Ovo sam Ja, novi član foruma :)

denmil

Full member
Učlanjen(a)
07.02.2010.
Poruke
771
Broj reagovanja
57
Lokacija
Svrljig - Trnava
Pozdrav Ledeni, dobro dosao na forum... samo napred, i hrabro. Mlade snage su uvek dobrodosle u ovaj nas svet  :tbumb:
 

Ledeni_ junior

Senior member
Učlanjen(a)
21.04.2020.
Poruke
268
Broj reagovanja
34
Lokacija
Pozarevac
Hvala! Imam jedno pitanje, a ne bih da otvaram novu temu, znate li koju strunu koja ce lepo da legne na ross essence fw 4? Znam da mu lezi SA ultra, ali je nema nigde, posebno DT, koju ja hocu. Ako sam pogresio postavljajuci pitanje ovde, molim admine da premeste :)
Inace ne znam ti temu da otvorim :D :D :D
 

TMc

Hero member
Učlanjen(a)
01.09.2017.
Poruke
1.716
Broj reagovanja
1.018
Lokacija
Svilajnac
Kako vidim stap ti je medium fast tako da će sasvim fino da nosi deklarisanu težinu a ne strune koje imaju za pola broja tezu glavu koje su za fast ili ultra fast kako neke stapove nazivaju. Obzirom da preferiraš DT ja bih ti preporučio ono sto i sam koristim i vrlo sam zadovoljan. Radi se o Royal Wulff Triangle Taper struni, vrlo je karakteristicna jer dobijaš najbolje iz oba sveta, ponaša se kao DT dok ne ispucas glavu koja je 12.5 m a nakon toga se ponaša kao WF jer je vrlo tanak deo na dalje. Odlično rešenje koje je i dan danas mnogo kopirano za sve strune tipa WF koje preferiraju prezentaciju. Coating ti je vrhunski trajace dugo i imaš je kod nas u time fly fishing. Još nešto da ti napišem u slučaju da se odlucis za nju sto se tiče mojih iskustava. Imao sam olive i mnogo me je nervirala dok sam bio na početnom nivou nisam mogao da je ispratim od zelenila oko reke dok sam mahao pa je preporuka ipak uzeti orange ili ako imaš nekog u inostranstvu kupi dual tone to je super varijanta.
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.116
Broj reagovanja
1.164
Lokacija
Čačak
Dobrodosao...

Tmc, odlican odgovor [emoji106][emoji106]

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk

 

Ledeni_ junior

Senior member
Učlanjen(a)
21.04.2020.
Poruke
268
Broj reagovanja
34
Lokacija
Pozarevac
Oholi, hvala !

TMc, Razmillsicu o predlogu! Da vise mi lezi DT kanap, jer uglavnom ne pecam na vecim daljinama, uglavnom je to, maksimalno, 18 m, ponekada i malo vise, i naravno zato sto je bolji za roll i ponekada spey, koji koristim kad hocu da promenim pravac, jer mi snake roll nije najjaca karika :) hvala puno!
 

Ledeni_ junior

Senior member
Učlanjen(a)
21.04.2020.
Poruke
268
Broj reagovanja
34
Lokacija
Pozarevac
Tmc, zaboravih, pa evo ovako da kazem, nemojte da me shvatite pogresno, ali, ipak bih uzeo kanap manje upadljivih kolorita, jer naime, naaaajvise na suvu muvupecam klena, jer na terenima na kojima cu ove i verovatno sve naredne sezone loviti pastrmku, mislim na Mlavu I Krupajsku reku, na suvu se retko lovi, a o tome moze da posvedoci Markovic Vlada, zalutah ja, dakle, najvise lovim klena, koji je svima nama poznato jedna od najopreznijih riba na nasim prostorima, mislim da ce krupan klen (sitan je lud i napada sve zivo) mnogo manje uplasiti od neke strune, kao sto Tmc rece maslinaste, zelene i tako, nego od neke narandzaste... Tmc nemojte da se uvredite, samo izneh svoje neko misljenje, ako gresim sto je verovatno :D :D :D ispravite me! Pozdrav!
 

Marko_Mašić

Hero member
Učlanjen(a)
13.04.2006.
Poruke
1.586
Broj reagovanja
213
Lokacija
Morava..
Pozdrav druze..i dobrodosao na sajt sa najvecom riznicom tema i podtema u vezi naseg najomiljenijeg hobija!

Ima logike u tome sto pises...u vezi strune..Preporuka: Clear..WF4 ..je onda tvoj izbor..;) ;) ..
Ja sam pre dve godine na Moravi probao..i iznenadio bi se koja je razlika.Takodje SasaTS..jedan od najistaknutijih bucolovac/klenolovac.. imao slicna ako ne ista iskustva na njegovoj Moravi..sa clear strunom..
Mada ne zaboravi da uvek imas predvez od nekih 2 metara..i 40- 60 cm...tipeta...Tako da struna i muva su daleko nekih 2.6 - 3 metara sto je sasvim dovoljno da ona krene ..pokupi..i da se ne uplasi..
Mada kada voda padne i potpuno se izbistri... ;)  #Clear.
 

Prilozi

  • Clear ..Airflo. _copy_2241x1103.jpg
    Clear ..Airflo. _copy_2241x1103.jpg
    246,7 KB · Pregleda: 74

TMc

Hero member
Učlanjen(a)
01.09.2017.
Poruke
1.716
Broj reagovanja
1.018
Lokacija
Svilajnac
Ne grešiš svakako je manje upadljiva maslinasta ali dva dobra ne idu zajedno pa tako koliko je riba manje primećuje od zeleniša tako i ribolovac. Smatram da je od samog zabačaja veći problem prikrasti se ribi neopaženo a pogotovo klenu i nekada mi uopšte nije jasno šta sam to uradio da se razbeže jer sam neupadljivo ubučen muvam se obalom iza granja i hodam kudikamo polako ali izgleda da čim te jedan od njih primeti alarmira ostale i ćao. Možda je do šešira... :)
Ako mušičarska struna padne preko ribe svejedno je koje je boje uplašiće se ali je zato predvez sa tipetom nevidljiv uvek. Imaš i maslinastu u time fly pa recimo možeš i da odseceš fabrički loop i namakneš loop konektor u boji i dobio si kudikamo indikaciju gde si zabacio kada se radi o većim daljinama i predvečerju. Inače TT je izmisljen za roll cast i spey zabacaje ako se za nju odlucis odusevices se kako to lepo funkcioniše.
 

Neo

Senior member
Učlanjen(a)
11.11.2016.
Poruke
286
Broj reagovanja
7
Koristim ca. 3 godine Orvis Hydros DT Trout na 9' #4 Orvis Helios, combo "Made in Heaven"! saran, klen, krupan bandar, stuka, sve pastrmke i male mladice. Maslinasto zelena/zuta kombinacija okrenes po potrebi. Necu nista da ti preporucujem vec samo da te zaintrigiram u razmisljanju. Suva, mokra, nimfa, vrlo mali streameri... sve sam njome bacao bez problema. 90% riba sam i onako dobio na 7 do max. 10 metara razdaljine tako da nikad nisam osetio potrebu/zelju za WF kanapom. Imam negde Loop Evotec 85 ali nemam nameru da ga koristim.

Posto volis suvu, po mom misljenju je DT bolji izbor, meko spusta muvu, dize manje vode. DT strune su koliko sam ih ja cekirao sve iste, ako je #3 onda je #3 kod svih firmi ista, od pocetka do kraja ista dimenzija, ca. dva metra sa svake strane konus i tu nema mnogo fantazije. Jedina razlika koju sam ja pronasao je u coatingu, (ovaj ili onaj mi se vise svidja pod prstima, kruci meksi, struze manje ili vise) i u boji. Ako DT i izbacis dva-tri metra manje, who cares? Najsladje mi je kad gledam likove na vodi: Jedan s one strane vitla da dobaci ovamo, drugi vitla da dobaci tamo. Stotinama godina se pecalo sa DT kanapima dok neko nije izmislio "revolucionarni" WF (po meni normalan sled zbivanja kad se sa bambusa preslo na glass a zatim carbon, brzine su se povecale i odjednom postale vrlo bitne) i vrlo uspesno prodrmao ucmalu industriju i dao joj stofa za nepregledne diskusije u stilu: "Drke, drke djon" kako kaze Rambo.

Orvis je pre par godina kupio Scientific Anglers koji su i jedna od firmi sa, ako se ne varam, najvecim izborom razlicitih kanapa, sto znaci da svi Orvis kanapi sada su SA, u stvari bili su oduvek, jer je SA radio Orvisu usluzno kanape godinama.

Ovo je samo moje vidjenje i nije ni postulat niti dogma, just a thought.

 

Ledeni_ junior

Senior member
Učlanjen(a)
21.04.2020.
Poruke
268
Broj reagovanja
34
Lokacija
Pozarevac
Hvala svima!!!!!! :)    Inace oblacim se uvek neupadljivo, odecu biram cak po boji okoline vode na kojoj lovim :D
Da, na Rossa pecam na suvu, za nimfe radim na tome da nabavim  nimfaroski, 10" 3w, I dakle za suvu DT kanap..Hvala na predlozima! Razmislicu o svakom!
 

denmil

Full member
Učlanjen(a)
07.02.2010.
Poruke
771
Broj reagovanja
57
Lokacija
Svrljig - Trnava
Prilikom lova klena, najmanji problem ti je boja kanapa. Predrasude...  Nauci da se sunjas, da ne pravis nagle pokrete i uskladi garderobu sa okolinom. Sto se tice dileme WF ili DT kanap, meni tu presudnu ulogu ima  sta bacas od muva za klena. Ne znam sta smatras suvom muvom, za bambule, policelonke i slicne karakondzule ja bih uvek pre koristio WF nego DT kanap...
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.116
Broj reagovanja
1.164
Lokacija
Čačak
Na kraju krajeva, produzis predvez i tipet i mozes pink kanap.... Sa kratkim predvezom kad kanap pljusne blizu klena ode on.

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk

 

Ledeni_ junior

Senior member
Učlanjen(a)
21.04.2020.
Poruke
268
Broj reagovanja
34
Lokacija
Pozarevac
dennmil, kolena su krvava posle klenolova sa obale, a waders, bez stitnika za kolena, khm, izbusi se :( :(... Suvom muvom smatram, pa pravom suvom, ne karakondzule, kao sto rekoste, nego bas suve, adamsa, varijante kedisa, majske, ma sta ja vama uopste pricam, Boze... ali naravno za klena bacam, neuporedivo vise, bambule, kafice (najvise), policelonke  ostalo, za WF kanap,  ja verujem u Vase znanje, ali, mom stapu bolje lezi dt, probah SA ultra WF, Rio neku WF, kineza nekog Wf, ali trenutno pecam na dt, kinez takodje, i mnogo bolji osecaj imam, zaista, ali naravno cenim vreme i volju da me posavetujete!

Oholi, predvez je uglavnom, 2,7 do 3,3 metra, na sta dodam tipet ca. 60-80 cm, znam da je puno, ali, uspevam da laaaaakoooo ispravim tu duzinu predveza i tipeta, a klenovi, pa utvrdio sam da se mnogo manje razbeze, kad je predvez 3-3,5, nego kad je 2,4 metra, ako uspem da im se prikradem :) :)
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.116
Broj reagovanja
1.164
Lokacija
Čačak
Bas to ledeni.... Produzis predvez i resen problem. Imas ti od koga tamo da naucis zanat [emoji3][emoji3]

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk

 
Vrh Dno