Novembar/Decembar i klen?

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
kod mene na jezeru skoro nemoguce ga je sada ugledati na povrsini...sve ovisi o temperaturi vode, lokacija...
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
tomos rider je napisao(la):
ova voda je prelepa!ali i mnogo veca od Karasa,reke na kojoj lovim.....tako da se uslovi na ovoj vodi i na Karasu ne mogu porediti.....slazem se da ima klena i sad,ali na manjim rekama je neuporedivo teze naci klena na povrsini.....bar mislim.
nemam nesto puno iskustva u lovu klena zimi po manjim rekama ....ali smatram da velicina vode nije bitna.
npr.  kod mene na moravi moguce ga je loviti sve dok je voda ovako mala i bistra.jer cim malo nadodje klenovi se povuku u dubinu odakle tesko izlaze do proleca .inace ovaj teren je na samoj ivici zimovnika , pa zato klenovi po lepom vremenu i malom vodostaju izlaze u plicak mirnog toka gde rado pokupe sitnu suvu muvu
 

compshop

Hero member
Učlanjen(a)
09.07.2007.
Poruke
1.245
Broj reagovanja
2
Lokacija
Arandjelovac
Ja mogu da kazem za Bukuljicu i Kacer. Desavalo mi se da klen radi fenomenalno po mrazu na suvu
 

tomos rider

Full member
Učlanjen(a)
27.11.2009.
Poruke
870
Broj reagovanja
0
treba naci idealno mesto,bas kao sto je slucaj sa ovom rekom sa slike...plica i bistra voda....kod mene je obrnuto.... :doh: :D
 

Zox

Junior member
Učlanjen(a)
28.01.2007.
Poruke
62
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
Klena sam lovio i na -11 stepeni na Peštanu, pritoki Kolubare i to na dubljim mestima koja su "pokrivena" rastinjem i krošnjama jer je na tim mestima voda, za nijansu toplija nego na otvorenom...
Upotreba mokrih mušica i njihovo lagano vođenje mogu vrlo ulepšati dan a o kuvanom vinu, posle i da ne govorim  :D
 

tomos rider

Full member
Učlanjen(a)
27.11.2009.
Poruke
870
Broj reagovanja
0
daaaa....uvek je bolje AFTER.....iako obozavam musicarenje,zimi se orijentisem na lov grabljivica varalicom...ipak tu imam vise uspeha po hladnom....sa prvim suncanim danima,eto mene opet sa suvim muvama.....
 

mile

Newbie
Učlanjen(a)
18.12.2009.
Poruke
4
Broj reagovanja
0
jel je bio neko na toplici novembar-decembar?
ako jeste kako radi klen u ovo doba godine?
 

gringo

Hero member
Učlanjen(a)
26.05.2007.
Poruke
1.256
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Ako je mala i bistra verovatno u najtoplijem delu dana ima aktivnosti na povrsini. Ako nije, onda entuzijazam u petu brzinu i bacaj nimfe i strimere 8)
 

mile

Newbie
Učlanjen(a)
18.12.2009.
Poruke
4
Broj reagovanja
0
gringo je napisao(la):
Ako je mala i bistra verovatno u najtoplijem delu dana ima aktivnosti na povrsini. Ako nije, onda entuzijazam u petu brzinu i bacaj nimfe i strimere 8)
hvala na brzom odgovoru pokusacu kao sto rekoste  :tbumb:
 

tomos rider

Full member
Učlanjen(a)
27.11.2009.
Poruke
870
Broj reagovanja
0
bez uvrede,ali mislim da je bolje posvetiti svoje vreme zimi sredjivanju pribora i pripremanju musica za sledecu sezonu nego pokusati loviti klena,kog,bar na manjim rekama,sigurno nema na povrsini...(provereno na par manjih reka....) ne zelim nikog da uvredim,i ja sam zagrizen za ribolov,varalicarim,a od ove godine cu i musicariti aktivnije,ali treba znati i kad stati.... :whistle:
 

gringo

Hero member
Učlanjen(a)
26.05.2007.
Poruke
1.256
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Nema stajanja sem u lovostaju :). Ne treba ici po svaku cenu u ribolov ako je debeo minus pa jos i duva vetar, ali ako je lep i miran dan a voda mala i bistra lov klena na povrsini je vise nego moguc :yeswink: Toplica je odlicna reka za ovakve stvari.
 

lazza

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
06.12.2005.
Poruke
1.842
Broj reagovanja
2
Lokacija
NIShville
Istina Gringo. Ali to mi dodje nekako tupav ribolov. Mnogo truda za malo "nagrada". Koliko vidim vec je vreme da se parkiramo na toplim vodama.
 
Vrh Dno