Otvor!

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
S obzirom da većina naših ribolovaca (varaličara, plovkaroša, mušičara...) nije poštovala lovostaj i ciljano pecala klena tokom predhodna dva meseca, ovaj Otvor se može tumačiti kao: Večera, napokon!  :lol:
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Još samo jedan dan do prestanka lovostaja na bucova,protfiša,skobalja.Spreman sam kao nikad!
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
ej ljudi oko cega se vi ubedjujete???????? :doh:
zapadna morava u trsteniku....pocinju lovostaji u aprilu....prvo danima u centru grada gledam kako ribolovci kao i svake godine pecaju sitnog skobalja u zabrani .krupnog nema jer je otisao na mrest , ali zato sitan lepo jede pored obale...peca se ispod prozora ribolovnog drustva koje se nalazi na obali reke....I NISTA SE NE DOGADJA....
morava opada i bistri se...pocinje da jede klen ...veliki broj ribolovaca prelazi da peca njega.mislite da oslobadjaju ulovljenu ribu....NE....mislite da postuju bar min. meru...NE... :'( :'( :'(
danima setam obalom i pricam sa ljudima....mnogi i neznaju za nove zabrane...ili se prave da neznaju...jednog dana na mestu gde obicno ja pecam zaticem ribolovca kako na plitkom brzaku peca na meps 00 klenove VELICINE HEMIJSKE OLOVKE...i iste trpa u torbu...ja ga pitam zasto to radi ,zar nezna da je zabrana za klena i da postoji min.mera...a on kaze ....TAKVI SU NAJ BOLJI ZA JELO  :drool: :drool: kontrola se nije pojavila ni jednom do danasnjeg dana
onda shvatam da sam izgleda ja jedina budala u gradu  ??? :yeswink: :doh: ja klenove i onako pustam na slobodu ,a sada ne idem u ribolov na moravu postujuci zabrane.odlucujem i ja da pocnem da pecam...tako da sam zadnjih mesec dana krsio zabranu i lepo pecao klenove na moravi...i naravno kao i uvek pustao na slobodu  :yeswink: i da sam ih uzimao nista se nebi dogodilo jer po tradiciji kontrole nema godinama unazad
 

pex

Junior member
Učlanjen(a)
23.03.2008.
Poruke
91
Broj reagovanja
0
Auuuu Goci svaka cast za repliku........ako lovis i vracas ok,ako lovis i vracas u zabrani opet ok,ali ako lovis u zabrani,pa nosis a ovamo prodajes muda za bubrege onda ok ali do kada.....?...i koga bre vise....
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Danas počinje prva klendžijska sezona u kojoj srbijanski ribolovci neće moći opušteno da love ovu vrstu. Moraće da paze na meru, što i nije loše, ali će morati da paze da ne ulove previše komada, kako bi ostavili što više klenova carevima srbijanskih reka- mrežarošima, dinamitašima, harpunašima...
Druga bitna stvar je da će svi klenaroši ličiti kao jaje jajetu. Svi će imati po par klenova u čuvarci, tako da neće biti jednih koji mlate u prazno i svoj ulov nose u kesici od kikirikija i onih koji jedva izađu iz vode od mase klenova koja im ispunjava čuvarku.
Nastupila je klendžijska ravnopravnost, nešto kao komunizam, kome se raduju paceri koji su uvek bili u većini.

Želim vam lepu i uspešnu klenovsku sezonu!  :lol:



Edit: Provokacije neće biti tolerisane!
 

lazar

Senior member
Učlanjen(a)
10.05.2007.
Poruke
350
Broj reagovanja
0
Lokacija
Razbojna
Hvala!!! Ali za mene prava sezone pocinje od 19. pa nadalje!!  :'( :-*
 

feanor

Senior member
Učlanjen(a)
31.01.2006.
Poruke
473
Broj reagovanja
1
Lokacija
Krusevac
pex je napisao(la):
Auuuu Goci svaka cast za repliku........ako lovis i vracas ok,ako lovis i vracas u zabrani opet ok,ali ako lovis u zabrani,pa nosis a ovamo prodajes muda za bubrege onda ok ali do kada.....?...i koga bre vise....
Ko je lovio i nosio klenove u vreme lovostaja???
 

crni

Hero member
Učlanjen(a)
10.09.2007.
Poruke
1.981
Broj reagovanja
0
Lokacija
Leskovac
Ko je lovio i nosio klenove u vreme lovostaja???
[/quote]
Lakse je odgovoriti ko nije  ::) bar sto se stanja J.Morave tice.Ubijaju klena na "bubaljku" ceo april a komadi od 7 do 40-ak cm.Niko nikoga ne kontrolise i po svemu sudeci novi zakon nije doneo nikakvo poboljsanje.Izgleda da  samo odmaze jer ribokradice sad razvlace mreze tamo gde do sada nisu smeli...Sve u svemu ZLO I NAOPAKO!!!
Pa gde su sad kontrole,kazne...sto sad dusebriznici ne obilaze reke i ne sprovode "zakon" koji su napisali?!?
Nije problem u zakonu vec u onima koji treba da ga sprovode tako da mozes samo da gledas krivolov uzivo i da se nerviras ili eventualno ako imas zivce a mogu reci i m.da se vitlas sa ribokradicama na reci.
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
Mixmaster je napisao(la):
Danas počinje prva klendžijska sezona u kojoj srbijanski ribolovci neće moći opušteno da love ovu vrstu. Moraće da paze na meru, što i nije loše, ali će morati da paze da ne ulove previše komada, kako bi ostavili što više klenova carevima srbijanskih reka- mrežarošima, dinamitašima, harpunašima...
Druga bitna stvar je da će svi klenaroši ličiti kao jaje jajetu. Svi će imati po par klenova u čuvarci, tako da neće biti jednih koji mlate u prazno i svoj ulov nose u kesici od kikirikija i onih koji jedva izađu iz vode od mase klenova koja im ispunjava čuvarku.
Nastupila je klendžijska ravnopravnost, nešto kao komunizam, kome se raduju paceri koji su uvek bili u većini.

Želim vam lepu i uspešnu klenovsku sezonu!  :lol:



Edit: Provokacije neće biti tolerisane!
mislim da nisi u pravu...a evo kako....
od svih ribolovaca koje poznajem ,postoje oni koji.....
....uzimaju svu ribu bez obzira na velicinu i lovostaje i takvih ima naj vise(na zalost)
.....uzimaju poneku ,naj krupniju ribu koju ulove tog dana, dok ostale vracaju ...to su uglavnom NEKI od varalicara koje poznajem ,ali vecina spada ipak u prvu grupu
.....pustaju svu ribu koju ulove (uz eventualno slikanje ako postoje uslovi za to) iz razloga raznih...retki zbog humanizma ,dok vecina to radi jer im riba nije potrebna
kako ce novi propisi to promeniti ne vidim??tako se kod mene peca godinama,a verujem da je isto i kod vas...e sad drugo je sto ti imas sukob sa odredjenim ljudima i sto ce te oni loviti i cekati da prekrsis neko od pravila.zasto ne pocnes onda da pustas ribu ? ili zadrzavaj samo klenove preko 600-700g ?? ili ako bas u tvojim rekama ima toliko kilasa pa su cest ulov zadrzavaj samo njih??ja nisam ni priblizno poznat ribolovac kao ti,i nikad kod sebe nemam ulovljenu ribu.ali dosta puta su me ljudi videli kako hvatam i koliko hvatam ,tako da niko nema razloga da mi ne veruje kad kazem da sam razbio klena ,a ja nemam nikakvu potrebu da lazem jer bi sebe lagao...isto tako kada riba ne radi kazem da sam tanko prosao...i to je to...
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Klena istrebljuju mreže, otrovi, bombe, harpuni...a ne veštačke mušice.
Uvesti ograničenja i lovostaj na klena sportskim ribolovcima Srbije je potpuno isto kao i zabraniti mišu da gazi travu na livadi punoj slonova.
Čudno, neki miševi su se obradovali toj zabrani, pa su pomislili da će zato biti više trave. To što su se slonovi namnožili i niko ne sme da ih dira, "nema veze".

Koje smo mi ovce! :(  :secsec:
 

Rancic

Hero member
Učlanjen(a)
26.09.2008.
Poruke
1.165
Broj reagovanja
0
Mixmaster je napisao(la):
Klena istrebljuju mreže, otrovi, bombe, harpuni...a ne veštačke mušice.
Uvesti ograničenja i lovostaj na klena sportskim ribolovcima Srbije je potpuno isto kao i zabraniti mišu da gazi travu na livadi punoj slonova.
Koje smo mi ovce! :(  :secsec:
Apsolutno je Mix u pravu.
Gde su prijave za trovače, strujaroše, mrežaroše, dinamitaše - nema.
Toplica, Timok, skoro Đetina....Ibar, sve tri Morave... - mrežare, kradu, truju  pa se ne krste i nikom ništa.
Nađu nekog klinca sa jednim štapčetom i tu oštre đoku - pišu prijave, bore se protiv ribokradica.
Na koju god reku da se ode slabo ima ribe ili je ostalo malo.
Bio sam na Resavi - na tri kilometra reke ima 50 riba od 15 cm. Kazna za ribokrađu pastrmke na Resavi 2 400 dinara.
"Strašni" bio na Zlotskoj reci i kaže - ne idem narednih 10 godina. Liga mušičara Srbije na Timoku - gde su slike ulova i kolike su to "ribetine" i koliko kilograma su ukupno ulovili svi takmičari - a računam da su oni vrhunski ribolovci na mušicu. To je najbolja mera kolika su opasnost po klena sportski ribolovci, a naročto mušičari.
Pogledajte ulove na slikama na forumu - kad je zadnji put uhvaćen kod nas klen od kilograma ili veći .... poodavno.
Zato je lovostaj na klena - ne glupost nego kretenizam. To samo vlast malko propira prljav veš - nama koska da se glođemo i niko ih ne proziva za druge stvari.
Prvo - ma koliko mi i šta pričali klena je ipak poteže upecati i najmanja opasnost za njega su sportski ribolovci sa po jednim štapom  bilo mušičari bilo klasični klenaroši. Koliko vidim mušičari uglavnom puštaju ribu, a i da ne puštaju - koliko klenova mušičari uhvate dnevno, mesečno ili godišnje i koliko odnesu. Odnesu manje nego što se izmresti u jednom običnom srpskom potoku.
Koliko uhvate oni koji pecaju na žive mamce, a nisam više od 15 godina sreo ribolovca koji ciljano peca samo klena.
Svi sportski ribolovci, računam i mušičare,  uhvate i odnesu za godinu dana, manje klenova nego što se izmresti na 1 km recimo Rasine ili Morave, Nišave...
Ali zato kad uđu trojica sa metlicom oni počiste za noć ili dan više nego što upecamo svi mi sportski ribolovci zajedno za godinu dana.
Neko je ovde objavio fotografiju tri lopova sa mrežom - dovoljno za krivičnu prijavu - pa čak i anonimnu ili preko društva.
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Vise puta sam za Zapadnoj Moravi video ovakve metode izlova ribe ali sam svaki put bez izuzetka imao vise ribe u cuvarci nego mrezarosi koji "love" na ovaj nacin. Ko misli da ce ovako da se nahvata, grdno se vara. Pa evo i neka nam onaj koji je uslikao ove fotografije kaze koliko su to ribe nahvatali ovi lopovi kada su "uhvaceni" na delu?

Najveca opasnost po bilo koju vrstu ribe su bas ribolovci, naravno oni nesavesni. Ne vidim zasto imate problem da prihvatite to? Po okriljem legalnog , stalnim izlaskom na vodu, kupovinom dozvole, 85% ribolovaca misli da moze da nosi koliko hoce i kada hoce. Zamislite samo trojicu dobrih ribolovaca na jednoj klenovskoj vodi sa po dvesta dana godisnje provedenih na pecanju a da je dozvoljeno da se nosi kao nekada. Kormorani im nisu ravni :hammer:

Ne zelim da branim ocigledne krivolovce ali ne zelim da uvek neko drugi bude kriv kad jednostavno nije istina. Nisu ribolovci bas tolike cvecke, naprotiv...
 

Rancic

Hero member
Učlanjen(a)
26.09.2008.
Poruke
1.165
Broj reagovanja
0
Simpsone,
Nije stvar koliko puta si video mrežaroše, nego koliko puta nisi video i šta su i koliko odneli ?
To što su ova tri kretena ušla u vodu usred bela dana pokazuje da su idioti koji čak ne znaju ni da kradu.
Pravi dobri mrežaroši čiste kao metla - noću. Znam ih u Kg nekoliko koji kad uđu sa mrežom - pomor - sve noću na zagažaj i samo vidiš ujutru puna korita, kade, burići  i prodaju ladno i nikom ništa.Da ga prijaviš moraš, a ne možeš  da dokažeš, a ako ga uhvate platiće prekršajnu kaznu par hiljada dinara i sledeće noći naplati to desetostruko.
Koliko si puta bio na vodi noću u zadnjih dvadeset godina. Noću je na Velikoj Moravi od Bagrdana do Velike Plane gužva ko na auto putu. Nije bolje ni na drugim rekama.
Mreže, samice, strukovi, kreč, herbiciti, insekticidi, struja, eksploziv kreč, hemikalije - rat sa milicijom (kad slučajno naiđe). Ribočuvari ne smeju noću ni da privire na vodu.
Kad ih pitamo što ne jure - znaš šta kažu: E, mnoge je pojela Morava, a meni eno je kuća onde.
Sve je jasno.
Jesi u pravu za nesavesne ribolovce - nošenje ispod mere i preko dozvoljene količine, ali...
Navedi mi tri ribolovca koji svaki dan uhvate više od dva kila klenovine. Teško brate da se bude nesavestan danas.
Liga mušičara Srbije - znam da je treće mesto - jedna riba od 22 cm, za 1 cm ispred 4 i 5 mesta.
Tu je bilo mnogo dobrih ribolivaca
Svi skupa su uhvatili - daj bože - 3 kila klenovine.
Gde je riba ? Nije ispecana sigurno - ili je potrovana ili najpre izmrežarena.
 

feanor

Senior member
Učlanjen(a)
31.01.2006.
Poruke
473
Broj reagovanja
1
Lokacija
Krusevac
simpson H je napisao(la):
Vise puta sam za Zapadnoj Moravi video ovakve metode izlova ribe ali sam svaki put bez izuzetka imao vise ribe u cuvarci nego mrezarosi koji "love" na ovaj nacin. Ko misli da ce ovako da se nahvata, grdno se vara. Pa evo i neka nam onaj koji je uslikao ove fotografije kaze koliko su to ribe nahvatali ovi lopovi kada su "uhvaceni" na delu?

Najveca opasnost po bilo koju vrstu ribe su bas ribolovci, naravno oni nesavesni. Ne vidim zasto imate problem da prihvatite to? Po okriljem legalnog , stalnim izlaskom na vodu, kupovinom dozvole, 85% ribolovaca misli da moze da nosi koliko hoce i kada hoce. Zamislite samo trojicu dobrih ribolovaca na jednoj klenovskoj vodi sa po dvesta dana godisnje provedenih na pecanju a da je dozvoljeno da se nosi kao nekada. Kormorani im nisu ravni :hammer:

Ne zelim da branim ocigledne krivolovce ali ne zelim da uvek neko drugi bude kriv kad jednostavno nije istina. Nisu ribolovci bas tolike cvecke, naprotiv...
Mozda je tako na Zapadnoj Moravi,ali recimo na Rasini,gde se moze mreza postaviti preko cele reke,prica je sasvim drugacija,tu satiru klena.
Toliko ga satiru da je ojadjen,a najvise ove godine.Bio sam u nedelju na Rasini ispod brane,do sada rajsko mesto za musicarenje klena,ovog puta ih  nisam ni video,za 7h musicarenje moj prijatelj i ja nismo uhvatili ukupno 10-ak klenova od po 15 cm!!!Jedan mestanin,prijatelj od lika koji je musicario tog dana je dosao da nas obidje i na glas se smejao "tu ste nasti da pecate,pa tu mrezarosi sve povadili".
Mislim da je ovo slika i prilika svih nasih manjih reka,a  mogu da zmislim sta ceka manje reke ovog leta od fabrika i ostalih trovaca,prosle godine su otrovali tone i tone riba(mislim da 100 musicara mog kalibra za godinu dana ne mogu ni priblizno da izlove ribu) ,a toliko su odgovarali da ce ponoviti to sigurno,samo je pitanje kada.
 
 
Vrh Dno