Pastrmka 2010

lorenco[SLO]

Senior member
Učlanjen(a)
13.08.2010.
Poruke
162
Broj reagovanja
0
Lokacija
Slovenia
evo i ja da podelim par danasnjih lepotica. bilo jih je vise al zbog dobrog ribolova nismo ni bili u volji da slikamo hehe, jos sam zaboravio fotoaparat pa je slikano mobitelom, nazalost

sarac.jpg


sarac2.jpg


lepa.jpg


calesarac.jpg


reka: sava dolinka
pozdrav!
 

lorenco[SLO]

Senior member
Učlanjen(a)
13.08.2010.
Poruke
162
Broj reagovanja
0
Lokacija
Slovenia
hvala! a bilo je i uzitak sve ovo pustiti nazad. a po drugi strani kidase mi srce masakreri preko reke  :mad:
 

Šone

Hero member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
2.698
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
Objasni nam malo šta to znači "masakreri " ,neki što su krivolovili ribu ili ?
 

lorenco[SLO]

Senior member
Učlanjen(a)
13.08.2010.
Poruke
162
Broj reagovanja
0
Lokacija
Slovenia
za mene osobno svi oni koji predju preko norme. t.j 3 ribe. al ovde kod nas moze se uzeti jedna riba od 50+ cm (kapitalka) i jos 2 manje. neki uzmu po 3 kapitalke il vise.. 
 

Šone

Hero member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
2.698
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
a čuvarska služba u SLO ? Čuo sam da je rigorozna po tom pitanju ...
 

lorenco[SLO]

Senior member
Učlanjen(a)
13.08.2010.
Poruke
162
Broj reagovanja
0
Lokacija
Slovenia
da ti pravo kazem slabo se prave kontrole. jos sad dosta ribara koristi belly boat pa ima sansu odlutati gde hoce
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
kod nas najviše štete odrade neki domačini što uglavnom žive blizu vode pa tako kradu ribu loveči je na nelegalne načine...svašta sam i ja več imao za čuti ali nije na svim vodama tako. Kod mene je čuvarska služba vrlo aktivna i rigorozna. Za druge reke ne znam sve najbolje ali u svakom slučaju je mnogo bolje nego u nor. srbiji. Beliboati su sada kod nas na večini voda dozvoljeni iako čamci na istim tim vodama nisu. Npr. Gacka (NA DOLINKI) tamo nemereš čamcem ali belijem moreš...sada se jedna ekipa sprema tamo početi sa belijima malo švrljati čim vodostaj bude kako treba a tamo plivaju ogromne pastrmke.
Uzgred, Lorenco, je si li lovio več tamo na Dolinki ("Gackoj"). Ja planiram jedan izlazak tamo čim odem na odmor. Negde septembra bi to moralo da bude. Čuo sam svakakve priče o ogromnim pastrmkama što kalifama što potočarama...zanimljivo je kako je tamo riba veoma različita a divlja...ne poribljava se več godinama...npr. jedne kalife su totalno srebrne nalik stilhedima dok druge imaju mnogo crvene boje po sebi, čeljusti su im ogromne i ukrivljene ko kod lososa...prije par dana sam imao priliku gledati uživo takve zverke...komšija ih ima u malom ribnjaku pa mi pokazao...fantastičan prizor prelepih i zdravih pastrmki sa čeljustima ko u lososa....ogromne, mini torpeda. Takvih je i tamo mnogo samo da je teren težak ko' "zemlja" i ne može se tamo loviti uvek i svaki dan, zbog vodostaja. Ali, kada se može i kada riba radi onda je na vodi rodeo.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
uf, lorenco, predivne ribe...nisam odma video slike....svaka cast, prelepi ulovi...koja je to voda?
 

lorenco[SLO]

Senior member
Učlanjen(a)
13.08.2010.
Poruke
162
Broj reagovanja
0
Lokacija
Slovenia
to su ribe is  cuvene "gacke"  ;) ima stvarno lepe ribe unutra. moras isprobati, predlazem. sad je voda niska
 

gegula

Hero member
Učlanjen(a)
14.10.2009.
Poruke
2.674
Broj reagovanja
0
svaka vam cast majstori ,extra su ulovi veeeeeeeeeeeeeliiiiiiiiiiiikiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii :respect1:
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
lorenco[SLO] je napisao(la):
to su ribe is  cuvene "gacke"  ;) ima stvarno lepe ribe unutra. moras isprobati, predlazem. sad je voda niska

pa vidim ja boja vode mi nešto mnogo poznata  :D samo da nisam još lovio na "gackoj" ali dolinka ima često takvu boju, mada je sada dosta bistra pod Bledom.

Morat ču da skoknem tamo da vidim teren. Sada sam slobodan od posla do petka pa kada se rešim nekih obaveza možda uspem i da odem tamo da lovim. Kakvim imitacijama si ih lovio?
 

lorenco[SLO]

Senior member
Učlanjen(a)
13.08.2010.
Poruke
162
Broj reagovanja
0
Lokacija
Slovenia
ako imas belly boat onda super, ako nemas.. onda je dobro malo da poznajes teren, posto je tesko dostupan. mi se spustamo dole ispod lipce, tamo ima neko malo fudbal igraliste pa se pregazi neko polje, dodje do vrtova i  sumice tamo se posle spustis dole po bregu do vode.
a drugo mesto gde idemo je odmah kad prodjes glavni most za Jesenice, prvi izlaz desno ispod mosta ima malo makadam parkiraliste. onda od tamo idemo pjeske putem, do potoka. (tamo ima cistilna naprava). e od tok potoka pa sve na nize ima par standova gde se moze bacati na kolut posto je sve okolo suma.
jedino sto ti predlazem da imas sto tesnije cizme gore posto ono blato moze dosta da guta, i nemoj sam da ides : ) ja sam se prosle godine zaglavio hehe

sta se tice imitacija prolazi skoro sve sto je zelene boje. ja sam iz sprdnje cak lovio samo na zeleni dabing navijen oko udice i dobio sam 2 pastrmke. neki forsiraju tamo strimere al ja se ipak lozim na nimfe, sad kad je voda mala uopste. (tungsten ili mesing glave).
dobro prolazi i tungsten carnik tamo.
gamarus nisam imao nekakvih uspjeha, tu i tamo kakva potocara
tommy sa crvenim ledjima se je pokazao isto kao vrlo dobar

predlazem ti isto da ti laks nije manje od 0,18. tamo ribe kidaju u trzaju
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
hvala lorenco na informacijama. malo ču prečekirati teren. od muva imam svega i svacega. da, rekli su mi da nije dobro tamo ići sam ali ako ne nađem neko društvo probat ču ipak sam. jedan mi je obečao septembra da bi mi pravio društvo tamo ali možda odem i pre pa makar sam sa malo više opreza  :D

za  duge begove mene ne brine previše  ;) na oba kolesca imam 200m backinga  :D jer kod mene na jezeru ako poželim šarkota onda mu takva rezerva baš fino dođe  :)
 

lorenco[SLO]

Senior member
Učlanjen(a)
13.08.2010.
Poruke
162
Broj reagovanja
0
Lokacija
Slovenia
huh. mene jucer zamalo ode i znora i beking i sve kad mi ona oko 70 cm primila hehehe. imam samo oko 10 m bekinga gore :p  moram malo obnoviti sve skupa. pa da.. moze se tamo i na 0.14. moj tata prosle godine dobio gore sarca  74 cm na 0,14. problem je kad pocne u grane da bezi pa treba malo kontru vecu napravit inace sve ode.. a neke kao sto sam prije reko u trzaju prekine laks.
al uzitak je tamo neopisljiv kad je dril u pitanju..
pa mozda se i vidimo tamo ja imam jos 4 izlazka cini mi se
 
Vrh Dno