" tehnikom mislite na Mr. Žakulu, a kada pravite sa snopčićima, mislite na mene. :amore:
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Mixmaster je napisao(la):
Kada pravite "swing" tehnikom mislite na Mr. Žakulu, a kada pravite sa snopčićima, mislite na mene. :amore:

Zato i necu da ih motam jer kad nesto radim mislim na lepe stvari :D Ne zelim nocne more dok vezujem musice :D
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Vata ribe, Simpsone!
Sve ima da ti se razbistri u glavi kada vidiš kako izgleda, pliva, traje, lovi... Zavolećeš nas toliko da ćeš tražiti da se slikaš sa nama za jedan uokvireni A3 format u radnji. :amore:
Napravi je sam. Sada imaš sve materijale, a za ovo čudo treba samo poly, konac i hackle, a može čak i bez njega.
Hajde, dođi da sutra bockamo pastrmke. Ovde je sve bistro, a trutta radi kao blesava. Odmah kresni auto i ovde si do Dnevnika. Već sutra si Nišlija (budiš se u Nišu), krkaš burek u "Pikantu" i oko 11h smo na reci. Idemo na Staru planinu.
Jbt, gledaj kakve su ove iz crvenog kanjona. Obrati pažnju na dve crvene pege na masnom peraju.
Šta čekaš? Lovostaj?

index.php
 
Vrh Dno