Pastrmka 2012

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
još više bi se divio kada bi takve ribe savijale tvog streamflexa  ;)

Koliko znam negde u HR imate isto vodu sa ovakvim ribama, bese neka reka ali ne mogu se setiti imena.
 

Gogo

Hero member
Učlanjen(a)
26.08.2008.
Poruke
2.103
Broj reagovanja
1
Lokacija
Beli Manastir Croatia
Navodno u Gorskom Kotaru na Slunjčici ima velikih pastrva-"divljih" kalifa, nešto je bilo i u novinama fotke jedne kalife koja izgleda kao prase a ne riba, mužjak-glava kao losos a tijelo kao ovi deformisani goli šarani po ribnjacima širok do bola, kapitalan ulov ali ruglo od ribe. Imao sam negdje i sliku mrzi me tražiti. Daleko je to od ovakve divlje vode kao kod tebe. Ovo što ti pokazuješ izgleda kao riba i vjerujem da se i ponaša kao riba, mislim dril , bjegovi skokovi...
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Na ovoj nasoj vodi begovi, drilovi i skokovi su zagarantovani. Šteta ako je tako ko što kažeš jer dobro znam da u Gorskom Kotaru postoji dobar potencijal za divlje i velike pastrmke. Šteta da je Gacka izgubila onaj nekadašnji sjaj...doduše ne znam kako je danas tamo ali sumnjam da ide na bolje.
 

Gogo

Hero member
Učlanjen(a)
26.08.2008.
Poruke
2.103
Broj reagovanja
1
Lokacija
Beli Manastir Croatia
Gacka nije ni "G" od onoga što je nekada bila, doduše pokušaji postoje da se nešto napravi ali to će ipak ostati samo komercijalni revir, imaju uzgajalište svoje pastrve (divlje domaće ne kalife ) i nju puštaju u revir, dali će ona da vremenoom stvarno da "podivlja" to će se čuti i vidjeti.  Lipljan fino napreduje a i kalife imaju ovaj normalni izgled ribe kao kod tebe. Moguće je vremenom da se nešto popravi ali za sada još nije ni blizu onoga kako bi tamo moglo biti obzirom na potencijal te vode. Hrane je u njoj u izobilju i pastrva pa i lipljan mogu jako brzo napredovati i rasti.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Sve one podivljaju vremenom ali razlika je u tome da li su bile u betonskim bazenima ili potocima za poribljavanje. Ove iz ribogojlišta više manje nemaju lep rep kao ove natur divlje ribe. U potocima kada se i veštački izmresti još uvek nekako raste i razvija se u prirodnom ambijentu i praktično je to prava divlja riba koja se od malena hrani prirodnom hranom i prisiljena je da ulovi svoj obrok... Na Gackoj ne znam kakav je režim ali kada bi možda bio broj ribolovaca na dan ograničen i obavezan c&r barem za 5 godina oporavio bi se taj HR dragulj. 
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Dnas sam izašao opet na vodu na nekoliko sati. Na moju žalost nisam ovaj put imao društvo pa nisam ni sve slikao. Prve tri ribe a ostale jok jer su manje više sve tu negde. Uglavnom danas največa 62cm. Najmanja malo preko 50cm. Ostale su sve ravno 60 ili koji mm +-. Sedam komada izvađenih, dva kidanja i jedno otpadanje. Čak sam i jednog lipljena od oko 40cm izvadio i dok sam se nameštao da ga slikam izotimao se i šmugnuo u vodu :)
 

Prilozi

  • 1.jpg
    1.jpg
    114,8 KB · Pregleda: 550
  • 2.jpg
    2.jpg
    108 KB · Pregleda: 739
  • 3.jpg
    3.jpg
    57,6 KB · Pregleda: 569

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.097
Broj reagovanja
295
Lokacija
Svrljig
Ekstra ribetine Seb. Aj sledeći put slikaj i neki zanimljivi deo reke.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Strelac je napisao(la):
Ekstra ribetine Seb. Aj sledeći put slikaj i neki zanimljivi deo reke.
budem, i danas sam hteo ali dok sam se šunjao po onom blatu da ne preplašim pastrmke u jako bistroj vodi  sam totalno zaboravio na fotkanje. Lovio sam danas samo sa mojim glass štapom i uglavnom sitnim nimfama #14 i #16.

Čak sam nekako uspio i snimiti jedan mali video dok zamaram jednu lepoticu.
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
e ovo su pastrmke a ne ko ove nase  :doh:
svaka cast majstore . uzivaj kad mozes  :tbumb:
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
jesu vala, prave  :yeswink: Danas sam imao to zadovoljstvo da mi pastrmka na jednom širokom delu gde je ko jezero odvije do polovice backinga, jednostavno je nisam mogao zadržati ovom full flexy četvočicom, beše to pravi rodeo a riba tek ravno 60cm...a borba kao da je metarska....još puna kundicije zbog uvek ledene vode... milina jedna!

hvala momci!!! to mi je bio najbolji rođendanski žur do sada! Ekstra i fini pribor i jake i lepe ribe  :smoke:
 
Vrh Dno