Pastrmka 2010

Šone

Hero member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
2.698
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
Svaka čast čoveku na oslobadjanju ovakve ribe  :tbumb: , mnogi bi se poveli mišlju da je prepariraju ,inače primerak je stvarno grandiozan .
 

Šone

Hero member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
2.698
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
u nekološkom delu ništa  a gore u Ekološkom 1500din
 

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
Danas zamalo mega ukenj...  :doh:

Odvedem druga (Japanca, mnogi ga znaju) okorelog varaličara danas na mušičarenje. Njegov fly debi, nikad pribor u ruke nije uzeo. Spremim mu sve lepo, dam mu štap i čekrk, čizme, Kuzma daruje par vuli bagera, stignemo na Moravicu u pola 7 am... Odvedem ga na jedan lep u dubok vir i kažem: bacaj kako znaš i umeš, a kao varaličar ćeš već znati kako da povlačiš strimer.

Dolazi do mene nakon 10 minuta, bed ko krpa, maše nešto rukama, dere se... "Šta je bilo, bem te?" - pitam ga.

"Brate ode mi pastrmka od kilo i po - dva, držao sam je dva minuta... "

"Prvo samo tresla glavom, nije htela uopšte da se bori. Kad je skapirala šta je snašlo jurila uz vir, niz vir, levo desno, ruka me zabolela kolko je vukla. I na kraju ode. Ja mislio pokidala, kad ono - spala!"  :doh:

Kakav bi to upis bio, čoveče... Posle uhvatio klena i pastrmku od 200 g, imao promašaje, super se proveo.

Onda sam ga odveo na Bovan gde smo mušičarili grgeče. Uhvatili smo oko 20 malih prugastih i par sunčica.

Na kraju mi kaže: "Goci nesrećo jedna, šta mi ovo napravi, sad mora pucam pare za Fly pribor, skroz sam se upalio!!"

Jeee...  :tbumb:

p.s. Ja uhvatio dve potočare. Pecali na Moravici samo sat, posle se zamutila voda...
 

tomos rider

Full member
Učlanjen(a)
27.11.2009.
Poruke
870
Broj reagovanja
0
hhahahahahah!e vala,nek si ga navukao...isto tako pre par dana ja i buraz....povedem ga da oseti cari musice....on nikad nije musicario ali kako je sveze pazario stap,ajde da se oproba...i ulovi bucova od svojih 400-500 gr......i sad mu nema spasa...pecen je!!! :)
 

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
Ma Japi će od ove pastrmke da ima noćne more... Peca on pastrmke već godinama na varalice, ali kaže da uvakvu ribu ne da nije nikada upecao, nego je nikada nije ni video.
 

Šone

Hero member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
2.698
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
Početnička sreća ,mnogo sam se puta uverio u to ! I sam kada sam počeo sa mušičarenjem imao prvog Bucka preko 2 kg ,sećam se kako sam bio smotan ni konac nisam znao da namotam u čekrk  :D od uzbudjenja ..i da ..tako je to počelo....
Japanac je pečen 100% ,garantujem ... baš kao i Tomosov bratić ...
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Sa sada tri prelepe kalife. Divlje I prelepe! 52cm, 56cm I 57cm.
 

tomos rider

Full member
Učlanjen(a)
27.11.2009.
Poruke
870
Broj reagovanja
0
nisam ni sumnjao u tebe,Seb!!!live prenos,lepe ribe...sta ces vise..... :tbumb:
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
hvala vam :)

evo ja se vec vratio kuci, voda porasla, nema vise gde da se gazi a i moj neoprenski kombinezon mnogo vode propustio tako da sam odlučio zaključiti današnji ribolov. Ja sam prezadovoljan iako bijoš mogao osam sati da lovim ali neka. Reka je još zaraščenija nego prošle godine, još teža, nije godinama poribljavana ali još uvek se da uloviti neka lepa riba. Ribe se nisu javljale, lov na viđeno je bio nemoguć tako da sam samo pretraživao teren i lovio na predviđeno...čitanje vode. Največu (57cm) mi je donio beli zonker, onu od 56cm na nimfu princ a onu od 52 na nimfu kamenjarke. Posle na nekim drugim mestima sam bocnuo još nešto manjih koje mi se nije dalo slikati među kojima je bila i jedna potočna od jedva 25cm  :blush: sve u svmu meni se isplatilo izaći na kratko na vodu, zadovoljio sam si želju za salmonidima  :)

slike ču postaviti za jedno pola sata.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Evo i sličica  :), na žalost par potencijalno finih fotki mi nije uspelo ali nema veze...nesto je ispalo i ok.

main.php


main.php


main.php


main.php


main.php


Eto, upisah se i ja sa salmonidima  :)
 
Vrh Dno