Pastrmka 2011

lorenco[SLO]

Senior member
Učlanjen(a)
13.08.2010.
Poruke
162
Broj reagovanja
0
Lokacija
Slovenia
i ja sam se danas napecao lepih pastrmki. uglavnome sve ulovljeno na nimfe velicine #14.
evo i slike od 2 malo vece kalife

2wmm542.jpg


1108ute.jpg



normalno, catch & release

otizkm.jpg


33n9kip.jpg



pozz
 

Šone

Hero member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
2.698
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
Prave mečke  :drool: ,svaka čast Lorenco  ;)

Mislim da je na snimku pokupila muvu u samom brzaku sa desne strane ,pravo zapažanje  :tbumb:
 

Bahus

Full member
Učlanjen(a)
05.07.2011.
Poruke
575
Broj reagovanja
0
Lokacija
zajecar
predivno i svaka cast lorenco ,uvek nas prijatno iznenadis lepim ulovima.. 
 

saleja

Senior member
Učlanjen(a)
14.07.2010.
Poruke
488
Broj reagovanja
1
Lokacija
Jagodina
Prijatelju ti vadis ribe zivoto... ufff ... mogu samo da zamislim kakav je osecaj imati ovolike pegave na stapu..... :tbumb:
 

lorenco[SLO]

Senior member
Učlanjen(a)
13.08.2010.
Poruke
162
Broj reagovanja
0
Lokacija
Slovenia
osecaj je prekrasan kad se driluje ovaku ribu. zato me i uvek vuce, da idem loviti na taj revir. jedino sto je slabo je to, da imamo samo 7 izlaza godisnje na tu vodu. al ribe... to je opet prica za sebe opet : ) unutra prevladuje kalifa. takodje moze se uloviti potocna pastrmka, i tu i tamo kakva  jezerska pastrmka. ponekad moze se vidjeti koji klen (al stvarno kapitalan), kazu cak da ima mladice unutra.
pre 3 godine manje ribe (20 - 40cm) bilo je stvarno ogromno al nam je kormoran puno toga pocistio  :mad: tako da su sad uglavnome unutra ribe 50+. neki sto su dosli da rone pricali su i da ima ribe do velicine 120 cm  :eek: (ja jim verujem, desilo se da je i 0,23 laks puko ko konac)
u toj vodi ima puno hrane,(npr. gammarusi "nenormalne" velicine), tako da te ribe rastu velikom brzinom.
a najvecji car je bas u drilu... tu su nezamenjive :), jer je sve to "natur" riba i stvarno je jaka. evo kad budem isao opet probat cu starog da aktiviram da malo snima, ili cu ja njega da pokazem o cemu se priblizno radi.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
ja sam planirao sutra tamo ali vreme je buđavo  :mad:

a pastrmke su tamo stvarno pune kondicije i prekrasnih boja... :yeswink: jedva čekam ponovnu priliku i možda bocnem neku pajkicu od 80cm  ;)
 

lorenco[SLO]

Senior member
Učlanjen(a)
13.08.2010.
Poruke
162
Broj reagovanja
0
Lokacija
Slovenia
sutra ce vreme katastrofa seba.. al eto ako budes isao nadam se da bocnes tu od 80cm :DD , ja cu jos ove i iduce godine pokusivati ako ne bude htela odoh u argentinu ili novu zelandiju  :D
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
ma jok, evo kod kuće sam i sve mi muka što kada sam konačno slobodan ne mogu na vodu  :mad: a baš sam sam se opet nameračio na velike pastrmčice....eh argentina i nz  ::) 
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Zadnji put kada sam ja išao bilo je 20€ a sad da li je došlo do nekih promena ne znam jer se pričalo još pre da bi bila cena tamo 50€ a ako je sada tako ja tamo više ne idem barem za neko duže vreme.  To je vrlo specifičan deo Save Dolinke. Ako vodostaj nije pravi nema šta tamo da tražiš. Skupi kombinezoni nisu za tamo  :nowink: Tu se ide u nekom jeftinom neoprenu, pvc kombinezonu ili dodupetarama....sve više od toga je šteta. Teren je daleko od onih u argentini i nz ali ribe su predivne i jake ko bikovi  :yeswink:
Ako bi bila cena 50€ onda bi čekao na najbolje uvete a ovako ako je još uvek 20€ onda mogu po nekada i da reskiram ako je vodostaj iole dobar. Mada, ja mislim da je dnevna još uvek 20€ što pokriva celu Savu Dolinku.

Evo pogledaj kako te pajkice izgledaju iz malo bližeg  ;) 70cm i 6,5kg
 

Prilozi

  • rainbowT.jpg
    rainbowT.jpg
    77,1 KB · Pregleda: 188
Vrh Dno