Novi Winston!

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Zajedno sa novim dizajnom samog sajta, predstavljen je konacno i novi Winston Boron IIt u tezinama 3,4 i 5. vec mesec-dva, prica se o ovom stapu a ljudi koji su imali priliku da ga probaju kazu da je uspeo dizajn savremenog i tradicionalnog u najboljem smislu reci. Dizajn i materijal Borona IIx a "mekoca" i osecaj WT serije.

Ono sto kao trend prati vecinu proizvodjaca je poskupljenje ne samo novih vec cesto i starih modela. Mozda i docekasmo ono "Amerika i Engleska bice zemlja proleterska" :hammer: Na osnovu ovoga i g-din M.Dinkic moze da kaze "eto i u USA inflacija drma" :lol:
 

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
Ono sto je zanimljivo je da se i Winston vraca na "put over" spoj izmedju delova stapa umesto trna ("spigot") koji su godinama radili. Ne znam kako ce ovu izmenu prihvatiti poklonici Winston religije!
 

oldsurehand

Full member
Učlanjen(a)
10.01.2006.
Poruke
514
Broj reagovanja
179
Racunica je prosta: money, money, money...

'Put over' ili 'tip over butt' je profitabilniji spoj. Zahteva vecu pocetnu investiciju zbog posebnih "mandrel"-a, ali kada se to uradi, samo se stancuju odvojeni delovi koji savrseno pasuju jedan na drugi. Trn zahteva veci rucni rad, jer se jednodelni blank sece na zeljeni broj delova i onda se ugradjuju trnovi (lepljenje, secenje, smirglanje, pasovanje), a rucni rad kosta.
 

boron

Junior member
Učlanjen(a)
18.05.2007.
Poruke
24
Broj reagovanja
0
Pozdrav,

Ja sam nov ovde i za pocetak zelio bih da pozdravim sve ribolovce i da im pozelim sretan ribolov.
Zivim u Svedskoj i bavio sam se musicarenjem 10 godina.
Moj pribor je:

Winston boron IIx #3 8,6"
Winston boron IIx #5 9"
ross evolution 1
ross evolution 1,5

Sto se tice boron-a IIt mogu samo da kazem da je razocarao skoro cijeli svijet.
U kontaktu sam sa vodicima iz Montane, kojima je to posao 365 dana u godini i puno njih su rekli da je IIt suvise "mekan".
Cak je i IIx meksi u odnosu na druge marke kao Sage, G Loomis, Thomas & Thomas itd, iako sam Winston drzi da je IIx fast action.
Na kraju se sve ipak svodi na ukus i stili (casting) mahanja ili bacanja (ako sam ízabrao pravi termin?) ali u sustini IIt je razocarao 90% njih koji ipak znaju nesto o musicarenju.
Kada govorimo o IIx onda samo mogu da dodam da je to (za mene) jedan od najljepsih stapova.
Ali ipak na kraju sve se svodi na ukus i tehniku kao sto sam naveo prije.
Jedan od mojih prijatelja koji su u vodama musicarenja vec preko 40 godina je i David, Englez koji ima interesantne teorije o stapovima:

citat:
" Postoje dvije kategorije stapova; prva: Stapovi koji su pravljeni za bacanje kao sto su G Loomis, Thomas i Sage a na drugoj strani postoje stapovi za "pecanje" to jest, prezentaciju musce i osjecaj kad dobijete ribu na udici, kao sto su Winston, Tom Morgan itd.

Za kraj zelim da se zahvalim i nadam se da ce ovaj tekst koliko toliko pomoci vama koji ste htjeli da imate sliku o IIt.

Sve najbolje i pozdrav iz Svedske


boron

 

lucky

Founding father
Urednik
Učlanjen(a)
14.11.2005.
Poruke
2.068
Broj reagovanja
2
Lokacija
Niš, Srbija
Pozdrav Borone i dobrodosao na sajt,
Veoma mi je drago da smo dobii aktivnog clana iz Svedske. Veoma bi voleo da cujem koko je tamo musicarenje...tako ako imas vremena slobodno se ukljucuj u diskusije, otvaraj teme, samo lagano i opusteno!

Veoma zanimljiv i koristan text za boron!
Salut!
 

Veso2

Junior member
Učlanjen(a)
25.06.2007.
Poruke
89
Broj reagovanja
0
boron je napisao(la):
Pozdrav,

Ja sam nov ovde i za pocetak zelio bih da pozdravim sve ribolovce i da im pozelim sretan ribolov.
Zivim u Svedskoj i bavio sam se musicarenjem 10 godina.
Jedan od mojih prijatelja koji su u vodama musicarenja vec preko 40 godina je i David, Englez koji ima interesantne teorije o stapovima:

citat:
" Postoje dvije kategorije stapova; prva: Stapovi koji su pravljeni za bacanje kao sto su G Loomis, Thomas i Sage a na drugoj strani postoje stapovi za "pecanje" to jest, prezentaciju musce i osjecaj kad dobijete ribu na udici, kao sto su Winston, Tom Morgan itd.

Za kraj zelim da se zahvalim i nadam se da ce ovaj tekst koliko toliko pomoci vama koji ste htjeli da imate sliku o IIt.

Sve najbolje i pozdrav iz Svedske


boron

Hej boron,

Zakasnjeli pozdrav i od mene, takodjer iz Svedske! Taj isti citat od Davida (LB FLugfiske) sam i ja cuo - ima tu sigurno i nesto istine, samo necu da se skroz slozim s time, iz drugih razloga. Kao kad se prepiru vlasnici Volva i Saaba, koji auto je bolji, otprilike.. Winston, boron ili LT modelen, vidjecemo, je jedan od mojih narednih ciljeva po pitanju stapova.. A ja sam prilicno izbirljiv!

Tight lines!
 

Drina

Senior member
Učlanjen(a)
20.12.2006.
Poruke
147
Broj reagovanja
0
Evo upravo sam odpakovao WINSTON LT i pokusao da ga spojim al ni jedan dio ne ide do kraja pa me zanima jeli tako treba da bude ili ne
 

Sjekloca

Full member
Učlanjen(a)
01.10.2007.
Poruke
913
Broj reagovanja
0
Pa stvar je prosta: premjeri dubinu zenskog dijela i duzinu muskog dijela, premjeri debljinu muskog dijela i sirinu zenskog dijela sublerom, pa ces vidjeti o cemu se radi. Ima stapova koji ne ulaze do dna, izgledaju nedovrseno, a u stvari TAKO TREBA.... a ako je na tvom stapu razlika neznatna i na slici na prospektu stoji drugacije, onda si vjerovatno pazario "divljaka" koga mozes dotjerati sitnom smirglom (probaj 200 ili 280 finocu), ali ne pretjeruj, da ne klima! Ja toliko znam!  :tbumb:
 

Drina

Senior member
Učlanjen(a)
20.12.2006.
Poruke
147
Broj reagovanja
0
Stap je nov kupljen u njemackoj u butiku EUROPE FLYFISHING nemoze valjda biti Divljak .Sjekolice vjerovatno se to moze dotjerati smirglom al moram sacekati da neko odgovori sto ima Winston lt .Pokvari mi sad ovo cejf konto otici da ga isprobam a vidi sad ovaj belaj
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Drina je napisao(la):
Evo upravo sam odpakovao WINSTON LT i pokusao da ga spojim al ni jedan dio ne ide do kraja pa me zanima jeli tako treba da bude ili ne

Sve je u redu. Tako treba. Naravno da nece do kraja. Mora malo da viri. Opusti se.
 

Drina

Senior member
Učlanjen(a)
20.12.2006.
Poruke
147
Broj reagovanja
0
MIX 1 cm mozda i vise ako je tako da idem probati ljepotana
 
Vrh Dno