Oholi's flytying corner

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.094
Broj reagovanja
1.130
Lokacija
Čačak
Hvala 😃😃 sova je stvarno brutalan materijal. Kad se uzme u ruku i pogleda uvelicano, bude jasno kako leti necujno
 

Ledeni_ junior

Senior member
Učlanjen(a)
21.04.2020.
Poruke
268
Broj reagovanja
34
Lokacija
Pozarevac
Samo je treba pronaci, dok ne vezivah muve svako malo na putu zgazena, tj. udarena, a sad nista, ni perce...
 

Sana

Senior member
Učlanjen(a)
18.12.2010.
Poruke
236
Broj reagovanja
294
Lokacija
Ključ, BiH
U mom selu svaka kuca skoro imala na tavanu "jejnu" ili ti "ćuka" (ovo drugo onomatopeja oglašavanja pa otud i ime)....i niko ih nije dirao. Korisne bile za držanje glodara oko hambara pod kontrolom a i za strašenje djece :) a sad se udara plastična stolarija i kupuje "pest reject-ovi" :D:D:D:D
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.094
Broj reagovanja
1.130
Lokacija
Čačak
Ledeni, bas to... Mi smo kao deca u osnovnoj skoli na jeli imali jato sova... Isli i gledali ih na odmorima. A sad sovu gofinama nisam video

Sana, bas to... A pest reject ne pominji... To sranje sam prodavao 🤣🤣
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.094
Broj reagovanja
1.130
Lokacija
Čačak
Mozda nekom bude zanimljivo da vidi kako se muve ponasaju pod vodom. Nije bas naucni eksperiment al za sada bolje ne mogu... U jednoj ruci kamera u drugoj tipet sa muvom... Voda spora, kraj brzaka
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.094
Broj reagovanja
1.130
Lokacija
Čačak
Hvala druze,

Ja mislim da je to nebitno... Za muve koje znaju da plivaju poput danice, baetisa nekih pupa kedisa.... Pajka ce mahom odozdo da ih gleda jer tako trazi hranu... Tako da pre ce biti da ih tamnije vezujrmo obzirom da su mnoge muve svetlije sa donje strane.
U iole brzoj vodi nimfe koliko god da su dobri plivaci verujem da ne mogu uvek da plivaju 'pravilno' orijentisane... Tako da opet nema veze sa koje je i ima li ga...

Dosta ovoga pada u vodu na rekama mirnijeg toka koje su bistre.... Tu vec riba cesce zagleda nego na freestone rekama... Mada verujem da na njima vise prezentacija i velicina igraju od krilnog pupoljka sa koje je strane....
 

strashni

Hero member
Učlanjen(a)
07.06.2008.
Poruke
1.868
Broj reagovanja
181
Lokacija
Kragujevac
Realno je tako... jos jedna pohvala za trud
Mogu se lepo izvuci zaključci oko prezentacije suve, tj senke i ugla svetlosti i vidljivosti tipeta
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.094
Broj reagovanja
1.130
Lokacija
Čačak
Hvala druze. Bas na suvima se vidi koliko odmascivanje tipeta moze da znaci... Moracu sa time da malo podignem nivo svog pecanja. Posto ovde gde pecam mislim da je to jedan od razloga kad riba odbije moju muvu
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.094
Broj reagovanja
1.130
Lokacija
Čačak
PicsArt_03-05-12.39.57.jpgIMG_20210305_002746_198.jpg
Koja pozadina za thumbnail? Licno na peru mi je prijatnija za oko.... Al plava naglasi muvu....
 

TMc

Hero member
Učlanjen(a)
01.09.2017.
Poruke
1.697
Broj reagovanja
1.000
Lokacija
Svilajnac
Glasam za prvu. Prijatnija za oko i lepša po meni. Plava odaje utisak da je isuviše prosta.
 

TMc

Hero member
Učlanjen(a)
01.09.2017.
Poruke
1.697
Broj reagovanja
1.000
Lokacija
Svilajnac
Stvar ukusa svakako. Neko je za ovo neko za ono, što kažu, lepota je u oku posmatrača.
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.094
Broj reagovanja
1.130
Lokacija
Čačak
Generalno, na moje iznenadjenje, vise ljudi glasa za ovu zelenu.... Mislio sam plava ima da pobedi lagano.
Meni se zelena svidja jer je sve nekako skladno
 
Vrh Dno