Noviteti !!!!

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Novo cedo najveceg proizvodjaca musicarskih stapova, firme SAGE, zove se Z-Axis.
Ne pamtim da se ovoliko buke diglo oko nekog stapa a najveca odgovornost za to je na ljudima iz samog SAGE-a koji su resili da povuku iz proizvodnje njihov trenutno najprodavaniji stap XP...
Priznacete, vrlo cudna odluka ali je marketing tim iz SAGE-a ubedjen u neverovatan uspeh novorodjenceta. Kruze price o povlacenju iz proizvodnje i cuvenog SLT-a (navodno naslednik je takodje spreman), tako da SAGE ponudu vrhunskih stapova u ovom trenutku cine TCR, Z-Axis i TXL.
Z-Axis odlikuje neverovatna lakoca i balans (kazu oko 2 unce) a po brzini ne zaostaje puno za XP modelom koji su mnogi svrstavali u najbolji allaround stap danasnjice (9' #5).
Na sajtu proizvodjaca je stanje redovno (nema promena) ali sve trgovine reaguju neverovatnim popustima (15-35%) za XP seriju.


Winston takodje sprema iznenadjenja i posle neverovatnog uspeha BIIx modela, sprema "favorita"pod imenom BIIxt koji ce imati nesto tradicionalniju akciju (neprovereno). Takodje se sprema cistka u vidu obustavljanja proizvodnje cuvenog WT modela, sto izaziva izlive besa medju ljubiteljima ove renomirane firme. WT kao naslednik IM6 modela (isti stap sa drugim nazivom) proizvodio se od davne 1980 godine i doneo je svu slavu ovom proizvodjacu a najslavniji stap iz te serije nosi naziv po nekadasnjem vlasniku Tom Morganu. Dvodelni 8' #4 TMF (Tom Morgan Favourite) predstavlja savrsenstvo a mnogi ga svrstavaju u najbolji stap u klasi.

Posle "neuspeha" Orvisa sa novim modelom Zero Gravity, ocekuje nas "vruca jesen"

Autor ovog skromnog texta (moja malenkost :lol: ) , munjevito je reagovao na ove vesti i vec narucio "stari" XP 9' #4 , a videcemo hoce li to biti pravi potez.
 

ducia

Senior member
Učlanjen(a)
26.11.2005.
Poruke
113
Broj reagovanja
0
Autore ovog skromnog teksta ako ti nije tesko napisi po kojoj ceni si ga prucio, ako kazes da je popust od 15-35% vredi potrositi nesto novaca.
 

StY_EsoX

Senior member
Učlanjen(a)
21.02.2006.
Poruke
359
Broj reagovanja
1
Sad je pravo vreme za kupovinu novog stapa ako neko planira! Sem XP-a na popustima se moze naci i sage VPS a popusti su oko 30-40%. Cene XP-a se krece nesto vise od 400$ a VPS se moze se naci po vrlo pristupacnoj ceni od 250$. Sto se winstona tice nedavno je zamenio svoju to tad najeftiniju seriju Ibis sa dve jeftinije serije Vapor i Ascent. Ibis 9wt 9' je moj najdrazi stap u kolekciji. Ako imate srece da nadjete po jos kojeg Ibisa za oko 200-150$ sto i nije puno kad se pogleda o kakvom se stapu radi, a uz njega ide i dozivotna garancija, nemojte propustiti ovu odlicnu ponudu. Takodje se suska da ce Winston povuci i XTR seriju, a trebalo bi da je zameni takodje sa nekim specijalizovanim stapom, verovatno za nijansu laksim. Kad su u pitanju musicarski stapovi i abel trenutno vrsi rasprodaju svoih stapova. Pored jako kvalitenih cekrka, abelovi stapovi ni po cemu ne zaostaju za ostalim renomiranim proizvodjacima. A o kvalitetu abelovih stapova najbolje govori to da je 2005 petica iz njihovog asortimana proglasena za stap godine. Cena abelovih stpova se krece oko 350-400$ sto znaci da su na popustu oko 30%. Da li ce abel izbaciti novu seriju stapova ili ce prestati da radi stapove nema nikakvih naznaka.
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Sumadinac wrote:
Bilo bi to interesantno da se bavim strimerisanjem!!!!

Kakve veze ima strimerisanje? Pa te serije stapova se prave i kao 5wt, pusti ti ove danetove karakondzule :hammer: i krbulje :hammer:
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
ducia wrote:
Autore ovog skromnog teksta ako ti nije tesko napisi po kojoj ceni si ga prucio, ako kazes da je popust od 15-35% vredi potrositi nesto novaca.

Stap me kosta 416$ (330e) a donosi mi ga drugar krajem septembra. da sve ide regularnim putem izasao bi dosta skuplje zbog shippinga, carine i PDV-a. Zato, ako imate nekoga u USA, a voljan je da vam ucini, mislim da treba iskoristiti trenutak.
 

StY_EsoX

Senior member
Učlanjen(a)
21.02.2006.
Poruke
359
Broj reagovanja
1
I Abel se proizvode od 3wt pa sve do 14wt! Abeli stapovi u svakom slucaju nisu motke,govorim iz licnog iskustva posto imam jedan 7wt, i mogu reci da je odlican stap, lagan i odlicnih bacackih karakteristika. Po recima ljudi iz abela njihovi stapovi su predvidjeni za razlicite namene, tako da recimo 4wt stap i 9wt imaju razlicite akcije.

VPS je brz stap i pogodan za "strimerisanje" naslednik legendarne RPL serije, ali opet je medium-fast akcije. A VPS light je cak ima jos sporiju medium akciju! Radi se o jakom i snaznom stapu ali sa umerenijom akcijom. Cak umerenije akcije nego XP koji je deklarisan kao fast model!

Winston Ibis je namenjen kao all-round rod i u laksim varijantama moze odlicno posluziti za bilo koji vid ribolova. I ako je u katalogu naznaceno da se radi o stapu sa Fast akcijom, u poredjenju sa drugim stapovima ja bi pre rekao da je neke medijum-fast akcije.

Winston XTR je ljuta guja namenjena za velike muve, vetrovite uslove i dale zabacje ali se takodje ovaj stap proizvodio i u laksim varijantama. Trodelna setica je cesto bila izbor i pri lovu pastrmke po vetrovitim uslovima kada su bili potrebni dugi zabacaji. Ova trodelna serija je u potpunosti zamenjena sa 5-odelnom ali su izbaceni laksi modeli tako da je u trenutnoj liniji najlaksa petodelna 8wt. Ja sam imao srece da nadjem XTR 8wt trodelni (meni licno se mnogo vise svidja trodelni od pedodelnog modela) na nekoj rasprodaji za 399.99$ pa sam ga porucio preko prijatelja koji je trenutno u US, i nadam se da ce mi ovaj stap stici vec krajem septembra.
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Lepo je kad imas prijatelje u Americi, pa ti donesu stap. Bas lepo. Ali nas 99.9 % stanovnika Srbije u Americi nemamo prijatelje. NAPROTIV! Winston, Scott, Sage, Loomis... kod nas dolaze samo kao polovni ili ukradeni. Imamo nekakve uvoznike Orvisa, RST-a, Hardya itd, ali kada bi sad narucili nesto po svojoj volji kod njih, tesko da to imaju. A i sta ce nam vrhunski stapovi, kad nisu ni predvidjeni za uslove u kojima mi pecamo. Kad neko peca na SAGE TCR ili Loomis GLX i slicne stapove, pa jos namontira cekrk RR, Abel ili Dutch Reels, to je kao kad neki poljoprivrednik koji retko napusta svoje imanje, vozi Ferrari do zadruge. Kao, bez Ferrarija ne bi mogao!?!? A nasi korisnici vrhunskog musicarskog pribora su uglavnom takvi. Cak i ne razmisljaju svojom glavom. "Komsija selac ima Sage motku, pa zar ja da pecam na Shakespeare? Sve pare ima da dam na pribor! To sto idem na musicarenje jednom mesecno i to, samo leti, nije bitno. Utoliko ce mi ovaj skupoceni pribor duze potrajati!" Garantujem da ovakvi bolesnici provedu vise vremena druzeci se sa svojim priborom pokazujuci ga prijateljima (a potajno i samom sebi) nego koristeci ga na vodi. S druge strane, postoje svakodnevni korisnici musicarskih stapova, cekrka, konaca... Ako takvi imaju vrhunski pribor, svaka cast. Njima je zaista potreban i zbog njih se i proizvodi. Takvih ljudi kod nas ima toliko, da ih ja na prste mogu nabrojati. Nazalost, neki levaci diktiraju modu naivnim pocetnicima, pa je i u nasim krajevima sve vaznije kako izgledas i koje ti je marke stap, cekrk, pa cak i kosulja(!) i jakna(!) koju nosis u ribolovu. Zbog toga je sve manje musicara koji se isticu svojim neobicnim vestinama, a sve vise onih koji bi da se na precac istaknu kolicinom novca koji trose na "svoj" hobi. Ne bih obracao paznju na ovu glupu pojavu, da ona ne ugrozava i samu filozofiju musicarenja, koja zbog takvih biva sve vise srozana, da vec nazirem kraj narocite privlacnosti, zavodljivosti i lepote musicarenja kao vida sportskog ribolova.
P.S. Opet ja...
 

lucky

Founding father
Urednik
Učlanjen(a)
14.11.2005.
Poruke
2.068
Broj reagovanja
2
Lokacija
Niš, Srbija
Potpuno NEpotreban komentar u ovoj temi. Postoji mnoog tema gde se o ovome tupilo i/ili diskutovalo i potpuno je besmisleno da se o ovome opet tupi! Pokvari mi ovaj Mixov komentar slusanje Depeche Mode-a!
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
MixMaster wrote:
Lepo je kad imas prijatelje u Americi, pa ti donesu stap. Bas lepo. Ali nas 99.9 % stanovnika Srbije u Americi nemamo prijatelje. NAPROTIV!
Ja napisah "ko je u mogucnosti"! Ako ti nemas ima njih dosta koji imaju, zato ti je komentar vrlo glup!

MixMaster wrote:
A i sta ce nam vrhunski stapovi, kad nisu ni predvidjeni za uslove u kojima mi pecamo.
A i sta ce nam automobili kada su nam putevi puni rupa, najbolje da se vratimo volovima?

MixMaster wrote:
Kad neko peca na SAGE TCR ili Loomis GLX i slicne stapove, pa jos namontira cekrk RR, Abel ili Dutch Reels, to je kao kad neki poljoprivrednik koji retko napusta svoje imanje, vozi Ferrari do zadruge. Kao, bez Ferrarija ne bi mogao!?!?
Opet da pomenem volove?

MixMaster wrote:
Nazalost, neki levaci diktiraju modu naivnim pocetnicima, pa je i u nasim krajevima sve vaznije kako izgledas i koje ti je marke stap, cekrk, pa cak i kosulja(!) i jakna(!) koju nosis u ribolovu.
Ma najbolje je propagirati da treba da ides masan i strokav u radnickom plavom kombinezonu i crnim gumenim cizmama marke "Tigar". Samo to su pravi musicari!
Srecom ima i onih koji razmisljaju drugacije i cine ovu vrstu pecanja plemenitijom!

MixMaster wrote:
Zbog toga je sve manje musicara koji se isticu svojim neobicnim vestinama, a sve vise onih koji bi da se na precac istaknu kolicinom novca koji trose na "svoj" hobi.
Vazno je meni da uvek ima takvih poput tebe!

MixMaster wrote:
Ne bih obracao paznju na ovu glupu pojavu, da ona ne ugrozava i samu filozofiju musicarenja, koja zbog takvih biva sve vise srozana, da vec nazirem kraj narocite privlacnosti, zavodljivosti i lepote musicarenja kao vida sportskog ribolova.
P.S. Opet ja...

Sve u svemu ovo je trebala da bude jedna vest o kojoj bruji ceo web i svaki musicarski sajt. Na zalost zbog tvojih osobina, koje ne zelim da nabrajam, sama vest vise nije ni bitna.
Tvoja namera da ovaj sajt zaostaje za bilo kojim slicnim u svetu nece uticati na moje buduce angazovanje oko nekih noviteta. Mozes da pricas sta hoces ali svako slovo tvog posta odise pakoscu i ljubomorom! I ne, nisam hteo da se pohvalim kako sam uzeo novi stap. Cilj je bio da ni mi ne zaostajemo u vestima o novitetima a svima koji su mozda u nekoj dilemi oko nabavke novog stapa sam zeleo da ukazem da dobro razmisle sta im je ciniti.
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
MixMaster wrote:
Lepo je kad imas prijatelje u Americi, pa ti donesu stap. Bas lepo. Ali nas 99.9 % stanovnika Srbije u Americi nemamo prijatelje. NAPROTIV! Winston, Scott, Sage, Loomis... kod nas dolaze samo kao polovni ili ukradeni. Imamo nekakve uvoznike Orvisa, RST-a, Hardya itd, ali kada bi sad narucili nesto po svojoj volji kod njih, tesko da to imaju. A i sta ce nam vrhunski stapovi, kad nisu ni predvidjeni za uslove u kojima mi pecamo. Kad neko peca na SAGE TCR ili Loomis GLX i slicne stapove, pa jos namontira cekrk RR, Abel ili Dutch Reels, to je kao kad neki poljoprivrednik koji retko napusta svoje imanje, vozi Ferrari do zadruge. Kao, bez Ferrarija ne bi mogao!?!? A nasi korisnici vrhunskog musicarskog pribora su uglavnom takvi. Cak i ne razmisljaju svojom glavom. "Komsija selac ima Sage motku, pa zar ja da pecam na Shakespeare? Sve pare ima da dam na pribor! To sto idem na musicarenje jednom mesecno i to, samo leti, nije bitno. Utoliko ce mi ovaj skupoceni pribor duze potrajati!" Garantujem da ovakvi bolesnici provedu vise vremena druzeci se sa svojim priborom pokazujuci ga prijateljima (a potajno i samom sebi) nego koristeci ga na vodi. S druge strane, postoje svakodnevni korisnici musicarskih stapova, cekrka, konaca... Ako takvi imaju vrhunski pribor, svaka cast. Njima je zaista potreban i zbog njih se i proizvodi. Takvih ljudi kod nas ima toliko, da ih ja na prste mogu nabrojati. Nazalost, neki levaci diktiraju modu naivnim pocetnicima, pa je i u nasim krajevima sve vaznije kako izgledas i koje ti je marke stap, cekrk, pa cak i kosulja(!) i jakna(!) koju nosis u ribolovu. Zbog toga je sve manje musicara koji se isticu svojim neobicnim vestinama, a sve vise onih koji bi da se na precac istaknu kolicinom novca koji trose na "svoj" hobi. Ne bih obracao paznju na ovu glupu pojavu, da ona ne ugrozava i samu filozofiju musicarenja, koja zbog takvih biva sve vise srozana, da vec nazirem kraj narocite privlacnosti, zavodljivosti i lepote musicarenja kao vida sportskog ribolova.
P.S. Opet ja...

Ja napisah "ko je u mogucnosti"! Ako ti nemas ima njih dosta koji imaju, zato ti je komentar vrlo glup!

I sta ce nam automobili kada su nam putevi puni rupa, najbolje da se vratimo volovima?

Najbolje je propagirati da treba da ides masan i strokav u radnickom plavom kombinezonu i crnim gumenim cizmama marke "Tigar". Samo to su pravi musicari!
Srecom ima i onih koji razmisljaju drugacije i cine ovu vrstu pecanja plemenitijom!

Sve u svemu ovo je trebala da bude jedna vest o kojoj bruji ceo web i svaki musicarski sajt. Na zalost zbog tvojih osobina, koje ne zelim da nabrajam, sama vest vise nije ni bitna.
Tvoja namera da ovaj sajt zaostaje za bilo kojim slicnim u svetu nece uticati na moje buduce angazovanje oko nekih noviteta. Mozes da pricas sta hoces ali svako slovo tvog posta odise pakoscu i ljubomorom! I ne, nisam hteo da se pohvalim kako sam uzeo novi stap. Cilj je bio da ni mi ne zaostajemo u vestima o novitetima a svima koji su mozda u nekoj dilemi oko nabavke novog stapa sam zeleo da ukazem da dobro razmisle sta im je ciniti.
 

vbudic

Newbie
Učlanjen(a)
09.04.2006.
Poruke
19
Broj reagovanja
0
To sto neko ne zeli da sazna nesto vise to je njegov problem, ima nekih koje to interesuje. MIX vidim da si cuo za Ferari a pretpostavljam da ga ne vozis, zato dozvolili da cujesi i za nove modele SAGE-a ili nekog drugog stapa, nije obavezno pecati njime.
 

StY_EsoX

Senior member
Učlanjen(a)
21.02.2006.
Poruke
359
Broj reagovanja
1
Ja takodje nista zlonamerno ili hvalisavo nisam mislio napisati ovim mojim postom. Posto sam ovih par dana dosta surfovao i trazio najpovoljnije cene, video sam da se trenutno nalazi veliki broj kvalitetnih musicarskih stapova na rasprodaji, pa sam se prirodno nadovezao na Simpsonov post. Kao i da ukazem da je Sumadinac mozda u maloj zabludi kad su u pitanju neke modele stapova kojih sam se ja dotakao u prvom postu.

Ja ne vidim samo zasto neko nebi radio bilo sta sa kvalitenim alatkom. Stap je ipak samo "alatka", "orudje" kojim se koristimo u ribolovu. Ako neko vec ima priliku da preko nekog prijatelja/rodjaka/poznanika iz inostrastva da naruci ovako kvalitetne stapove ja mu toplo preporucujem.

To je slicna dilema kao:
Da imas priliku da kupis ferarija koji je 40% skuplji od golfa sta bi kupio? I jos ti kazu da sve troskove oko kvarova na ferariju snosi fabrika!
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Dane, Mixov posto svi dobro znaju kome je bio upucen tako da nema potrebe ti da se potresas zbog toga :hammer:
 
Vrh Dno