Novembar/Decembar i klen?

tomos rider

Full member
Učlanjen(a)
27.11.2009.
Poruke
870
Broj reagovanja
0
pozdrav,dobri ljudi...nov sam na forumu,pa rekoh da priupitam iskusnije kolege musicare....lov musicom mi nije toliko stran,jer sam lovio do sad prosle sezone na varalicarski komplet sa sistemom na vaser kuglu.......pokazao se odlicno,ali i ima svojih mana......dobio sam musicarski stap(Dam,ali ne znam oznaku) sa cekrkom nekim grafitnim,ali isto oznaku ne znam.....kako god,zelim da se spremim za prolece\leto 2010,ali me isto kopka da li se klen moze loviti i sad pri povrsini ili nimfama,pri nesto dubljem sloju?Reka na kojoj bih lovio je Karas,blizu Vrsca,bogata klenom,ali malo nepristupacnijih mesta.....
 

ledukri

Senior member
Učlanjen(a)
02.07.2009.
Poruke
196
Broj reagovanja
0
Klena u ovom periodu mozes uspesno loviti suvom musicom. Idi na mesta gde znas da je klen, moras biti vrlo tih ali vrlo, i bacaj. Treba kod sebe da imas musice vezane na udici vel 14-18, a ja bi ti preporucio sitne midzeve i neki grifits gnat, i neke maslinaste i sivkaste imitacije jednodnevkica.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Moze se ali nije to to osim ako odes do vode i vidis ih na povrsini...tada mozes probati suvim muvama a inace ako ih ne vidis na vidiku ja licno i ne mogu garantirati zanimljiv ribolov klena. Iskreno, ja ga nikada nisam ciljano lovio u ovom periodu, sada ganjam samo grabežljivice osim pastrmke jer je u lovostaju do proleća. Ako ces loviti na Karasu radije probaj prevariti kakvog bucova nekim malim (5-7cm) strimerom. No, i klena se da uloviti malim strimerima...najbolje ces znati kada odes do vode i probas. Ako bude jos par suncanih dana kod tebe i malo toplije moze se dogoditi i da vidis klenove i stvarno ih probas prevariti suvom musicom. Dobro došao na forumn i svako dobro!

Odakle si, Vršac, okolina? Je si li bio kako na Neri?
 

tomos rider

Full member
Učlanjen(a)
27.11.2009.
Poruke
870
Broj reagovanja
0
hvala na brzim odgovorima!pokusacu,kako ste rekli...inace sam kacio plivajuce muve dok sam kuglao...i pokazale su se i vise nego ok....ali na vidjeno....da iz Vrsca sam,ali nikada nisam bio na Neri a zelim da odem......ali kad otopli,ne znam kakva je situacija tamo sad?pozdrav i hvala na dobrodoslici!
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
ja sam bio na Neri ove godine ali tamo na jednoj tzv. plaži na izlasku iz Bele Crkve...Nera je takva reka da nikada nije ista jer često menja oblik svoga korita i tako svoje priobalje, svake godine je to neka druga reka. U Belou Crkvu dođem svake ili svake druge godine u posetu familiji. Što se same Nere tiče ima tamo svega samo treba pronači pravo mesto. Kažu da u donjem toku malo niže od BC kod neke osmatračnice su najbolja mesta ali eto ja nikako nisam uspio da odem tamo več uvek ovde bliže BC na koji sat...od riba ima skobalja, mrena, soma, stuke, bucova pa i stvarno dosta klena. Na žalost i tamo su radile mrerže a verovatno još i uvek pa brojnost krupnih riba i nie neka ali i dalje je lepa i zanimljiva reka. Iskreno, meni je Dunav draži za ribolov  :) Obišao sam ove godine i Karaš kod Jasenova...na žalost nismo našli nikoga u RD-u da bi ptiali za dnevne dozvole, policiju smo pitali ali nikakvih koristnih informacija nismo dobili...tako da ja nisam hteo da bacam jer ne želim neprijatnosti na vodi i nije mi do prepiranja. Mada znam da je pitanje da li bi čuvar uopšte naišao ja sam ipak samo pregledao taj deo reke. Vidio sam lepu prisutnost manjih bucova a oni krupni se nisu javljali ali su sigurno tamo...čuo sam da se tamo love lepi komadi od par kilograma...ne znam, morat ču to sam proveriti  ;) možda u dolazečoj 2010 godini.
 

tomos rider

Full member
Učlanjen(a)
27.11.2009.
Poruke
870
Broj reagovanja
0
e Sebastiane....ja sam uvek za,sto se tice pecanja na Karasu...mogu ti reci da je reka bogata klenom iako seljaci cesljaju mrezama,ali ima doosta granja na srecu,pa ne mogu bas uvek da mrezare......kad god budes planirao posetu,javi se,imam ja tu par drugara koji varalicare(a i ja sa njima) momci za svaki respekt,svu ulovljenu ribu vracaju,druzimo se na vodi kad god mozemo....jedostavno,drago mi je sto smo se nasli.kad i ti isplaniras vreme,dodji,garantujem da te Karas nece razocarati....sto se tice cuvara,mi smo pecali tu dosta i na zalost,nikad nismo videli cuvara,mada bi trebalo da radi svoj posao.....a i mozemo obici Neru,svasta lepo cuh o njoj...pozz!
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
tomos rider je napisao(la):
e Sebastiane....ja sam uvek za,sto se tice pecanja na Karasu...mogu ti reci da je reka bogata klenom iako seljaci cesljaju mrezama,ali ima doosta granja na srecu,pa ne mogu bas uvek da mrezare......kad god budes planirao posetu,javi se,imam ja tu par drugara koji varalicare(a i ja sa njima) momci za svaki respekt,svu ulovljenu ribu vracaju,druzimo se na vodi kad god mozemo....jedostavno,drago mi je sto smo se nasli.kad i ti isplaniras vreme,dodji,garantujem da te Karas nece razocarati....sto se tice cuvara,mi smo pecali tu dosta i na zalost,nikad nismo videli cuvara,mada bi trebalo da radi svoj posao.....a i mozemo obici Neru,svasta lepo cuh o njoj...pozz!

ok, bit ce mi zadovoljstvo ako nam se poklope sve kockice...mozda dovedem i tog musicara iz BC sto smo se upoznali...zamisli, upoznali smo se u kaficu...familijaran izlazak...jedan od mojih pozove ovoga i pitaga "gde si?" a on kaze evo idem u tvom pravcu, a moj rođo kaže "evo imam ovde jednoga sto muvari kao i ti" i tako smo se upoznali...covek lovi isto na karasu ali i na neri...imao sam samo par dana ali nisam uspio da se uklopim sa tim čovekom da bi zajedno izašli na vodu ali bit če dana za megdana...kada budem išao u BC javit ču pa kao što rekoh ako se poklope sve kockice vidimo se na karasu...iskreno ja bih volio vec na prolece tamo da pojurim bucova...sviđa mi se ta reka...nije preširoka i ima potencijal.
 

Marushani

Full member
Učlanjen(a)
21.06.2007.
Poruke
606
Broj reagovanja
0
Lokacija
Giroc - Romania
tomos rider, pozdrav! Ja sam iz tvoje blizine, samo sa druge strane granice, mogu ti reci da ovi u rumuniji u ovom periodu pecaju klena mokrim, musicama u ovom periodu i dobro se pokazuje klen na black zulu, fazanov rep, i baby fishu. Da bi ovo probao nemoras ici na Neri, mozes bas u gradu da pecas. Secam se bio sam kod vas i video neku recicu u gradu pupu klenova. Tacnije imate neku radnji gde se prodaje namestaj i odmah iza te radnje video sam ribe o kojim ti pricam, probaj tamo.
 

tomos rider

Full member
Učlanjen(a)
27.11.2009.
Poruke
870
Broj reagovanja
0
hahahah!znam,kanal Mesic..i tu stvarno ima klenova,ali je ta recica toliko mala,da ih sad ne mozes naci ni lupom,ko zna gde zazime.....a sa mosta se jasno vide komadi,obicno leti......nije problem na prolece i leto,ja bih sada da ga lovim,ali....nista izgleda do marta.....dotle ce stuka da radi...pozz!
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
tomos rider je napisao(la):
nije problem na prolece i leto,ja bih sada da ga lovim,ali....nista izgleda do marta.....dotle ce stuka da radi...pozz!
moguce je i sada loviti samo moras da se potrudis i pronadjes gde je riba.....
slikano 29. novembra....
11resize.jpg


12resizea.jpg
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
na moravi u samom gradu....nesmem da napisem koliko sam riba ulovio jer niko nece da mi veruje  :doh: jedan od boljih izlazaka ove sezone ,iako nista posebno krupno nisam ulovio....to je dokaz da klen po odgovarajucim uslovima moze vrlo uspesno da se musicari i u hladnom delu godine
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
evo i jedna slika terena gde sam nasao klenove na povrsini u ogromnom broju  :drool:
5resizew.jpg
 

tomos rider

Full member
Učlanjen(a)
27.11.2009.
Poruke
870
Broj reagovanja
0
ova voda je prelepa!ali i mnogo veca od Karasa,reke na kojoj lovim.....tako da se uslovi na ovoj vodi i na Karasu ne mogu porediti.....slazem se da ima klena i sad,ali na manjim rekama je neuporedivo teze naci klena na povrsini.....bar mislim.
 
Vrh Dno