Oholi's flytying corner

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.117
Broj reagovanja
1.172
Lokacija
Čačak
Odlična Oholidža, čupulja za medalju !!!

Šta cdc-a ode brateeee, mora da bude klasa.

Ovo ću ja da navežem ali u natutal varijanti, interesuje me plovnost posle ovako bogato naperene muve cdc materijalom.
Hvala puno. Jeste cupava... Al nije ovo mnogo.... Mnogo je samo ako je okrece na stranu. Al to se na vodi resi cupanjem isperaka sa donje strane....
Te sto kazes prirodne su najbolje. Ja volim dlaku koja ima bele vrhove... Pomaze da se muva mnogo bolje vidi.

Ovu zutu sam ovde radio eksperiment.... Da testiram kod druga na jezercetu.
 

MafkeDryFly

Junior member
Učlanjen(a)
03.11.2022.
Poruke
92
Broj reagovanja
87
Ma nije čupava toliko, nego se ja zezam samo. Sama se ona očupa od upotrebe taman koliko treba a u vodi je privlačnija ovakva.

Meni je vid oslabio zadnjih god. od posla a uvek imam neki beli detalj na sitnim suvim upravo da ne oćoravim baš jako.

Zato se držim foamskih kopnenih kukaca na #10, kraće distance i manjih reka a i vreme ribolova sam skratio drastično.



Ovo što radiš je suština FT-a, bez X trikova pedantno složiš materijale i dobiješ jednu od najlovnijih imitacija.

U prirodnom koloritu da je, koji sam pomenuo, malu prednost bih dao zato što imitira nekoliko vrsti mušica.

Kao što Godar imitira bar tri insekta ako je natur i ima antenice duže i njega moooram da imam u kutiji.

Ova žuta je fantazija od muve, da me ne shvatiš pogrešno, molim te. Što više varijacija proverenih muva u kutiji, bolje je.
 

TMc

Hero member
Učlanjen(a)
01.09.2017.
Poruke
1.716
Broj reagovanja
1.018
Lokacija
Svilajnac
Poucan video kao i uvek, sve pohvale.
Ogromna vecina cdc pera koje sam u poslednje vreme nabavio nije trouglasti oblik. Koji brend koristis, royal sissi?
 
  • Like
Reagovanja: eko

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.117
Broj reagovanja
1.172
Lokacija
Čačak
Hvala druze. Ovaj konkretno je Hemingways. Ali ako znas nekog lovca taj je najbolji. Sumadinac je oglasavao neki i odlican je bio. Vidim da lik David Jedicka na fejsu ima najbolji koji sam video u zivotu.
 
  • Like
Reagovanja: TMc

silvio

Hero member
Učlanjen(a)
02.07.2008.
Poruke
3.090
Broj reagovanja
893
Prije nego vezes krilo miha izgeda isto kao sto na neretvi prave podvodne...
 

silvio

Hero member
Učlanjen(a)
02.07.2008.
Poruke
3.090
Broj reagovanja
893
Jedna anegdota iz ribolova, nadam se da ne zamjeras...
Dođu na Neretvu 3ica ribara popodne i bacaj bacaj na izglednom mjestu 2-3h jedna riba i to je to. Kad pred vecer silazi lokalac kojem je kuca tu kraj vode i pođe bacat.
1, 2, 3 ribe odmah i sad ovi se deru sa druge strane: Šta jamlja bretee?!!
(A lokalac imao neku govornu manu i u svakoj recenici govorio "MISLIM OVO MISLIM ONO ITD")
Odgovara lokalac: Mislim oranž!
Ova trojica mjenjaj sprave stavljaj narandze i udri opet nista a lokalac vec na 7 ili 8 ribi i zavrsava ribolov prelazi preko vode puna mreža a ova 3ica odmah prema njemu, daj da vidimo taj ORANŽ?
Ovaj im pokaza spravu od 5 muha sve braoni.
Kažu ovi pa šta nas j.... lovis na braon a nama kažeš ORANŽ!!!
Kaže lokalac: pa mislim ja ga tako zovem...
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.117
Broj reagovanja
1.172
Lokacija
Čačak
Hahahahha dobra anegdota 🤣🤣🤣
Ovo telo je bombonica. Krtica je bas super. Slicna je po malo puhu.
 
Vrh Dno