Parashut varijacije

MM

Hero member
Učlanjen(a)
14.02.2009.
Poruke
1.338
Broj reagovanja
635
Brže bolje, zbrisah sa Ade, od ovih DH zaluđenika  :-*, da navežem nešto za valjevske potočare.
Udica gamakatsu F 11 No 16, rep i telo sintetički ukras za stoljnjak, krila p.p i noge Metz grizzly ( long live Đole  8))
 

Prilozi

  • zuti padobranac (Small).jpg
    zuti padobranac (Small).jpg
    46,2 KB · Pregleda: 389

Ruki

Senior member
Učlanjen(a)
09.01.2008.
Poruke
188
Broj reagovanja
0
Lokacija
Loznica
Odavno se nije pisalo u ovoj temi pa da je malo refreshujem sa mojim prvim parachut-erima. Posto sam pocetnik u FT, molim Vas da uputite kritike kako ne bih ponavljao greske.
 

Prilozi

  • IMG_7544.JPG
    IMG_7544.JPG
    81,7 KB · Pregleda: 353
  • IMG_7545.JPG
    IMG_7545.JPG
    65,6 KB · Pregleda: 354
  • IMG_7554.JPG
    IMG_7554.JPG
    45,4 KB · Pregleda: 349
  • IMG_7549.JPG
    IMG_7549.JPG
    77,9 KB · Pregleda: 331

crni

Hero member
Učlanjen(a)
10.09.2007.
Poruke
1.981
Broj reagovanja
0
Lokacija
Leskovac
-Potrudi se da ti namotano pero stoji  paralelno sa telom musice i nemoj da ga shishas,cini mi se da jesi.
-Skrati malo repice i neka ti budu postavljeni i istoj ravni sa telom.

Pozdrav

 

Ruki

Senior member
Učlanjen(a)
09.01.2008.
Poruke
188
Broj reagovanja
0
Lokacija
Loznica
A meni nekako izgleda previse cupavo ako ne skratim! Ali necu vise.
A zajebano ga je ostaviti da stoji paralelno sa telom. Rep cu lako da sredim, mada su i ova pera u repu od zlatnog fazana pa su malo deblja, od sada stavljam pevca. Hvala na savetima.
 

crni

Hero member
Učlanjen(a)
10.09.2007.
Poruke
1.981
Broj reagovanja
0
Lokacija
Leskovac
Ruki je napisao(la):
A meni nekako izgleda previse cupavo ako ne skratim! Ali necu vise.
A zajebano ga je ostaviti da stoji paralelno sa telom. Rep cu lako da sredim, mada su i ova pera u repu od zlatnog fazana pa su malo deblja, od sada stavljam pevca. Hvala na savetima.
Kod parasut musica ti je potrebno dva do tri namotaja pera i musica ce da pliva ko Tarzan.Izaberi samo malo manje pero i bice ko bombonica.Kad namotavas pero prvi namotaj neka ti bude sto blize telu.
Kad postavljas repice pricvrsti ih koncem do pocetka luka udice i napravi samo jedan namotaj osnovnim koncem ispod repica i oni ce se podici.

Pozdrav
 

Jr

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
15.06.2007.
Poruke
1.127
Broj reagovanja
122
Lokacija
Niš
Jedna od najbolje vezanih parašut jednodnevki. Pažljivo slušaj čikicu shvatićeš gde su ti nedostaci.  :bye:

[flash=425,344]http://www.youtube.com/v/XGU8YZ0NdO8&hl=en&fs=1[/flash]
 

brankoogi

Senior member
Učlanjen(a)
06.08.2008.
Poruke
302
Broj reagovanja
0
Jr je napisao(la):
Jedna od najbolje vezanih parašut jednodnevki. Pažljivo slušaj čikicu shvatićeš gde su ti nedostaci.  :bye:

[flash=425,344]http://www.youtube.com/v/XGU8YZ0NdO8&hl=en&fs=1[/flash]
Matori je kralj,sve sam njegove klipove i DVD izdanja koja sam mogao da nabavim odgledao. Ali kod ove muve nesviđa mi se završetak,nepotrebno komplikovanje sa učvrćivanjem pera na polipropilen.
 

Jr

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
15.06.2007.
Poruke
1.127
Broj reagovanja
122
Lokacija
Niš
U pravu si, završni čvor se ni meni ne sviđa, nemam poverenje u to. Ali sve ostalo je kako treba, naročito vezivanje nožica. Nego, zaboravih drugi deo.

[flash=425,344]http://www.youtube.com/v/ocgh0g2MtKk&hl=en&fs=1&[/flash]
 

bogi

Senior member
Učlanjen(a)
13.01.2008.
Poruke
325
Broj reagovanja
0
Jr je napisao(la):
Jedna od najbolje vezanih parašut jednodnevki. Pažljivo slušaj čikicu shvatićeš gde su ti nedostaci.  :bye:
zbog čega jedna od najboljih................
 

silvio

Hero member
Učlanjen(a)
02.07.2008.
Poruke
3.054
Broj reagovanja
842
E bogi mogao bi i ti da okačiš koju od svojih ljepotica odavno ih nismo vidjeli neku sa biotsima kakav Oli E neka ljudi malo uživaju. Inače mislim a to sam ti i rekao da vežeš lipljenske i pastrvske muhe za 5+. :tbumb:
 

bogi

Senior member
Učlanjen(a)
13.01.2008.
Poruke
325
Broj reagovanja
0
silvio je napisao(la):
E bogi mogao bi i ti da okačiš koju od svojih ljepotica odavno ih nismo vidjeli neku sa biotsima kakav Oli E neka ljudi malo uživaju. Inače mislim a to sam ti i rekao da vežeš lipljenske i pastrvske muhe za 5+. :tbumb:
trenutno veruj mi da nemam ni jednu parašut ali evo obećavam da ću čim pre da ih navežem, inače ih ja retko koristim i kad ih imam u kutiji....... a kad naleti neko ko mi zatraži neku muvu ja prvo njih razdelim, mislim ekstra su takve imitacije ali mene lično je odavno prošla ta želja za njima okupiran sam nimfama i njima pridajem najviše pažnje............
 

silvio

Hero member
Učlanjen(a)
02.07.2008.
Poruke
3.054
Broj reagovanja
842
Pa nisi ni lud kad su bar 80% produktivnije ;)
 

bogi

Senior member
Učlanjen(a)
13.01.2008.
Poruke
325
Broj reagovanja
0
nisam noćas znao šta da radim pa navezah neki parašut nagovori me Silvio, ništa posebno od muve inače pravio sam je u pola tri noćas, jedva sam na oči gledao, a izrojilo se desetak komada, ove će uskoro da putuju u inostranstvo da se oprobaju na nekim evropskim rekama........ko zna možda budu i uspešne, videćemo........
udica No.14 varivas
rep-coq leon
telo-vezeno zlatnožuti i žuti konac 3/0
nožice-grizli
krila-pink CDC
grudi-braon zec
konac 8/0 braon

30codiv.jpg


o52sqw.jpg


10mu73o.jpg


malo eksperimentisanja sa woven tehnikom, sa četri različite boje, zlatnožuta i žuta i druga polovina zelena i svetlo maslinasta.........nije loše za prvi put........

2vcthyg.jpg


 

silvio

Hero member
Učlanjen(a)
02.07.2008.
Poruke
3.054
Broj reagovanja
842
To se traži, malo ljepote što se muha tiče. Stvarno čuda radiš Bogi! :tbumb:

A loviće ove sigurno samo zašto pink CDC?
Od mene + i hvala na ovim predivnim Parašutima.

ALI ;)
Svatko tko se iole ozbiljnije bavi mušičarenjenjem zna da ljepota muhe našem oku nema veze sa tim da li će je riba uzimati, puno faktora tu odlučuje koji ni meni samom nisu do kraja jasni ali često mi se dešavalo da sam na muhe raščupane bez repa i krila samo sa gusto namotanim nožicama naravno od adekvatnog pera imao fantastične trenutke u ribolovu puno bolje nego sa nekim perfekt navezanim muhama. Ovo sam napisao samo zbog kolega koji tek počinju da se ne obeshrabre što se vezanja tiče jer ove Bogijeve muhe stvarno graniče sa umjetnošću. :tbumb:
 
Vrh Dno