Pastrmka 2013.

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
zaletela se na poprilicno brzo povlacenje strimera a tako I sve ostale
 

silvio

Hero member
Učlanjen(a)
02.07.2008.
Poruke
3.108
Broj reagovanja
938
Jao zuba stvarno su ove jezerke krvoloci samo takvi  :tbumb:
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Je stvarno, ralje prave za takvu ribu. Bas smo na camcu konstatovali i ove manje sto sam ulovio. Glava i zubi pravi predatorski. Nista to nije novo za nas ali ipak ako pastrmku ciljano lovimo to su recne a na jezeru lovimo samo stuku, soma, smudja i sarana...ostale ribe tu i tamo kad ove pre spomenute nece. I tako naviknes se svake godine na pastrmke drugacije celjusti i onda po zimi kada proganjamo stuku naleti i ovakva riba i uvek i iznova se divimo tim stvorenjima i nesto vazda iznova konstatujemo. Kod nas u jezeru narastu maksimalno do 90cm i onda uginu. Ni jedne vece nije bilo od kako su one nase avtohtone jezerke izcezle poribljavanjem ovakvih ko zna kakvog genotipa ili cega vec...  :blush: Kako god i ove su krasne ali i borbene do daske....ne skacu bas ali luduju pod vodom ko da su se priklopile na struju a malo vece 50+ su zestina i nabijaju u dubinu. Krasna riba i od aprila ju je uglavnom na vecim dubinama i tesko se ju pronadje u u gornjim slojevima vode a na povrsini jos teze. Tu i tamo poneka pridje obalei ili negde daleko na povrsinu. Jezero je bogato hranom u svim slojevima gde ima zivih organizama pa se ona hrani tamo gde joj je i temperatura idealna. A to je duboko a ja sam ipak najradije na obali. U camcu mi postane brzo dosadno ako ne vidim nista...
 

ILIJA

Senior member
Učlanjen(a)
29.06.2011.
Poruke
131
Broj reagovanja
0
sebastian je napisao(la):
Kod nas u jezeru narastu maksimalno do 90cm i onda uginu. Ni jedne vece nije bilo od kako su one nase avtohtone jezerke izcezle poribljavanjem ovakvih ko zna kakvog genotipa ili cega vec...  :blush:
Seb
A kolike su resle one vase avtohtone u jezeru?
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
ILIJA je napisao(la):
Seb
A kolike su resle one vase avtohtone u jezeru?

Avtohtone jezerske ko i skoro sve ostale bi dostigle i do 120cm mada bi bilo metarskih bez problema kao I nekada davno. Sada vecu od 80cm je jako tesko videti a kamoli uloviti.

Sent from my C6603 using Tapatalk

 
Vrh Dno