Obrada fotografija

Šone

Hero member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
2.698
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
Da li ima neko da bi mi dao neki ne preterano komplikovan software za obardu fotografija ?
 

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
Evo jednog od mnogih sličnih freeware viewera, ali otkad sam ga dobio od Simpsona (hvala Boki) - sve radim u njemu!!! Crop, resize, proizvoljna rotacija, kontrast, osvetljenost, izoštravanje, gamma podešavanje i to je sve što ja koristim!!! Recimo fotke za konkurs sam doterao u njemu

http://www.faststone.org/

P.S. Evo jedno gušterče iz bečkog ZOO vrta da razbije riblju monotoniju na ovom forumu :D
 

Prilozi

  • Guster.JPG
    Guster.JPG
    243,8 KB · Pregleda: 221

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Ma super je faststone jednostavan, lak i brz. Sta vise treba od toga nama amaterima.
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
dali je bolji od ACDSee ? ja u njemu kropujem slike i na opciji levels automatski podesim boju kontrast i sta vec drugo i to je to  sta ja radim sa mojim slikama npr. muva
 

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.101
Broj reagovanja
300
Lokacija
Svrljig
Ja sam probao ovaj program koji spominju Milanče i Simpson i deluje mi lako i veoma korisno. Uopšte nije komplikovan a svašta se može sa slikom. Obojici hvala puno  :tbumb:

Na gornjoj slici je original a donja je obrađena. Razlika se lepo vidi.
 

Prilozi

  • original.jpg
    original.jpg
    99,6 KB · Pregleda: 244
  • obrada.jpg
    obrada.jpg
    111,1 KB · Pregleda: 251

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Probao sam i ja!
Brže se radi sa njim i jednostavnije,mada ne bih smeo da tvrdim da je bolji od ACDSEE.
 

lazza

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
06.12.2005.
Poruke
1.842
Broj reagovanja
2
Lokacija
NIShville
Odlican je FastStone. FastStone Capture koristim vec duze vreme, a FastStone Photo Resizer uglavnom preporucujem klijentima kad im napravim sajt. Brz je, lagan i pre svega jednostavan. Topla preporuka svima za ovu aplikaciju kojima je PhotoShop tezak i komplikovan.
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
ljudi, isao sam na onu adresu koju je dao milance  http://www.faststone.org/
sta od ponudjenih programa da skinem i instaliram ili mora sve? hocu bas da probam kakav je taj program
 

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.101
Broj reagovanja
300
Lokacija
Svrljig
zvezdan je napisao(la):
Prvo ono skini!

... i klikći polako u ono gore desno gde piše EDIT, tu radiš sa slikom svašta. Meni se ovaj program baš sviđa, obzirom da je prvi u kome nešto kao popravljam moju brljotinu pri slikanju.
 

Šone

Hero member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
2.698
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
Već koristim neko vreme faststone  i super je ,brz i ima razne fine funkcije  ,intresuje me možda nisam uspeo da provalim da li ima onu funkciju da pojedine delove fotografije prebaci u crno belo (recimo pozadinu fotografije) a pojedine detalje da ostavi u boji ? Voleo bih malo da se igram sa ovim ...
ili možda da skinem neki drugi program ?
 

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.101
Broj reagovanja
300
Lokacija
Svrljig
I ja sam hteo to isto ali cenim da ovaj program to ne može, bar ja nisam uspeo da to provalim još.
 
Vrh Dno