Noviteti !!!!

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
Da se vratimo na temu! XP je NAJHVALJENIJA serija stapova tvrtke SAGE (ne od strane proizvodjaca vec od strane musicara). Oni naravno moraju izbacivati nove serije da bi mi naravno kupovali nove serije. I u tome ima lepote. Ali neke serije stapova ostaju legendarne i po meni XP ce ostati takav. Kao recimo SP+ koji i danas kosta kao i nekada i nikome nije jasno zasto su tu seriju prekinuli da rade. Ili RPL / RPLX / RPLXi. Tako da je XP na snizenju investicija koja je sigurno OK za one koji vole brze stapove.
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Evo vec je poznata i cena novog mezimca kompanije SAGE!

http://www.kingfisherflyshop.com/flyshop/sage/zaxis.cfm

Interesantna je boja novih stapova koju nazivaju lite olive.

Tragicno ili ne ali mic po mic, novi modeli postaju skuplji od starih kada su se pojavili. E sad dal' je to zbog toga sto je ovo bas u predprodaji HOT, ili je 650$ preporucena cena od strane samog SAGE-a, ostaje da se vidi!

Na ovom istom sajtu ponestaju "zalihe" XP stapova (juce ih je bilo mnogo vise) ali ostao je jos poneki po nasem ukusu!

http://www.kingfisherflyshop.com/flyshop/sale/xp_closeout.cfm

Interesantno je da dvodelni modeli mogu da se nadju jos povoljnije, tako da vredi razmisliti i o njima!

http://www.coldspringanglers.com/webpages/sp_rods.htm
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Ako neko nosi gumene cizme i koristi musicarski stap od pleksiglasa, proizveden 1977 godine, a zna sta je musicarenje, moj je istomisljenik i prijatelj. Ali ako nosi Simms kombinezon, Sage stap i polarizacione naocare od 200 dolara, a ne razume srz musicarenja, nevidjeni je glupan. Ova uvredljiva rec nije upucena nikom ko se zaista nije prepoznao ovde. Ako nekog vredjam, onda to cinim neprijateljima svog sporta. Nikad ne bih uvredio coveka u kome ima bar malo pravog musicarskog duha. Medjutim problem je sto se novajlija medju beogradskim musicarima, Simpson, odmah javlja i prepoznaje. Kaze, glup sam i ljubomoran. Verovatno misli da sam glup zato sto prilicno uspesno musicarim veliki broj vrsta riba, jer on bi to sveo na minimum od par vrsta, propisanih za musicarenje. A ljubomoran sam zato sto nemam adekvatnu opremu za musicarenje, koju on ima. I jedno i drugo su besmislice, koje su proizvod mrznje prema svemu sto dolazi iz unutrasnjosti Srbije, a ne iz zapadnih zemalja, kako bi on to prizeljkivao. Zasto da neki nislija ili sumadinac, vranjanac, leskovcanin, pirocanac ili novosadjanin seru o musicarenju, kad je najbolje da to radi Simpson, koji jedino sto zna o musicarenju prikuplja citajuci web-stranice napisane u SAD. Cak i ovu temu je poceo naglasavajuci novitete firme Sage, a avatar mu je logo firme Thomas& Thomas. Cak je toliko okrenut zapadu, da ignorise cak i proizvodjace sa istoka SAD i Evrope. Orvis, Hardy, RST, Scierra, Vision i ostale evropske firme kao da ne postoje. Kao da ljudi koji rade u njima nemaju pojma sta je to dobar i adekvatan stap za evropske musicare. Trebalo bi pozatvarati te firme i ukinuti MixMastera i ostale autenticne evropske musicare i uvoziti americke. Samo Sage, Winston, T&T i musicarenje pastrmki. Sto li postoje ovakvi sajtovi, kad amerikanci imaju bolje. Simpson se svojski trudi da ugrozi ovaj sajt, ne bi li potpomogao svojim americkim idolima i uzorima.
Ili se varam?
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Ja sam savrseno kontrolisan i odlicno znam kada i kako da upotrebim rec glup! Povrsno citanje prethodnih postova i neverovatna pakost i zavist na koje mirise svaka tvoja rec upucena meni, ti je ocigledno pomutila zdrav razum! Zasto je to tako, zaista nemam pojma.
Evo da ponovim!
GLUP ti je komentar, jer nista nikome nisi rekao, samo si pokazao svoje pravo lice, i samo ti znas razlog zbog kog si postovao u ovom threadu. Neverovatno je da se jedino ti nadjes pogodjenim kada se pomene ribolovacka oprema i neki noviteti na trzistu. Ako se radi o zatupljenosti i zatucanosti, ok onda te razumem!

Neka bilo ko proceni cime te je to naslov threada i tema provocirala da se ukljucis sa takvim komentarima!!! Idi bre vise odavde nemoj da zagadjujes thread imbecilnim postovima koji nemaju veze sa temom! Ostavi ljude koje zanima nesto sveze da mogu na miru da procitaju vesti iz sveta. Ono o cemu prica svaki musicarski sajt na svetu, pa i Evropski!!
 

Aco

Junior member
Učlanjen(a)
05.07.2006.
Poruke
24
Broj reagovanja
0
Kako je topic imao dobru temu a bez veze je sjeban.....
 

ducia

Senior member
Učlanjen(a)
26.11.2005.
Poruke
113
Broj reagovanja
0
Ja se izvinjavam sto upadam ovako, ali ne mogu da se otmem utisku da su Mixovi postovi na sajtu u poslednje vreme iz neke koristi.
 

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
Opet rasterujete posetioce. MIXMASTER je ovaj put upao bez ikakvih komentara u vezi sa temom. Molim sve da prate temu ili da otvaraju nove.
 

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
P.S. Ja bih sada recimo pobrisao sve postove u kojima se ne pominju stapovi iz ovog threada - ja recimo ponekad krenem po forumu i pretrazujem stare teme koje me interesuje - ovde je 2/3 sranja u ovom threadu u kojima nema nista korisno!!!
 

lucky

Founding father
Urednik
Učlanjen(a)
14.11.2005.
Poruke
2.068
Broj reagovanja
2
Lokacija
Niš, Srbija
Tacno tako Milance. RAsterivanje novih i starih clanova nece biti tolerisano. Meni je samo zao sto su u sukobu dva clana koji su po nekoj definiciji u upravi sajta (moderator i konsultant). Sta da pomisle clanovi koji vide da se uprava raspravlja??? Ja da treba da se registrujem na sajt i da vidim ovo proseravanje, odjebao bi sajt odmah!
Zato nemojte da se cudite sto imamo svega 5-10 aktivnih clanova od 125 registrovanih!
Ja sam pisao saopstenja, jeo sam govna, ali izgleda da na finjaka ne pomaze! Jednostavno izgleda da velika sloboda u ovoj zemlji ne pali. Kao punker i anarhista zaista sam protivnik diktature, ali sve ste blizi tome!
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Uhhh ipak je preporucena cena za novi Z-Axis 650$, a evo jednog od onih koji hvataju na brzaka...

http://www.wyomingflyfishing.com/Sage-Z-Axis-Series-Fly-Rods-Available-Sept-1-2006-P900C13.aspx
 

lucky

Founding father
Urednik
Učlanjen(a)
14.11.2005.
Poruke
2.068
Broj reagovanja
2
Lokacija
Niš, Srbija
Ako ti nije mrsko iskopaj negde tehnicke karakteristike ili jos bolje ako postoji uporedni test sa nekim slicnim High class stapovima. Verujem da bi to bilo veoma interesantno!
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
A evo kako to radi marketing odeljenje iz SAGE-a, majstorske i popezne najave....

"How does SAGE improve upon the the beloved performance of the XP?
Easy… Incorporate Generation 5 Technology, Utilize Aligned Fiber Technology, Add a Proprietary Resin and Modulus Positioning System!
If this sounds confusing to you, you’re not alone. Most of us just want a rod that will cast a fly where we want it to go, feel feather-light and incorporate the sensitivity and responsiveness of a 911!
Let me introduce you to the 3rd Dimension, the new Sage Z-Axis! "
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
dr.lucky wrote:
Ako ti nije mrsko iskopaj negde tehnicke karakteristike ili jos bolje ako postoji uporedni test sa nekim slicnim High class stapovima. Verujem da bi to bilo veoma interesantno!

Stap zvanicno izlazi za koji dan tj. 01.09.2006, bice sigurno nekih uporednih testova ali treba sacekati da SAGE objavi stap u svom katalogu. Za sada mogu da paste-ujem samo prva iskustva ljudi koji su imali srecu da ga probaju...
U svakom slucaju pratim!
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Moze li neko da napise i o ovim stapovima, kao i o nekim drugim komponentama musicarskog pribora na ovom forumu i neka losa iskustva? Je li to dozvoljeno? Moze li neko da kritikuje neku firmu? Ja sam primetio da postoje razlicita iskustva. Voleo bih da svako moze da kaze i negativne strane kupovine proizvoda firmi Sage, T&T, Winston... Kao sto sam ovde negde procitao to je dozvoljeno sa Shimanom, Gamakatsuom, Orvisom, Tiemcom... Potpuno isto! Da li ovaj sajt radi za neku od ovih firmi, pa treba da ih reklamiramo. Ako je tako, ja pristajem.
Molim Luckyja da mi odgovori na ova pitanja.
 

lucky

Founding father
Urednik
Učlanjen(a)
14.11.2005.
Poruke
2.068
Broj reagovanja
2
Lokacija
Niš, Srbija
Ako zelis da kritikujes neku firmu otvori novu temu i kritikuj do mile volje, ovde ako zelis kritikuj Sage z-axis!
 
Vrh Dno