Oholi's flytying corner

vrana

Hero member
Učlanjen(a)
19.06.2013.
Poruke
1.402
Broj reagovanja
219
Lokacija
Beograd
Meni se ovo jako sviđa, posebno telo od isperaka iz oka... Ne znam gde su ti te 2 greške
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.116
Broj reagovanja
1.164
Lokacija
Čačak
Neujednaceni namotaji pauna... Drugi ili treci namotaj od repa mi je pobegao..... I glava jer se vide materijali.... U principu samo makro to pokazuje.... 😂😂
Meni se ovo jako sviđa, posebno telo od isperaka iz oka... Ne znam gde su ti te 2 greške
 

easyrider_

Full member
Učlanjen(a)
25.07.2007.
Poruke
696
Broj reagovanja
328
Lokacija
Banja Luka
Pa riba i gleda samo u makro. 🔎 Bolje ti ovo odma pod zilet. :rolleyes::p
Ne valja precerivat Dovla... Perfekcionizam i sreca ne idu bas cesto pod ruku.
Uzgred ovo je vrhunski i vezano i fotografisano...
 

TMc

Hero member
Učlanjen(a)
01.09.2017.
Poruke
1.716
Broj reagovanja
1.018
Lokacija
Svilajnac
Mušice super izgledaju. Da si riba izbacili bi te iz revira mnogo si probirljiv kad si našao dve greške. Na šta tačno misliš?
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.116
Broj reagovanja
1.164
Lokacija
Čačak
Pa riba i gleda samo u makro. 🔎 Bolje ti ovo odma pod zilet. :rolleyes::p
Ne valja precerivat Dovla... Perfekcionizam i sreca ne idu bas cesto pod ruku.
Uzgred ovo je vrhunski i vezano i fotografisano...
Nemam problem ja sa perfekcionizmom. Ovo sam iz zezanja navezao, pomislio lepo ce da izgleda. Hvala ti 🥃🥃

@TMc hvala puno, 🥃
 

TMc

Hero member
Učlanjen(a)
01.09.2017.
Poruke
1.716
Broj reagovanja
1.018
Lokacija
Svilajnac
interesantan mrav svakako, odlicno izgleda. te royal varijante fino rade vredi ga imati kada klasican nece. na jednom snimku sam video, dopalo mi se i od tada tako praktikujem da vezujem isperak pauna jer ga drzi cvrsto uz prethodni namotan a radi se ovako. kada se isperak koncem stegne za udicu ne pomera se konac nekoliko mm dalje nego se odmah pocne sa namotavanjem pera pauna i ono pomera konac a konac zajedno sa tezinom bobine isperak gura uz prethodni namoraj da bude stegnuto. na taj nacin je skoro pa nemoguce zajebati da bude razmak izmedju.
 

Sana

Senior member
Učlanjen(a)
18.12.2010.
Poruke
244
Broj reagovanja
304
Lokacija
Ključ, BiH
TMc i to je odlican fazon kad se pravi red tag ili renegade recimo. Oholi je ovdje otisao korak dalje i poslozio ga bolje nego neko biot, relativno mala udica a on uspio dobiti zadak ko u mrava, radi se o preciznosti na nivou isperka od isperka za koje mi i nemamo naziv :grin: a englezi imaju barb i barbule.
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.116
Broj reagovanja
1.164
Lokacija
Čačak
Bravo za opis. To sam pre par nedelja naucio.... Nije losa fora.

@Sana hvala, drago mi je da ti se dopada... A to za nazive si u oravu... Ja ne znam kako bi mi to zvali...
interesantan mrav svakako, odlicno izgleda. te royal varijante fino rade vredi ga imati kada klasican nece. na jednom snimku sam video, dopalo mi se i od tada tako praktikujem da vezujem isperak pauna jer ga drzi cvrsto uz prethodni namotan a radi se ovako. kada se isperak koncem stegne za udicu ne pomera se konac nekoliko mm dalje nego se odmah pocne sa namotavanjem pera pauna i ono pomera konac a konac zajedno sa tezinom bobine isperak gura uz prethodni namoraj da bude stegnuto. na taj nacin je skoro pa nemoguce zajebati da bude razmak izmedju.
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.116
Broj reagovanja
1.164
Lokacija
Čačak
Prve dve su ista muva, dva ugla.... Treca je od ogoljenog pera sa jedne strane... Cetvrta je ista samo sa celim perom... Realno bolje je za pecanje.... Treca je za sminku. Mada nema velike razlike, bar u mojim ocima.

Udica na sve tri je tmc 900bl #16
IMG_20210625_220544.jpgIMG_20210625_220504.jpgIMG_20210625_222026.jpgIMG_20210625_222459.jpg
 
Vrh Dno