O zasto

sasabr

Junior member
Učlanjen(a)
10.04.2006.
Poruke
48
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Kao u svemu i ribolovu postoje razni nivoi svesti!
pametan covek tezi savrsenstvu u svemu cime se bavi. U ribolovu musicarenje je zadnji stepen svesti takozvana NIRVANA, da se tako izrazim. nirvanu postizu samosvesni ljudi, ljudi koji poput mojih prijatelja ovde zive u skladu sa prirodom i bave se ovim sportom iz ljubavi prema njemu i prema prirodi. Sto se ostalih nacina ribolova tice, ne bih da komentarisem, to je vasa stvar ali za mene ne postoji nista drugo sem musicarenja. Nije vazno ko koliko riba uhvati, jer u tom slucaju mrezarosi i dinamitasi su majstori, nego je vazno ko je kako proveo dan na reci ili bilo kojoj drugoj vodi i dali je postigao osecaj zadovoljstva i srece. Srecu ne cine materijalne stvari vec ljubav i osecaj pripadnosti, pravde, istine, smirenosti, osecaj slobode i zelje za stapanjem sa prirodom.Zato kazem ti prijatelju NIRVANA je musicarenje, nesto sto je uzviseno
i casno. Covek bez casti nista ne vredi.
 

mile_k

Newbie
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
1
Broj reagovanja
0
e pa druze rec ,zadnji, bih zamenio ,najvisi,kapiras zadnji mi zvuci bas onako zadnje
poz mile
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
vangen wrote:
Kao u svemu i ribolovu postoje razni nivoi svesti!
pametan covek tezi savrsenstvu u svemu cime se bavi. U ribolovu musicarenje je zadnji stepen svesti takozvana NIRVANA, da se tako izrazim. nirvanu postizu samosvesni ljudi, ljudi koji poput mojih prijatelja ovde zive u skladu sa prirodom i bave se ovim sportom iz ljubavi prema njemu i prema prirodi. Sto se ostalih nacina ribolova tice, ne bih da komentarisem, to je vasa stvar ali za mene ne postoji nista drugo sem musicarenja. Nije vazno ko koliko riba uhvati, jer u tom slucaju mrezarosi i dinamitasi su majstori, nego je vazno ko je kako proveo dan na reci ili bilo kojoj drugoj vodi i dali je postigao osecaj zadovoljstva i srece. Srecu ne cine materijalne stvari vec ljubav i osecaj pripadnosti, pravde, istine, smirenosti, osecaj slobode i zelje za stapanjem sa prirodom.Zato kazem ti prijatelju NIRVANA je musicarenje, nesto sto je uzviseno
i casno. Covek bez casti nista ne vredi.

E moj Vangen :lol: , vodi racuna da ubuduce ne pominjes kolicinu ribe, da ne budes razapnut na krst :lol: , ili spaljen na lomaci :hammer:
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Velika kolicina ulovljene ribe uvek prati najuspesnije. No, najboljim musicarima, nije jedini cilj riba. To dolazi kao posledica stecene efikasnosti. Sto je musicar vestiji, vise uziva u najfinijim, pocetnicima jos nepoznatim, detaljima musicarenja. To sto s lakocom vara veliki, pocetnicima nezamislivi, broj riba, ne znaci da nije plemenit. Naprotiv, takav musicar je upravo osoba od koje treba uciti ne samo vestinu musicarenja, vec i citavu filosofiju, koja je uvek na njegovoj strani. Samo ljubomora i pogresna pocetna saznanja mogu da ucine da skromniji musicar nalazi zamerke iskusnom. To je kao KUNG-FU. Postoje majstori-ucitelji i pocetnici-ucenici, koji treba da nauce i tehnike i filosofiju. Naravno, postoje razni pravci koje treba upoznati i prikloniti se jednom od njih. Evo nekih pravaca i skola u musicarenju:
1. Skola cistih poznavalaca izrade muva - Stil u kome se smatra da je vestacki insekt najvazniji u musicarenju.
2. Skola moderno opremljenih musicara- Stil u kome se postuje jedino najskuplji i najmoderniji pribor.
3. Skola efikasnih musicara- Stil u kome se postuje velicina i kolicina prevarenih riba.
4. Skola pionira musicara- Stil u kome se istrazuju nova mesta i vrste riba.
Ima jos nekoliko skola. Bitno je da se pripadnici ovih pravaca medjusobno uvazavaju. Najiskusniji medju nama odlicno poznaju vecinu ovih skola i vecini njih u svojoj karijeri privremeno pripadaju. Na kraju, opredeljuju se za jednu od ovih skola. U njima ima i najistaknutijih i najboljih pojedinaca. Problem je sto je ovaj sport takav, da se bolji kolega ne moze dugo tolerisati. Ja ne poznajem ni jednog musicara koji celog zivota prica da je neko od njega bolji i uspesniji. Makr mu taj bio i ucitelj. Svako od nas kad-tad pomisli da je najbolji. Tad pocinju problemi, jer to ne moze biti istina. Zato sto:
Ako je neko iz skole moderno opremljenih, pojavice se neko sa jos skupljim priborom. Naravno, tu su najbolji musicari oni koji su najbogatiji (novcem).
Ako ste iz skole pionira, uvek ce neko provaliti novu reku "X", sa enormnom kolicinom krupnih pastrmki koje se niko pre nije setio da lovi.
Ako ste iz skole efikasnih, neko ce poceti redovno da donosi vise krupnijih riba.
Ako ste iz skole izradjivaca muva, upotrebom novih materijala i nove tehnike vezivanja, neki levak ce napraviti bolju imitaciju.
Dakle, nije lako biti stalno medju najboljima. Nije lako biti MASTER.
Vracam se na pocetak ove price. Kolicina ribe. Nekolicina nasih kolega, pripadnika skole efikasnih musicara, trpeli su jednog koji je redovno vadio visestruko vecu kolicinu riba. Brzo i lagano dolazio je do komada kakve ovi samo sanjaju. Voleo je da se sali s njima zbog toga, jer mu je adrenalin toliko skakao da bi mu na dobrom raspolozenju itekako zavideli cak i korisnici najskupljih stimulativnih droga. Brzo im je dosadilo da trpe to, ali i pored brojnih pokusaja da nadmase njegovu vestinu, nije im uspevalo. Preostalo im je samo da pocnu da osporavaju ono sto se i iz aviona videlo. Mocnog musicara optuzise da ne uziva dok peca jer prebrzo i precesto vadi krupne ribe, koje toboze zasluzuju malo vise zamaranja!? Rekose i da nedovoljno cesto menja muvu, to jest: sve peca na istu!? Mnogo kratko zabacuje, jer se nesportski prikrade ribama vrlo blizu!? Ne prati svetske trendove!? Na kraju, iako su svi pripadnici skole efikasnosti, prigovorise i sto mnogo ulovi!? Eh, naslusao sam se prica o tom musicaru. Nazalost, nikad ga nisam uzivo gledao kako musicari i nemam uslova za to, ali uzivao bih, za razliku od ostalih. Taj je sigurno direktor te skole efikasnih musicara! Tako postoje direktori i ostalih skola u musicarenju. Njih sve odlicno poznajem. Jedino ovog nisam upoznao. Nikad i necu!
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
O zasto! Jel tako bese naslov ovog threada? :lol:

O zasto sam znao da ces ti Mix da se javis ovde? :hammer:
 

sasabr

Junior member
Učlanjen(a)
10.04.2006.
Poruke
48
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Postovane starije kolege to sto sam izneo u svom izlaganju nije nimalo imalo za cilj da prigovaram o kolicini ulovljene ribe. Naravno da majstorski rad dovodi do velikih rezultata, naime ja sam covek koji uziva u musicarenju i nije mi bitno koliko i sta sam upecao. Volim i da posmatram majstora na delu to je za mene kao film, ako me razumete. Nema ljubomore nema zavisti samo puko uzivanje. Ranije dok se nisam upustio u ovaj nacin ribolova u ovu avanturu i strast, imao sam obicaj da kad naidjem na musicara, spakujem svoju opremu sednem i posmatram kako peca. Uzivao sam u svakom njegovom pokretu u svakom zabacaju u iskricavom svetlucanju njegovog konca dok je leteo kroz vazduh, pa onda pravilno spustanje musice... i buc riba na kraju konca borba ... Nisam mu zavideo, zeleo sam da jednog dana ja budem u njegovoj ulozi da ja zabacujem tako da imam takvu opremu... Dakle nije da nije bitno ko koliko upeca, to znaci da je majstor ali ja sam samo naveo da i dan bez ulova meni mnogo znaci svaki izlazak na vodu sa ovom prefinjenom opremom i pokusaji da protumacis vodu da otkrijes koji je insekt trenutno zanimljiv, kako da plasiras muvu na kom mestu, to je zadovoljstvo. Ja kao pocetnik nadam se da cu jednog dana biti medju velikima kao sto je master i davati savete pocetnicima. Za sada cu vezbati i uciti od njih. Naravno kad god imam priliku posmatracu kako to majstori rade.
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Gos'n Sasa, ti si me samo inspirisao da napisem neka svoja razmisljanja. Filozofiranja, bez kojih ne bi ni bilo musicarenja. Nisam mislio nista lose. Narocito ne za tebe. Tvoja prva sezona primitsche se svom najinteresantnijem periodu. Do sad si uzivao gledajuci druge. Zavidim ti sto ces uskoro osetiti prva musicarska uzbudjenja i najverovatnije postati zaludjen ovom cudesnom aktivnoscu. Imas i sve uslove da postanes bar majstor i pohvalis se svojim ulovom. Procitaj jos jednom ovaj moj prethodni tekst i opredeli se kojoj ces skoli musicarenja da se priklonis. Izbor je samo tvoj.
 

sasabr

Junior member
Učlanjen(a)
10.04.2006.
Poruke
48
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Naravno kao i puno puta do sada poslusacu tvoj savet jer te smatram vrhunskim musicarem i majstorom i opredelicu se vec nekoj od pomenutih skola. nisam ni pomislio nesto lose o tebi ili bilo kom kolegi na sajtu. Samosam izneo neke stavove sto se tice mene ja sam vec zaludjen musicarenjem ali ovaj prokleti zivot nikako da se stabilizuje pa da na miru mogu da se posvetim pravoj ljubavi a sto se tice ulova ne sekiram bice, bice...
 

piroman

Senior member
Učlanjen(a)
15.11.2005.
Poruke
179
Broj reagovanja
0
Vidim tupi se o skoli. Ja sam doziveo skolu varalice kada sam imao 10-ak godina. Igrao sam se mojom omiljenom varalicom i ostavio je na terasi. Moj ujak je sutra pio kafu na terasi i zgazio moju varalicu. Vadio je udice iz stopala nekoliko minuta. Udario me je toliko jako, da sam video sve varalice kako igraju oko moje lobanje. Nakon te zivotne skole varalicarenja sam shvatio koliko su plitki musicari :) :) :)

p.s. Moj ujak nije bio musicar...
 

sasabr

Junior member
Učlanjen(a)
10.04.2006.
Poruke
48
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Ti si bre brate plitak, ne znam kako ne mozes da shvatis procitaj gornje postove!
Varalicarenje je cisto fizikalisanje bez zadovoljstva i prefinjenosti. Kupis varalicu itd...
Umusicarenju je sve na tebi prepoznas napravis ulovis... A vi kasapi sve na gotovo!
 

Laza

Senior member
Učlanjen(a)
25.02.2006.
Poruke
114
Broj reagovanja
0
mislim da je ovo vec vredjanje piromane,a ako si vec na 4umu jer si Luckijev drug ... ne kapiram
 

piroman

Senior member
Učlanjen(a)
15.11.2005.
Poruke
179
Broj reagovanja
0
Dobro necu da vredjam, mislio sam na musicarke, one su mnogo plitke :) :) :)

Varalica = Vara + Lica = Prevarant = Covek koji brka polove :) :) :)
 

ducia

Senior member
Učlanjen(a)
26.11.2005.
Poruke
113
Broj reagovanja
0
Piromane kad cemo na vodu.

Varalica RULES !!!!
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Stvarno su smesni ovi "varalicari". Ne znam da li ih treba nazivati "varalicari" zbog toga sto koriste varalice. I neka baba bi znala da koristi varalicu. Sta je to "varalicar". Skoro svaki ribolovac ima varalicarski pribor i varalice. Zato je smesno kad neko s ponosom za sebe kaze: "Ja sam varalicar!" To je isto kao da je rekao:"Ja sam obican ribar, nisam poseban, ali bih hteo da budem!" Varalicari cesto isticu kako love krupnije ribe od musicara. To im je kao neka prednost u odnosu na nas. Naravno da je tako, kad koriste mnogo nesportskiji pribor. Ima nacina da se dodje do jos krupnije ribe, na jos laksi nacin, kao sto je bacanje dinamita, mreza...pa sta? Vecina musicara ne koristi varalicarski pribor zato sto prezire manje sportske nacine ribolova. To pogadja takozvane "varalicare". Oni znaju sta mislimo o njima i sta bi drugo- mrze nas.
Ja znam da se ovaj Piroman zajebava, ali ovo je izvanredna prilika da napisem koju ruznu rec o ljudima koji u vodu ubacuju svakojake nezgrapne predmete i privlace ih sebi, raspamecujuci tako sve prisutne grabljivice. Zabace pa polako motaju. A dok to rade, nesto razmisljaju. Skupe obrve da eventualni znatizeljnici pomisle da su mudri. Pribor im je jak i vade ribu bez problema. Ako imaju imalo smisla za ribolov, nalovice ribu. Srecom, "provaljeni" su i sve ih manje ima. Sve je vise voda gde je zabranjeno varalicarenje. To narocito vazi za pastrmske reke. Uskoro na njima nece biti varalicara cak ni na Balkanu!
 

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
Auu, sto bi Simpson rekao "sto se ja lozim na ovakve rasprave!".
Ne znam odakle da pocnem, piroman se zajebava, ali je Mixmaster odreagovao lose!!! SVAKI RIBOLOV JE LEP, i moze biti naravno sportski, fer i zahtevan. Varalicu mozete napraviti i sami, najlon moze biti tanak, a ribu mozete naravno i skinutu sa trokrake i pustiti. U mnogim situacijama je pastrmku najlakse uhvatiti na musicu!!! Lipljena cak skoro nemuguce na varalicu. A i musicarenje na strimere je varalicarenje - sa moje tacke gledista!
Da skrenem sa teme - nimfarenje sa indikatorom je vrlo slicno plovkarenju ;-).
Naravno, ne bi bili ucesnici ovog site-a da za nas nije MUSICARENJE NAJLEPSI OBLIK RIBOLOVA. I tesko je opisati sva ona divna osecanja, klecanje kolena, adrenalin dok se riba polako dize sa dna i .. SRRRK. Ali ne mislim da smo mi nesto prosveceni, jedini, najbolji, uzviseni,...
Ne mislim da smo bolji samo zato sto smo musicari!!!
 
Vrh Dno