Novo nezvanicno pravilo

crni

Hero member
Učlanjen(a)
10.09.2007.
Poruke
1.981
Broj reagovanja
0
Lokacija
Leskovac
:respect1: :respect1: :respect1: :respect1:Dugo,i pre nego sto sam postao clan ovog sajta,sam posecivao isti i mogu da kazem da je bilo vrlo neumesnih a moze se reci i nekulturnih napada na pojedine clanove sajta za koje tvrdim da su se svojski trudili da ovaj sajt izgleda svetski.Neponovilo se !!!!Zbog toga jos jednom :respect1:za ovu odluku!
 

lucky

Founding father
Urednik
Učlanjen(a)
14.11.2005.
Poruke
2.068
Broj reagovanja
2
Lokacija
Niš, Srbija
Pazi druze crni o cemu se radi.
Potpuno je meni svejedno da li se napusuje neko ko ima 2 ili 2000 postova. Mi mozemo da pustamo i primitivne sale, ovo ono (pitanje je sta je primitivno, kuturno i sl.....zahteva novu temu), trte mrte, ali vredjanja vise NEMA.
 

crni

Hero member
Učlanjen(a)
10.09.2007.
Poruke
1.981
Broj reagovanja
0
Lokacija
Leskovac
dr.lucky je napisao(la):
Pazi druze crni o cemu se radi.
Potpuno je meni svejedno da li se napusuje neko ko ima 2 ili 2000 postova. Mi mozemo da pustamo i primitivne sale, ovo ono (pitanje je sta je primitivno, kuturno i sl.....zahteva novu temu), trte mrte, ali vredjanja vise NEMA.
:respect: :respect: :respect: :respect: :respect: :respect: :respect: :respect: :respect: :respect:
 

Sjekloca

Full member
Učlanjen(a)
01.10.2007.
Poruke
913
Broj reagovanja
0
Dr. Lucky.... Ja razumem da sam se ovde uclanio da bih razmenio iskustva o saznanja o lovu ribe vestackom musicom i to mi je prevashodni cilj. Nemam nameru da ovde bilo s kim razmenjujem ruzne reci niti da solim pamet bilo kome (uostalom, prelistaj moje danasnje postove i videces da sam od samog pocetka bio konstruktivan). O pusenju i ostalim erotsko-lascivnim radnjama (putem interneta) ne zelim ni da razgovaram.

Zelim da izrazim (ako to vec nije primeceno) svoje zadovoljstvo zbog postojanja ovog foruma (lokalpatriotizam, ali sta cu kad smo nasi). To, naravno, ne znaci, da cu moderatore, administratore, prokuratore i ostale operatore ovog foruma tapsati po ramenu i okretati donji deo ledja. Mislim da od mene necete imati nijednu losu rec (losu u smislu da unazadim rad ovog foruma), samo, jedino i iskljucivo - korist. Ipak imam puno stvari da ponudim, i u smislu iskustva, i u smislu konsternacije cele price.

Hvala!  :)
 

lucky

Founding father
Urednik
Učlanjen(a)
14.11.2005.
Poruke
2.068
Broj reagovanja
2
Lokacija
Niš, Srbija
Druze,
Sto se mene tice meni uopste nemas potrebe da se dodvoravas i da mi nesto ovo ono. Slobodno me napadaj, ako se samnom ne slazes. Pokazi da nisam u pravu i ja cu da ti salutiram zbog toga. U tom i jeste svrha foruma. Ovde smo svi jednaki, svacije misljenje je dobro, iako nije ispravno i neuklapa se u necije. Kao sto sam ti napisao, polemisemo, diskutujemo, mozemo i da se svdadjamo, ali vredjanje nicht. A ti to i ne radis, tako da ti ja kazem samo napred. Lagano i udarnicki. Malo si me razmrdao druze, moram da ti priznam, sa postovima.  :tbumb:
 

Sjekloca

Full member
Učlanjen(a)
01.10.2007.
Poruke
913
Broj reagovanja
0
Razmrdao??? Jel to treba da znaci da se neka reka pretvorila u baru??? ::) Da se neko ulenjio? Da sam ja svez povetarac? :D
 

lucky

Founding father
Urednik
Učlanjen(a)
14.11.2005.
Poruke
2.068
Broj reagovanja
2
Lokacija
Niš, Srbija
Jesi druze. Nije se sajt pretvorio u baru, daleko od toga. Ali malo busta nije na odmet! (nisam se ulenjio, stisle me postdiplomske obaveze)  :doh: :tbumb:
 

Amos

Senior member
Učlanjen(a)
20.03.2006.
Poruke
130
Broj reagovanja
0
Lokacija
Grdelica - Srbija
Molim da se ovo nezvanicno pravilo ozvanici? Ovako je smesno - pravila po potrebi. Neko otvori topik, napise misao, ideju, stav (bez uvredljivih), a onda se dopisu postovaoci "dogme" i oponenti, izvrnu temu, a  moderatori umesto da je odrze zivom i ociste je offtopic-a, oni je jednostavno zakljucaju. Dakle, ozvanicite pravila, da "nepodobni" ne bi dzaba pisali. I onako im ne date da brane svoje stavove, pa sto bi ih uposte iznosili.
Pogledajte naslov zakljucane teme "Da li srpski musicari treba da se profine?" ... i na to da dodje LOCK!!!  ???  Znaci dovoljno je da nekog ne gotivis i sve sto treba da malo trolujes po njegovoj temi i ona ce biti zakljucana. BULLSHIT
 

pedjabg

Hero member
Učlanjen(a)
31.05.2007.
Poruke
1.554
Broj reagovanja
5
Lokacija
Belgrade
Da ne bi bilo da cutim kao p., a bio sam akter desavanja pred lock, podrzacu prethodnika iz sve snage.
I bicu za korak eksplicitniji. "Deja vu" postoji svaki put, ama bas svaki put. Koliko god neko hteo miran, kulturan ton i sadrzajnu komunikaciju i pokusao da iznese bilo sta sto iskace iz svakodnevne prizemnosti, dobije po nosu i cimne unazad ostro sa "ja, pa ja..." pristupom, a svako nastojanje da se nastavi konstruktivna diskusija po nestanku argumenata se resava katancenjem. Ocito je lakse relativizovati iz krajnje subjektivnih razloga realnost i nastavljati na dosadasnji nacin, nego odraditi sta treba - identifikovati vinovnika losih desavanja i preduzeti prema njemu sankcije.
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Peppa je napisao(la):
Molim da se ovo nezvanicno pravilo ozvanici? Ovako je smesno - pravila po potrebi. Neko otvori topik, napise misao, ideju, stav (bez uvredljivih), a onda se dopisu postovaoci "dogme" i oponenti, izvrnu temu, a  moderatori umesto da je odrze zivom i ociste je offtopic-a, oni je jednostavno zakljucaju. Dakle, ozvanicite pravila, da "nepodobni" ne bi dzaba pisali. I onako im ne date da brane svoje stavove, pa sto bi ih uposte iznosili.
Pogledajte naslov zakljucane teme "Da li srpski musicari treba da se profine?" ... i na to da dodje LOCK!!!  ???  Znaci dovoljno je da nekog ne gotivis i sve sto treba da malo trolujes po njegovoj temi i ona ce biti zakljucana. BULLSHIT

I ja sam protiv zaključavanja tema, ali možda nisam u pravu, a moderatori jesu  ???. Svaka tema koja nije direktno vezana za mušičarenje završava ovako. Možda treba izbaciti čitave rubrike, koje dozvoljavaju filozofiranje, zezanje, pričeo o delatnostima kojima se bave vlade (poput ekologije, zaštite...)... jer se pokazalo da to završava pravim pravcijatim baljezganjem onih koji blage veze sa zadatom temom nemaju.
Moderatorima je sigurno veoma teško da kontrolišu situaciju i moraju da spašavaju šta se spasti može, jer nervoza i prevruća atmosfera, po njihovom mišljenju (pretpostavljam), ne doprinose ničemu dobrom.
Meni odgovara potpuna sloboda, jer ja prepoznajem svaku mušičarsku i bilo koju srodnu temu kao svoju omiljenu, jer sam o takvim stvarima godinama razmišljao, mnogo pre pojave ovog sajta. Ja sam najčešće bio ljut zbog zaključavanja i brisanja i upućivao oštre reči administratoru i moderatorima, ali na njima je da odlučuju šta se može a šta ne.
Nama, posetiocima, ostaje samo da pristanemo na njihova pravila ili nestanemo sa sajta, što sam baš ja nekoliko puta činio. Ovaj prostor ima svog gazdu i urednike, čija volja se ovde mora poštovati. Hajde da im ovog puta verujemo da je ono što rade najbolje za sajt, čiji je imidž u njihovim rukama.
 

Amos

Senior member
Učlanjen(a)
20.03.2006.
Poruke
130
Broj reagovanja
0
Lokacija
Grdelica - Srbija
To znaci da bi brisanjem toga sto navodis ti spao na cca 800 postova od toga pola o "k. bambuli" :doh: (jos uvek respektabilno) Ali u pravu si sto se tice odlucivanja na sajtu... neka bude volja urednicka :smoke:
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
trenutno sam slab sa vremenom več više dana, tek danas sam postao upoznat sa nekim nesuglasicama/rovarenjima/neslaganjima...događanjima na forumu jer inače kada dođem na forum samo na kratko pregeldam neke teme i uglavnom nemam vremena da bi izčitavao litanije...

mogu reči samo jedno "budite dobri da ne budete modri"  :D :D  :hammer:  :bleh:
 

lucky

Founding father
Urednik
Učlanjen(a)
14.11.2005.
Poruke
2.068
Broj reagovanja
2
Lokacija
Niš, Srbija
Pravlinik sajta je zavrsen i nalazi se na sledcem linku
http://www.musicarenje.org/forum/index.php?topic=1272.0

Od 00.01 11.12.2007 pocinje da se primenjuje. Sta je do sada bilo, bilo je. Ubuduce postovanje pravilnika je imperativ.
 

100ka

Hero member
Učlanjen(a)
27.06.2007.
Poruke
2.136
Broj reagovanja
23
Lokacija
Bg, Srbija
Znaci do ponoci veceras jos mozemo da se izdrkavamo ::) :bleh: ;) :D

Bravo Laki sto si se odlucio na ovaj korak.  :tbumb:
 

pedjabg

Hero member
Učlanjen(a)
31.05.2007.
Poruke
1.554
Broj reagovanja
5
Lokacija
Belgrade
"Sav materijal koji se na forumu objavi je zaštićen, i bez pismenog odobrenja administratora nemate prava da ga kopirate i umnožavate ni u koje svrhe"

Mislim da poslednji stav ovog Pravilnika, cije donosenje pozdravljam, nije u redu. Pod tim uslovom prvi ne zelim da vise bilo sta novo pustim u forumske teme. Bilo bi logicno da je sav materijal koji se objavi (tekstovi, prikazi musica, step-by-step i sl., ne pada mi na pamet sta drugo, ali prakticno i sve drugo) i dalje vlasnistvo onog ko je objavio-napisao, a ne administratora foruma i sajta i da sajt i forum budu zadovoljni time sto imaju necije kreativne doprinose i ne placaju nista za to autoru koji je dobrovoljno podelio svoje iskustvo s drugima!! Svuda se autoru necega placa autorstvo, a sajt bi da za dz. dobije, a onda mozda i preprodaje tudje delo?
S tim, naravno, da stavljajuci prilog na forum autor priloga dopusti da to bude "shareware item" i da to bude pri registraciji korisnika uslov za registraciju, a da se od registrovanih u razumnom roku zatrazi da se sloze sa takvim pravilom!

Molim anonimno telo koje je bez mogucnosti davanja primedbi obznanilo stupanje na snagu Pravilnika (vrlo cudna procedura, europska dakako) da razmotri primedbe. Sugerisem i da to uradi i da po proceduri sa osnovnim elementima demokratije usvoji Pravilnik, cime mu daje mnogo veci legitimitet nego sad. Ovako, iz jedne anarhisticke krajnosti forum dolazi u realni rizik da predje u autokratsku krajnost (kakva vec postoji drugde), a verujem da to admin ekipi nije bio cilj.
 
Vrh Dno