Obavezno mušičarenje i Catch & Release na svim pastrmskim vodama u Srbiji

bogi

Senior member
Učlanjen(a)
13.01.2008.
Poruke
325
Broj reagovanja
0
Mixmaster je napisao(la):
Ja sam prošle godine opet počeo da jedem divlje potočne pastrmke, pa mi je itekako "pozitivno" kad onu od 30 cm stavim na žar. Sve koje sam prošle godine ulovio, a imale su meru, pojeo sam. Tako mi je preporučio gospodar voda na kojima mušičarim, napisavši "Dozvoljeno....3 pastrmke..."
Sledeće što će takvi tražiti je verovatno zabrana fotografisanja ulova
najgore od svega Mix je što niko od ribolovaca se ne pridržava zabrani, pa nosi i više od dozvoljenog ulova sa reke + i sve one mnogo manje i ispod mere, po meni da se kontroliše izlov i da se one manje ispod propisane mere ne uzimaju uvek bi tu imalo ribe, recimo u Švajcarskoj na pojedinim jezerima svaki ribolovac je dužan da kada lovi upiše svaki komad koji je uzeo normalno samo cm i to najviše dnevno 5 komada, tako da ribolovačko udruženje ima uvid u stanje na takvom jezeru i prema tome godišnje i poribljava jezero i tu su i ribolovci i udruženje uvek zadovoljni, ribolovci ulovom, a udruženje naplatom godišnjih i dnevnih dozvola, i tako normalno sve u krug, svi zadovoljni, čak nisu isključeni ni živi mamci.............

a što se tiče slikanja Mix, verovatno kao što si i pomenuo, takvi će zabraniti slikanje, hvatanje ribe rukom, jer ruka više škodi od mrežice meredova, ruka je hrapava pa skida krljušt i oštećuje ribu, kao i to da kad napravimo neku kreaciju od muve, kada je izvadimo gotovu iz stege, znači spremnu za mušičarenje, na reci pre nego li stavimo takvu muvu na tipet obavezno poneti neka klešta ili peane i slomiti ceo luk udice sa sve kontra jezičkom i zadovoljavati se samo time što će riba uzimati tu veštačku tvorevinu svojim ustima, a mi će mo spremno sa druge strane da spremnom kontrom je prevarimo i izvučemo joj mušicu iz usta.......... ???ja mislim da je to najbolji način i da tako nam niti treba aparat niti meredov, a ni jaki štapovi nema šta ni da se zamara tu...tako ni riba ne može da se odnese ???
 
Vrh Dno