Pastrmka 2012

saleja

Senior member
Učlanjen(a)
14.07.2010.
Poruke
488
Broj reagovanja
1
Lokacija
Jagodina
pre svega svaka cast...  :tbumb: :tbumb: :tbumb:

jel bre u kakvom raju ti pecas druze, da ja ovo imam pored sebe definitivno bi bi lovac na "mocnu nardalu'" otreznjen od materializma, rezigniran i stacioniran pokraj nje. :mellow:
 

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
Bravo druže Jeprly, još samo da nam kažeš šta si ovo ufatio?  :)

Šta je ovo prvo, bull trout?

Za ovog drugog skobaljlipljana neću ni da pokušavam da pogodim...
 

jeprli

Senior member
Učlanjen(a)
26.01.2011.
Poruke
134
Broj reagovanja
0
razumem Goci...

- potocara
- bull trout (govedar :) ) na 4wt
- rocky mountain white fish(takodje salmonid)

saleja, lovim na granici prerije i stjenovitih planina(kananaskis), negdje u slivu rjeke elbow...dosta divlje sume i zabacenih potoka i recica, ovo sam uz cestu parkiro i malo zabacio.

 

jeprli

Senior member
Učlanjen(a)
26.01.2011.
Poruke
134
Broj reagovanja
0
...nemoz vise u cjelodnevne ekspedicije, junior postavio nova pravila kretanja.
 

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
Hvala!

Bacih malo pogled na ovog tvog whitewisha (Prosopium williamsoni).... Rod Prosopium je blizak rodu Coregonus (ozimice, sigovi...) iz Evroazije, tj. zajedno pripadaju u podfamiliju Coregoninae.

p.s. Sa ovim znanjem ćemo svi mi lakše pecati pastrmke u nastavku sezone  :hammer:
 

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
Juče upis na Fly, posle 3-4 zabačaja prelepa potočara od oko 40 cm na jig strimer-nimfu med boje sa velikim zlatnim metalnim očima.

Slika u toku dana.

Moravica oko 1 km ispod "starog" revira, onog gde od dana proširenja revira caruje krivolov jer nijedan mušičar tu ne peca, niti ima kontrole, a više nema varaličara koji bi svojim prisustvom terali ribokradce. Dok sam vadio ribu naiđu 2 plovkaroša, lepo uredno pecaju pastrmke na gliste. Fini neki ljudi, lepo se ispričasmo. Kažu da tu stalno pecaju jer nikada nema kontrole kao gore uzvodno u klisuri. Žale se da meštani tu celo leto love mrežama, ostavljaju samice... Nisam im baš ništa rekao, niti mi je palo na pamet da zovem ribočuvare, ostavih ih da na miru pecaju. Njihova 2 plovka su ništa u poređenju sa rekom koja avgusta jedva curka, a neko dođe i pregradi je mrežom...
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.120
Broj reagovanja
1.186
Lokacija
Čačak
goci dal je moguce da si ih ti iskulirao? samo me zanima njihova reakcija na vracanje ribe  :D
 

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
Jesam ih iskulirao, ni reč im nisam rekao. Samo sam uljudno pitao da li znaju da je ovo Fly revir - kažu da znaju. Na pitanje što ne pecaju ispod, rekoše da im daleko da idu pešaka, žive tu u selu. Zanimljivo da se oni, koji krivolove pastrmke na gliste, žale na krivolov mrežama, što samo pokazuje kakav je ovo "revir". Zapravo je živa bruka korisnika ribarskog područja na čelu sa Nikolom Kumanovićem, koji misli da se revir pravi tako što se postavi metalna tabla.

Što se komentara na puštanje tiče, nisu čupali kosu, samo su prokomentarisali da ne moram da je puštam zbog njih, neće nikom da kažu.  :-*

Evo i slike moje prve pegave 2012 na Fly opremu:

prvaFly2012b.jpg


prvaFly2012c.jpg



Video puštanja

prvaFly2012d.jpg


Zanimljivo je da sam pecao starim DAM kompletom koji mi je kupio otac sredinom devedesetih, moj prvi fly pribor, star nekih 16-17 godina.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
lepo, lepo....nadam se da ču sledeči tedan i ja više da otvorim sezonu 12
 

crni

Hero member
Učlanjen(a)
10.09.2007.
Poruke
1.981
Broj reagovanja
0
Lokacija
Leskovac
Prelepa riba SVAKA CAST  :tbumb:

Zanimljivo je da sam pecao starim DAM kompletom koji mi je kupio otac sredinom devedesetih, moj prvi fly pribor, star nekih 16-17 godina.

Ne peca stap....peca covek  :smoke:
 

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.107
Broj reagovanja
317
Lokacija
Svrljig
Znači lovi lepo strimere, dooooobro  :smoke:

Baš lepa riba Goci  :tbumb:
 

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
Dobro, bar sam saznao da si ti T Rex!  :hammer:

Jedino znam da nije moj, s obzirom da NIKADA nisam vezao nijednu mušicu, pa je samim time extremno mala šansa da je moj.  :D
 
Vrh Dno