Obavezno mušičarenje i Catch & Release na svim pastrmskim vodama u Srbiji

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Milanče je napisao(la):
Čitam Boki ovaj tvoj post više puta i sve što mogu da zaključim je da si zbog nečega na kraj srca :(
Ne bih da ga ja sad repliciram stavku po stavku, ali meni taj novopečeni elitistički 100% C&R stav malo stvara gorušicu. Pastrmka i lipljen ispadoše "sveti gral", ne može im se nijedna riba približiti po dragocenosti... Ma dragoceniji su i od nas samih...
Ubiti zeca zbog ušiju ili patku zbog 20 CDC pera - pa to je nešto sasvim opravdano, od toga se prave muve za lipljena...
Gajiti životinje i klati ih za hranu isto.

A ko odnese lipljena sa Drine ruke mu se osušile... GLUPOSTI 

Da nisi nikada ruke okrvavio pa i da shvatim da propovedaš , ovako :doh:

P.S. Ja se ceo svoj ribolovački život ponašam isto - po svojoj savesti i nikada se nisam probudio obliven znojem :D Ribu u džakovima nikada nisam vukao i po kafanama i komšiluku prodavao. Sramota me jedino kada ribe ima a ja ne ulovim ništa :yeswink:

Nisam Mito na kraj srca ni najmanje, samo bi valjalo da procitas sve moje postove u ovoj temi jer ja nikoga konkretno ne pominjah. To sto si se ti prepoznao u nekom primeru, nije stvarno moj problem. Tu je tvoja savest proradila samo nemam pojma iz kog razloga.
Glupost je takodje nametati nekome da je rekao nesto sto nije, poput ovoga sto napisa o lipljanu sa Drine. Identicna glupost onoj gde se utrpavas u C&R. Ako treba da ponovim da se uopste ne hvalim time sto vracam ribe, stvarno mi nije ni na kraj pameti cak ni da se ponosim time. Cisto moja stvar. Ali je licemerno utrpavati se u C&R a ne pridrzavati se istog. Kao da si rekao "jeste ukradem ponekad ali nisam lopov".

Jeste ubijam zeceve, 4 kom godisnje i tako vec 20 godina. Preslo mi u naviku i kako stvari stoje polako se i od toga odvikavam. Istina je i da preticem nekad preko pune linije, cak sam dva puta prosao i na crveno svetlo. Ja nemam nikakav problem da to priznam!

Nisam ni svesteno lice da propovedam bilo sta mada prija kada me gledas kao takvog :D

I pored svega ovoga ti si u stanju da kazes da si C&R ribolovac? Nisi brate nemoj da se lazemo, odrasli smo ljudi! I ne samo ti, nije niko ko ga ne upraznjava 100%. A jel' to ispravno ili nije, treba posebna tema.

Elitista nikad nisam bio cak ni tendenciju ka tome nemam. Na musicarenje gledam kao na kompletnu tehnicku disciplinu i vid opustanja i uzivanja, ni najmanje kao nacin lova ribe. Znam i da je tebi to tesko da shvatis, ali ne razmisljamo svi istom glavom. Svidelo mi se, nasao sam se u tome, posvetio se kompletno,...malo kasno otkrio ali Boze moj niko nije savrsen.
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Za humphreya, koji živi na Zapadu i tvrdi kako tamo svi mušičari vraćaju celokupan ulov:

Tay%20Salmon%20Fishing.jpg


brook-trout_19969.jpg


rainbow-trout-clear-lake.jpg
 
H

humphrey

Guest
bulltrout?char? ?Kanada ili Usa i verovatno kampovanje Onda ok Mixy ....zar ne/
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Mixmaster je napisao(la):
Za humphreya, koji živi na Zapadu i tvrdi kako tamo svi mušičari vraćaju celokupan ulov:

Tay%20Salmon%20Fishing.jpg


brook-trout_19969.jpg


rainbow-trout-clear-lake.jpg

Cekaj Mix ti si sad u stanju da dokazujes slikama sa interneta gde se ribolovci slikaju sa ulovom? Jesi li spreman da polozis pare da vidimo kojih slika ima vise? Ovakvih ili onih sasvim suprotnih?
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Simpsone, naivan si. Pa, i na našim sajtovima ima više slika na kojima se ribe oslobađaju. I?
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Sad sasvim ozbiljno kada se razmisli ovo sto humphrey rece, ulov radi vecere u kampu mi deluje sasvim korektno, cak verujem da bih postupio slicno. Samo sto ja nisam bas toliko za divljinu :hammer:
 
H

humphrey

Guest
simpson H je napisao(la):
Sad sasvim ozbiljno kada se razmisli ovo sto humphrey rece, ulov radi vecere u kampu mi deluje sasvim korektno, cak verujem da bih postupio slicno. Samo sto ja nisam bas toliko za divljinu :hammer:

Pa da idemo bez C&R na Taru nac.park vodimo Gulivera kao vodica?
 

compshop

Hero member
Učlanjen(a)
09.07.2007.
Poruke
1.245
Broj reagovanja
2
Lokacija
Arandjelovac
humphrey je napisao(la):
simpson H je napisao(la):
Sad sasvim ozbiljno kada se razmisli ovo sto humphrey rece, ulov radi vecere u kampu mi deluje sasvim korektno, cak verujem da bih postupio slicno. Samo sto ja nisam bas toliko za divljinu :hammer:


Pa da idemo bez C&R na Taru nac.park vodimo Gulivera kao vodica?

In the Hall of the Mountain King

[flash=425,344]http://www.youtube.com/v/fzyi3C4gNnE&hl=en&fs=1"></param><param n[/flash]
 

Prilozi

  • Gulliver 2.jpg
    Gulliver 2.jpg
    43,2 KB · Pregleda: 134

alp

Full member
Učlanjen(a)
02.02.2008.
Poruke
572
Broj reagovanja
2
Vrijednost ribolova je dozivljaj. Riba je manji dio toga. Dozivlja se najskuplje placa. Reci da se uzelo pastrva od 25+ cm(!), u pozitivnom kontekstu, je komedija. Cista! 
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Ja sam prošle godine opet počeo da jedem divlje potočne pastrmke, pa mi je itekako "pozitivno" kad onu od 30 cm stavim na žar. Sve koje sam prošle godine ulovio, a imale su meru, pojeo sam. Tako mi je preporučio gospodar voda na kojima mušičarim, napisavši "Dozvoljeno....3 pastrmke..."

Potpuno sam siguran da je isto postupilo 99% srbijanskih mušičara, ali je jedini problem kod nekih (bar 50%) što nisu imali nijednu jedinu pastrmku koja bi se smela poneti. Naravno, takvi ovde na Internetu prednjače u besu i drskosti kojom zasipaju poštene i vešte sportske ribolovce koji bar ponekad realizuju dozvoljeni ulov.
Samo slabi mušičari se zalažu da svuda bude zabranjeno poneti ijednu ribu, jer u toj gluposti vide jedini spas za svoju sramotu. Sledeće što će takvi tražiti je verovatno zabrana fotografisanja ulova, pa i potpuna zabrana mušičarenja, u nadi da će ih to spasiti. :doh:

Od takvih sam ovde više puta pročitao da se ulovom hvale samo umno poremećeni mušičari, koji tako pokušavaju da leče svoje komplekse. Kakve budalaštine!!!!
 

strashni

Hero member
Učlanjen(a)
07.06.2008.
Poruke
1.873
Broj reagovanja
184
Lokacija
Kragujevac
Mislim da ni za jednu vodu ne treba decidno reci C&R po svaku cenu. Treba to podici na malo visi nivo. Biolozi treba da pogledaju na kojim rekama riba ima problema sa mrestom ili brojnoscu, hranom, zagadjenjem pa da se u skladu sa tim donese odluka. Kazu da je na Drini jedna godina uspesnog mresta solidno popravila populaciju lipljena, pa onda se izvrsi procena i donese odluka. Uopstena diskusija kao i uvek vodi svadji. Dajte nekog ko moze da uradi nesto i da da primer koji ce ostali da slede. Pa jel moguce da je Bosna posle rata uspela da reke podigne na onakav nivo a mi ne mozemo ni u miru.

Mora da postoji jasna vizija i strategija sta se zeli postici sa musicarskim rekama i da se ide ka tome. Mi je nemamo. Bice za nekoliko godina, idu mladje generacije koje vise rade nego sto pricaju.
 
Vrh Dno