Oholi's flytying corner

admir

Senior member
Učlanjen(a)
02.10.2022.
Poruke
224
Broj reagovanja
408
Lokacija
Minhen
Haha, strašno 😂.
Ja se namucim dok ga svezem na #20, a ti hladno na 32.
Respekt!
 

zeljo

Junior member
Učlanjen(a)
13.03.2014.
Poruke
92
Broj reagovanja
186
Kad bih je uspio zakačit na predvez moj čvor bi bio veći od nje.
Čestitke na umjeću.
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.119
Broj reagovanja
1.181
Lokacija
Čačak
Hvala puno... Nije muka ako te oci dobro sluze. Isto je ko i normalna velicina. 😀
 

Mlinka

Full member
Učlanjen(a)
10.03.2011.
Poruke
642
Broj reagovanja
1.317
Lokacija
Đurđevac, Podravina, Hrvatska
... maestro, u teoriji proporcije nekih dijelova muhe su nekako promašene... ali to je gotovo nemoguće uskladiti u ovakvim dimenzijama, ja bi stavio malo najfinijeg dubinga u thoraks i skratio rep, stavio još manje hackle pero, stavio isperak s kračim ispercima za tijelo, stavio pp od tanjih niti za krila... ali kad bi znao, imao s čime i imao ruku za vezat ovako sitnu muhu... skidam kapu za volju i mirnu ruku, a i za snajperski vid
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.119
Broj reagovanja
1.181
Lokacija
Čačak
Hvala puno 🍺🍺. Rep i hackle su namerno takvi. Trico musice imaju duze repove, to mi je bila i deja da kopiram... Hackle generalno volim da bude veci jer muva bolje pliva... Dobio sam novi whiting skalp, ima pera za pravu 32ku mozes rukama da motas. Nove generacije perja su sve uze i duze. Neverovatnk. Za thorax se slazem. Nije mi se dalo da ga stavljam. Realno ova muva najbolje telo od konca da bude. Jer ja dovoljno sitne isperke da moze da se radi sa njima nisam jos nasao... Jednog fazana da sam stavio jis bi gore izgledalo. Muva je bas mala.

Iskreno ovo je za uzivanje, pecati sa ovim je mucenje ribe... Pogotovu pristojne.
 

MafkeDryFly

Junior member
Učlanjen(a)
03.11.2022.
Poruke
92
Broj reagovanja
87
Oholi, i ja dok sam imao materijala zaista sam uživao praveći ove sitne suve.
Lepo je što si skroman pa svojoj veštini ne pridaješ značaj a znaš valjda koliko vezača
izbegava ispod 16-ce da se muči.

Lepo si rekao “ kao normalne veličine, samo mirna ruka i vid”, mada uvećalima se
rade one mikro mušice.
Materijal je presudan i nema mnogo muke.

Pada mi na pamet mušičarenje beovice palmerima na #20 i foam mravićem isto #20
UL Dry fly 👍🏻
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.119
Broj reagovanja
1.181
Lokacija
Čačak
... koja udica se najbolje pokazala za ovakve trico muhe, u veličini 22-26 za ozbiljne ribe, 45+cm?
Mislim da ako zelis realnu 22ku neka TMC ... Evo bas sad radim video na jednoj 16ici od TMC... A ta je kao od drugih 22ka.... Klasican oblik a zica jaka za velicinu.... Osim udice i stap valja da je mekan...
Model je tmc 3769sp blIMG_20230301_223825.jpg
 
Vrh Dno