Parashut varijacije

bogi

Senior member
Učlanjen(a)
13.01.2008.
Poruke
325
Broj reagovanja
0
silvio je napisao(la):
To se traži, malo ljepote što se muha tiče. Stvarno čuda radiš Bogi! :tbumb:

A loviće ove sigurno samo zašto pink CDC?
Od mene + i hvala na ovim predivnim Parašutima.

ALI ;)
Svatko tko se iole ozbiljnije bavi mušičarenjenjem zna da ljepota muhe našem oku nema veze sa tim da li će je riba uzimati, puno faktora tu odlučuje koji ni meni samom nisu do kraja jasni ali često mi se dešavalo da sam na muhe raščupane bez repa i krila samo sa gusto namotanim nožicama naravno od adekvatnog pera imao fantastične trenutke u ribolovu puno bolje nego sa nekim perfekt navezanim muhama. Ovo sam napisao samo zbog kolega koji tek počinju da se ne obeshrabre što se vezanja tiče jer ove Bogijeve muhe stvarno graniče sa umjetnošću. :tbumb:
hvala na komentaru, drago mi je da su ti se dopale muve.......a pink boja zato što se lepo prati u sumrak ovih večeri, takoreći svetli u mraku............a i rano se smrknjava već je okratio dan, obično sada kad pravim neke muve za popodne suve ili emerdžere obično stavim nešto za krila što ću kasnije u sumrak lakše pratiti pogledom, jer bukvalno uveče nekih sat vremena proključa voda........
 

Ruki

Senior member
Učlanjen(a)
09.01.2008.
Poruke
188
Broj reagovanja
0
Lokacija
Loznica
Jesu one lepe, sve tu stoji...ali su lepe nama ljudima! A treba da se svide ribama. Nije da tupim ali sam imao priliku da bacam identicne musice bukvalno u klobuk koji napravi lipljen i nista, ma ni da se zajebe da izadje na povrsinu!
A isto tako sam bacao veoma neugledne (po mom oku) a lipljen udara ko lud! I ko sada moze da me ubedi da je neka musica koja je za izlozbu, tj vise mu dodje kao umetnost vezivanja, lovnija od neke bezvezne za koju bi neko rekao da je jadna i pateticno navezana?!? Po meni (iako skromno iskustvo, ali je ipak neko) lovna musica je ona koja na vodi u pravom trenutku "radi"!
Naravno sve cestitke Bogiju za trud i umetnost u vezivanju musica. Od mene +
 

bogi

Senior member
Učlanjen(a)
13.01.2008.
Poruke
325
Broj reagovanja
0
Ruki je napisao(la):
Jesu one lepe, sve tu stoji...ali su lepe nama ljudima! A treba da se svide ribama. Nije da tupim ali sam imao priliku da bacam identicne musice bukvalno u klobuk koji napravi lipljen i nista, ma ni da se zajebe da izadje na povrsinu!
A isto tako sam bacao veoma neugledne (po mom oku) a lipljen udara ko lud! I ko sada moze da me ubedi da je neka musica koja je za izlozbu, tj vise mu dodje kao umetnost vezivanja, lovnija od neke bezvezne za koju bi neko rekao da je jadna i pateticno navezana?!? Po meni (iako skromno iskustvo, ali je ipak neko) lovna musica je ona koja na vodi u pravom trenutku "radi"!
Naravno sve cestitke Bogiju za trud i umetnost u vezivanju musica. Od mene +
...........normalno svaka imitacija u svoje vreme i prema datoj situaciji, realnije je po meni da realnija imitacija ima bolju prođu na vodi i što se tiče uočljivosti, simetričnosti i proporcija, prepoznavanja itd. itd. realnija mislim na lepša i vernije napravljena............lovim ja i na jedne i na druge, sa svakom u neko dogledno vreme prema nekim svojim saznanjima, iskustvima, razmišljanjima, ali lovim takođe i na takve imitacije koje nemaju svog predstavnika u prirodi, ni na koji način, ni po boji, ni po obliku, ni po veličini, što nam može reći samo upravo to da su sve muve lovne i opet svaka u svoje vreme................ne bih voleo pogrešno da me razumeš jer ne želim da ti pametujem nešto što i sam sve ove godine pokušavam da prokljuvim, ali ono što sigurno znam je da sam probao sigurno mnogo, mnogo različitih muva i ono što sam naučio do sada je da su sve lovne, samo je potrebno da pogodiš kada i u koje vreme, po meni bagljave imitacije nikad neće biti lovnije od lepih ili čak realističnih imitacija i obratno...........mušičar treba da se upravlja prema tog trenutka datim situacijama na vodi, ako misli da ulovi nešto na neku svoju lepu ili ružnu imitaciju, a ako se upravlja očnom kombinacijom onda je to kao i loto od sedam muva riba uzme onu dopunsku osmu i to nešto traljavo kao da je polu slepa što bi kod mene rekli-ova je bio ćorava ........
hvala na komentaru u vezi muva
 

Ruki

Senior member
Učlanjen(a)
09.01.2008.
Poruke
188
Broj reagovanja
0
Lokacija
Loznica
Zaboravio sam da te pitam, jesi vezao ove muve na No.16 ili manju? Mislim da bi ih lipljen kupio ali na 16, 18 pa i manjim udicama!
 

bogi

Senior member
Učlanjen(a)
13.01.2008.
Poruke
325
Broj reagovanja
0
Ruki je napisao(la):
Zaboravio sam da te pitam, jesi vezao ove muve na No.16 ili manju? Mislim da bi ih lipljen kupio ali na 16, 18 pa i manjim udicama!
vezao sam ih i na No.24 samo drugačijih boja i kombinacija sa materijalima, inače tu su uglavnom 16-18 idealne za Lipljana .......uglavnom ova je muva ne praktična samo iz tog razloga što oduzima dosta vremena za stegom inače lovne kao i sve druge, malo ih ređe pravim samo zbog toga i uvek ih imam u kutiji i na veličinama 10-12 imitacije velikih majskih mušica jer pretežno sam na pastrmskim vodama tu su mi ispred kuće, za lipljanske treba da se protegnem za one ozbiljnije vode minimum 200 km pa ih ređe i koristim ili gotovo nikako........
 

Marko_Mašić

Hero member
Učlanjen(a)
13.04.2006.
Poruke
1.585
Broj reagovanja
213
Lokacija
Morava..
Udica:12 sa kracim vratom.
Rep kao i Noge:Sedlo svetlo sive boje...
Telo:Biots - braon.
Rebra:Tanak crveni svileni konac.
Oprsje:Rayon boje vina.
Krila:Swiss cdc -standard orange.
Glava:Crna

 

Prilozi

  • parashut-body!.jpg
    parashut-body!.jpg
    77,4 KB · Pregleda: 389
  • Parashut.jpg
    Parashut.jpg
    74,8 KB · Pregleda: 363

silvio

Hero member
Učlanjen(a)
02.07.2008.
Poruke
3.054
Broj reagovanja
842
Po običaju moje slike lošije kvalitete ali muha je dobra 100%:
 

Prilozi

  • DSC00460.JPG
    DSC00460.JPG
    129,7 KB · Pregleda: 383

gringo

Hero member
Učlanjen(a)
26.05.2007.
Poruke
1.256
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Sto jes jes, svidja mi se tvoj stil koji nije preterano uredan ali cilj je postignut :tbumb:
 

pexony

Senior member
Učlanjen(a)
14.11.2008.
Poruke
111
Broj reagovanja
0
Lokacija
pirot
parašut zec
parautzec.jpg
 

sašaPI

Full member
Učlanjen(a)
25.03.2009.
Poruke
953
Broj reagovanja
124
Lokacija
Pirot
Pex,kad već vezuješ zečetinu veži nešto ovako,moja omiljena prolećna muva za pegave!
 

VLADISANS

Newbie
Učlanjen(a)
08.07.2008.
Poruke
4
Broj reagovanja
0
Jedan sveže rađen za nastupajuću sezonu...

Udica: TMC 900BL No.14
Telo: Bioc ćurke
Grudi: Dabing  STS Trilobal Trout (boja rđe)
Rep: Isperci iz pera petla
Nožice: Pero petla (bojeno, svrtlo zeleno)
Krila: Polipropilen, beli.
Osnovni konac: žuti 8/0 UNI
 

Prilozi

  • IMG_0170_1RW_panfly.jpg
    IMG_0170_1RW_panfly.jpg
    21,6 KB · Pregleda: 374

eko

Hero member
Učlanjen(a)
19.02.2009.
Poruke
1.124
Broj reagovanja
70
Lokacija
Sjenica
Razne parasut musice na velicinama 12-14-16

1z4a8bb.jpg
 
Vrh Dno