Pastrmka 2012

Bucko M.

Senior member
Učlanjen(a)
30.11.2011.
Poruke
167
Broj reagovanja
0
Lokacija
JAGODINA
  Saleja,posle Ogijeve domace radze 1 l,nemoguce je lepo izgledati. Potrudila se Vlajna da te ulepsa koliko je bilo moguce.
 

strashni

Hero member
Učlanjen(a)
07.06.2008.
Poruke
1.873
Broj reagovanja
184
Lokacija
Kragujevac
Ona druga slika sa tri aktera je u fazonu: ...brate ja tebe mnogo volim...i ako te neko dira, meeeeni da kaaazes, meeeeeeni, pa cu ja njima da pokazem...e!
 

strashni

Hero member
Učlanjen(a)
07.06.2008.
Poruke
1.873
Broj reagovanja
184
Lokacija
Kragujevac
sasats je napisao(la):
pa ne bi bas rekao da nema veze  ;) da nije lovostaj i da jagodinski musicari nalete na ovog strujarosa svasta bi bilo  :smoke:
a koje su to reke koje se konstantno cuvaju? gde je onda riba ? reka koja se cuva treba da poseduje pastrmke od bar 30 cm u proseku a tolika riba predstavlja trofej na naj poznatijim destinacijama srbije  :'(

i sa najcuvanije vode moze da se odnese riba...jos nisam sreo kontrolu koja pretresa npr. kombinezone i ako neko hoce da capi ribu capice... Uz duzno postovanje svih kolega, mislim da bi se mali broj njih upustio u nesto vise od verbalnog sukoba sa ribokradicama uz eventualnu prijavu cuvarima... pojeo vuk magarca...idemo dalje
 

Bucko M.

Senior member
Učlanjen(a)
30.11.2011.
Poruke
167
Broj reagovanja
0
Lokacija
JAGODINA
Kolega Strasni,
tebi za informaciju,dok je Grza bila prvi revir u Srbiji,pod vodjstvom pokojnog Babica ,pretreseni  su i kombinezoni,i cizme i gepeci.Pa su na pr.neki Krusevljani doziveli kupanje u ledenoj Grzi .
S odlaskom ovog coveka,sa ovoga sveta zavladao je ubrzo javasluk,na vodama Grze.Babic je dokazao kako ttreba da se cuva jedno blago od vode..MOzda se secas na programu RTS 1 dolazio je Memedovic sa ekipom.Voda je cuvana danonocno ,po principu tri cuvara ,3 dana,3 noci,pa smena sledece trojice.Riba je bilo kaou prici...

Nego,nisam ti  razumeo tvoj prethodni post,u vezi tri aktera?Moze li malo objasnjenje? :hmmmm:
 

peka les

Full member
Učlanjen(a)
22.12.2009.
Poruke
660
Broj reagovanja
0
Bucko M. je napisao(la):
Drogi...ja Mafketa ne poznajem.. ::)...ali sam cuo 'de udari tu trava ne nice...Boks je naucio od pokojnoga cice ,prvaka Evrope! ;)

:D :D :D Kralj si...... :respect:
 

ivke037

Hero member
Učlanjen(a)
11.06.2009.
Poruke
1.158
Broj reagovanja
150
Lokacija
Kruševac
Jeste Grza bila revir pre 10-15 godina. Bila je prepuna velikih pastrmki, narocito donje jezero. I sve zahvaljujuci pokojnom Babicu. Ali krala se riba i tada zahvaljujuci ribocuvarima. Prvo su naplacivali dnevne dozvole uz mogucnos nosenja po tri ribe, pa su posle toga  naravno naplacivali dnevne dozvole uz mogucnost nosenja samo jedne pastrmke. Verovatno zbog ociglednog smanjenja ribe. Cuvsi za to moj prijatelj i ja sa porodicama krenusmo na ribolovni izlet na Grzu, malo pecanja malo rostilj itd. Pocesmo da pecamo, pridjosmo ribocuvaru, mladi neki decko ( dugokos cinimi se) i pitasmo koliko treba da platimo. A on se nasmeja i rece da se dnevna dozvola ne placa, da vazi C&R i da se peca sa jednom udicom bez povratne kukice i na varalicama. Pitavsi ga za pravilo koje smo culi ( doplata i nosenje) on odgovori da su to bivsi ribocuvari krali i da su zbog toga isterani, uzevsi nam podatke. Lepo smo se napecali i moj prijatelj sa sinom i ja sa dva sina. Deca su prvi put tada videli pastrmke. SRBIJA!!!!
 

saleja

Senior member
Učlanjen(a)
14.07.2010.
Poruke
488
Broj reagovanja
1
Lokacija
Jagodina
strashni je napisao(la):
Ona druga slika sa tri aktera je u fazonu: ...brate ja tebe mnogo volim...i ako te neko dira, meeeeni da kaaazes, meeeeeeni, pa cu ja njima da pokazem...e!


ahhahhahahh vala bas tako... zguraste me vako nabrizganog...ja ne znam gde da gledam dal u objektiv dal u casu. uzas :D :D :D :D

 

strashni

Hero member
Učlanjen(a)
07.06.2008.
Poruke
1.873
Broj reagovanja
184
Lokacija
Kragujevac
Bucko M. je napisao(la):
Kolega Strasni,
tebi za informaciju,dok je Grza bila prvi revir u Srbiji,pod vodjstvom pokojnog Babica ,pretreseni  su i kombinezoni,i cizme i gepeci.Pa su na pr.neki Krusevljani doziveli kupanje u ledenoj Grzi .
S odlaskom ovog coveka,sa ovoga sveta zavladao je ubrzo javasluk,na vodama Grze.Babic je dokazao kako ttreba da se cuva jedno blago od vode..MOzda se secas na programu RTS 1 dolazio je Memedovic sa ekipom.Voda je cuvana danonocno ,po principu tri cuvara ,3 dana,3 noci,pa smena sledece trojice.Riba je bilo kaou prici...

Znam za tu pricu ali nije to neki parametar, tu je mala teritorija cuvana, ne mozes to da poredis sa rekom Rzav ili Resavom... jedan izdvojeni slucaj nije pravilo... i da se razumemo, kolega, nisam ja za krivolov vec protiv njega ali ne bijem se u grudi kako od mene pocinje borba na zivot i smrt oko ribljeg fonda Srbije... sto bi rekli politicari, tu moraju da se naprave korenite reforme, a prvo narod mora da pocne da radi nesto a ne da zuji po reci ceo dan za akumulatorom
 

Bucko M.

Senior member
Učlanjen(a)
30.11.2011.
Poruke
167
Broj reagovanja
0
Lokacija
JAGODINA
  Strasni,pa sada kada se vozikaju dzipovima ni Resavu nije problem obici. Gore kod rampe (prva fotka sa tablama ),je kucica sa covekom koji 12 h

pazi na siri potes da se ne kradu drva,mislis da je problem da se nadju ljidi koji bi isto poput ovih cuvara mogli da setaju par km gore dole i cuvaju

najudarnija mesta na  Resavi. Kada smo stigli do rampe,naiso je dzip i z kog je ratoborni cillager objasnio da u klisuru Resava 4km uzvodno ne smemo da idemo,a taman smo tamo zapucali. Bilo mi je drago sto je cilager izleteo iz vozila i objasnio da jasno pise  ispred nas.

Na Grzi,kod jezera dok je Babic bio ziv sedeo je neko za stocetom i zapisivao uredno br. dozvole,a ko nije imao dozvolu placao je 10 DM dnevnu (ipak je gazdovao Magnum Jagodina i prodavao dozvole,a Babic je radio iz ljubavi i porodicu zapostavio zbog Grze),niko nije smeo da nosi ribu.
Dao je par otkaza ljudima kad je cuo za muvanje,bio je jednom posten covek. Taman kad sam cekao da se vrati s mora i napravimo planove
on je poginuo,a sta se dalje radilo nemam pojma. Nikom nije naplacena dnevna ko je imao dozvolu,dok je on bio ziv,niti je ko smeo da nosi ribu,popravilu. A nas narod ne moze da se promeni nikad,i da nam je standard ko u Svedskoj,agregat i korpa mu dodju ko relaksacija!
 

Ico

Junior member
Učlanjen(a)
17.03.2009.
Poruke
69
Broj reagovanja
0
krka2.jpg


otvorenje 2012. u Sloveniji na Krki
 

Bucko M.

Senior member
Učlanjen(a)
30.11.2011.
Poruke
167
Broj reagovanja
0
Lokacija
JAGODINA
  Braticu,batali  Janeze,rec je o centrajnoj Srbiji,oni nan beze vec 100god :yeswink: :yeswink:
 

Bucko M.

Senior member
Učlanjen(a)
30.11.2011.
Poruke
167
Broj reagovanja
0
Lokacija
JAGODINA
  Strasni,,ako navatam lovokradice, po tvom % SPADAM U 1 %,ribolovaca koji ce da se cacka sa ribokradicama.
  Moja deviza je "il Pukovnik il pokojnik"!
  Nisi me dovoljno upoznao ,ja se ne svadjam,nego delam.Za razliku od vecine kolega ,sto si u pravu ,za tih 99% .

  Ziv mi bio i rakiju pio.
 

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.107
Broj reagovanja
317
Lokacija
Svrljig
Ajmo malo u skladu sa temom, ribokradice i njihova posla su za drugu temu.
 
Vrh Dno