Parashut varijacije

eko

Hero member
Učlanjen(a)
19.02.2009.
Poruke
1.130
Broj reagovanja
72
Lokacija
Sjenica
Hvala momci.
Dohiku 301 #12

2ptvzit.jpg
 

Marko_Mašić

Hero member
Učlanjen(a)
13.04.2006.
Poruke
1.586
Broj reagovanja
213
Lokacija
Morava..
Par modela..​
 

Prilozi

  • Braon biots..jpg
    Braon biots..jpg
    86,5 KB · Pregleda: 191
  • Fazan..jpg
    Fazan..jpg
    80,6 KB · Pregleda: 188
  • Maslinasta.jpg
    Maslinasta.jpg
    80,4 KB · Pregleda: 194

Marko_Mašić

Hero member
Učlanjen(a)
13.04.2006.
Poruke
1.586
Broj reagovanja
213
Lokacija
Morava..
Prvi post nakon upgrade foruma...;)
Nešto iz prethodnih dana za stegom..

#Parašut
 

Prilozi

  • Parašut.jpg
    Parašut.jpg
    182,2 KB · Pregleda: 21
  • Parašut 2.jpg
    Parašut 2.jpg
    49,4 KB · Pregleda: 19
  • Parašut ~ zoom in.jpg
    Parašut ~ zoom in.jpg
    248,2 KB · Pregleda: 21
  • Parašut under body view.jpg
    Parašut under body view.jpg
    230,8 KB · Pregleda: 21

TMc

Hero member
Učlanjen(a)
01.09.2017.
Poruke
1.727
Broj reagovanja
1.047
Lokacija
Svilajnac
Da, zato sto je parasut. Neko preporucuje ovako neko onako, neko i ne zavrsava nego namaze lapak na poslednji krug pa sam hteo da cujem tvoje misljenje obzirom da si iskusan i odlican vezac. I meni tako vise odgovara, pogotovo mi je lako sa half hitch tool.
 

Marko_Mašić

Hero member
Učlanjen(a)
13.04.2006.
Poruke
1.586
Broj reagovanja
213
Lokacija
Morava..
Da..ima različitih načina..ili ti skola.I sigurno sve rade posao.
Ja kada radim parašut mušice.Udica je uvek u horizontalnom polozaju i dok je ne zavrsim ne menja svoj polozaj (mnogi je pomeraju na pola musice u vertikalni polozaj kako bi namotali nogice, sto mislim da je cak i komplikovanije nego da se uradi iz horizontale).
Nakon sto sam uradio rep i pričvrstio rebro idem uradim stubic učvrstim ga i onda se vratim i uradim telo, montiram nogice, uradim grudi i nakon toga pristupam motanju parašuta.

MOJ PRVI NAMOTAJ JE UJEDNO I NAJVIŠI, svaki sledeći ispod njega, pa ispod ~ da ne kažem da ih sabijam, ali su gusto motani ispod tog prvog.
To garantuje da nogice ne mogu da se razvuku navise ni pod kojim uslovima.
Kako završiti nogice?? A ne "upecati" vec formirani parašut???? Problem oko koga se dosta početnika sapliće.

Kada idem u završni namotaj nogica, poslednji namotaj poravnam sa okcetom (preklopim okce perom i tu odmah ga iza usice uhvatim koncem).
Levom rukom "razgrnem" vec formirani parašut, formiram glavu, zavrsni čvor finisherom 2 x po 3 kruga.Taknem lakom odozgo i odozdo, vratim pera u prvobitni polozaj, isečem krila odgovarajuce duzine i to je to.
Postoje mnogo varijante: da u korenu stubica se kane malo laka ili sporosuseceg lepka, ili da se tu okrene par namotaja konca nakon formiranja nogica.Apsolutno je ok 👌 👍.. ja ih ovako radim godinama..i nikada nisam imao problema sa parashutom da mi se rasture nogice..pre se telo rascupa..ako je od prirodnih materijala nego li nogice.
Eto, tako ga ja vidim.
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.120
Broj reagovanja
1.183
Lokacija
Čačak
Tmc jel lakiras cvor kad ides half hitch? Ja sam odustao od toga davno.... Zna da se razveze ako nije lakiran.
 

TMc

Hero member
Učlanjen(a)
01.09.2017.
Poruke
1.727
Broj reagovanja
1.047
Lokacija
Svilajnac
Ranije kada sam počinjao redovno sam koristio lak pa me je kasnije mrzelo da mackam dugo nisam lakirao, na domaće pastrmke koje ja lovim nisam primetio da imam ovako problema. Half hitch nekada koristim i na malim mušicama ume finije da odvoji hackle od glave s tim sto praktikujem i po dva tri kruga pre nego namaknem i tako više puta.
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.120
Broj reagovanja
1.183
Lokacija
Čačak
Ako ti half hitch treba da poguras hackle onda verovatno ides sa perom previse ka okcetu. A svakako uvek mozes prstima da usmeris pera kako ti odgovaraju. Lak smara realno.
 

Marko_Mašić

Hero member
Učlanjen(a)
13.04.2006.
Poruke
1.586
Broj reagovanja
213
Lokacija
Morava..
Nešto od danas sa jedinstvenim cree sedlom.
 

Prilozi

  • Cree saddle.jpeg
    Cree saddle.jpeg
    391,1 KB · Pregleda: 32
  • Olivni parašut...jpg
    Olivni parašut...jpg
    230,7 KB · Pregleda: 32
  • Cree saddle 1..jpeg
    Cree saddle 1..jpeg
    229,9 KB · Pregleda: 32

Marko_Mašić

Hero member
Učlanjen(a)
13.04.2006.
Poruke
1.586
Broj reagovanja
213
Lokacija
Morava..
Dosta je raznovrsno...cree, braon i po neko crno pero.
Pored njega i grizli mi je najkorisnije.
 
Vrh Dno