Pastrmka 2013.

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
koju  :D... ma danas sam lovio ali mi se ne da smanjivati slike....ali evo par fotki

danas je bilo dosta akcije a mocno sam si prizeljkivao jednu od 80cm ali nikako....takvih je ipak malo I na ovoj void I ne vidjaju se cesto...ja jos ni jednom...koliko je verovati u ribolovacke price  ;) ipak verujem da ima po koja I takva ovde. Mora da bude...
 

Prilozi

  • pre - strip strip strip.jpg
    pre - strip strip strip.jpg
    342,5 KB · Pregleda: 237
  • posle - fight.jpg
    posle - fight.jpg
    395,5 KB · Pregleda: 239
  • lended.jpg
    lended.jpg
    374,3 KB · Pregleda: 250

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
danas sam ulovio 4 potocne I jos nekoliko kalifa (nisam brojo) ...mozda sve zajdeno oko 8 riba...bilo je I par kidanja, nekoliko promasaja I tako...fina jesenska zabava popracena kisom, voda je menjala boju nekoliko puta..od kristalno ciste do zamucene I opet bistre pa na kraju postade ko mleko...opet negde bageri prave belaj


Od muva sam koristio woolly buggere I na njih najvise riba ulovio...dok je voda bila kristalno bistro jednoj sam ponudio malu nimficu I tako I nju ulovio...cello vreme sam koristio brzotonuci lider I kanap rio outbound a tipet je bio 0,17 od Orvisa.

Dobro da sam sa sobom imao laku nepremocivu jaknu jer bi se nacist prehladio posle kise jer je stiso neki mraz popracen vetrom...sve u svemu ipak savrseno porveden Slobodan dan  :smoke: a na kraju smo kolega I ja to zakljucili odlaskom na sarajevske cevape I pice.  :tbumb:

ako mi se bude dalo sutra cu okaciti jos koju fotku
 

Prilozi

  • detalj.jpg
    detalj.jpg
    345,2 KB · Pregleda: 235
  • sara.jpg
    sara.jpg
    273 KB · Pregleda: 242
  • duga60_edited.jpg
    duga60_edited.jpg
    307,2 KB · Pregleda: 237

Bahus

Full member
Učlanjen(a)
05.07.2011.
Poruke
575
Broj reagovanja
0
Lokacija
zajecar

Pastrmka sa visocice,naravno u vreme,kad je trebalo,sa zakasnjenjem.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Imam tu srecu da je na ovoj lokaciji ribolov do kraja oktobra dozvoljen pa planiram jos jedan ribolov krajem meseca na toj vodi. Tada se najvise nadam novom rekordu sa kalifom. Sa potocnom sam vec ostvario ove godine 73 cm dok kalifa imam vec podosta od 70 ali nikako nece da bude duza ni za milimetar.
 

Prilozi

  • RTR.jpg
    RTR.jpg
    55,2 KB · Pregleda: 241
  • RIRT.jpg
    RIRT.jpg
    68,1 KB · Pregleda: 239
  • jump.jpg
    jump.jpg
    168,7 KB · Pregleda: 262
  • DBRT.jpg
    DBRT.jpg
    57,5 KB · Pregleda: 228
  • C&R.jpg
    C&R.jpg
    48 KB · Pregleda: 227
  • ZIVO SREBRO.jpg
    ZIVO SREBRO.jpg
    54,9 KB · Pregleda: 224

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
sa kalifom je tako...'ko ju nije video I ulovio kao odraslu, zdravu, jaku I divlju ribu nema pojma kakva je to zapravo riba....posebno one o kojima ja sanjam, onima sto idu iz reka u pacifik I nazad....to su tek ribetine, jake, krasne....vrh vrh vrh ff riba  :yeswink: I totalno razumem tipove koji su totalno puknuti na stilije  :yeswink:

dok  se love ove sirotice iz ribnjaka I to sve nesto malecno a ako je veliko cesto krljavo....'ko bi to volio  :blush: "PRAVA" kalifa je vrh!  :smoke:
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Seb,jesi li probao ove pastrmke sa nekim površinskim strimerom.Ima li to uopšte efekta,i vredi li da se proba?
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
probao sam ali nema nikakvog efekta.....mali misevi, veci misevi, gurgleri, creasiji....e, da jos nisam probao poldensera... mozda bi trebao da uradim jednog ali sudeci na njihove reakcije na sve ovo nabrojeno mislim da ni to nece dati nekog rezultata. Ove godine sam prvi put ovde ulovio pastrmku na suvu musicu, proslih godina nikada I to je bio pravi uzitak....loviti tolike ribe na suvu imitaciju jednodnevke pa I na neke moje stimulatore :drool: Na te stimulatore sam krajem proleca imao takve napade da je to bila prava spektakularna zabava. Nekoliko pastrmki se je toliko siloovito zaletilo na mrtvo vozenog stimulatora da je svaki put kada bi ga pokupila nastala eksplozija vodene povrsine. Jednodnevke su kupile sasvim nezno a ako bi predvez bio deblji od 0,16 bi se samo digle I odustale. To je bilo po kristalno bistro void I niskom vodostaju. Tako sam ulovio dosta takvih riba na 0,12 predvez. Skoro do polovice septembra sam lovio najvise predvezima max do 0,12.

Sada imam jos pola meseca sanse za tu vodu pa moram da uradim jos neke imitacije za probu da vidim oce li sta biti efikasnije od dosadasnjih.
 

Rocket man

Senior member
Učlanjen(a)
11.03.2012.
Poruke
277
Broj reagovanja
0
Lokacija
Bijelo Polje
Seb kol'ka je repina ovoj tvojoj kalifi, mogao bi sa njom pijesak u kolica da utovaras! :D Sala... Sjajne slike, sjajne ribe. Kao i uvijek ;)
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
hvala rocket, nestrpljivo cekam jos jedan izlazak tamo na pastrmku...onda krajem meseca Oktobra I tamo je zatvorena....posle mogu kalifu jos da lovim na nekim drugim vodama do kraja Novembra. Uskoro pa cu da krenem I na mladu pa cu ovim ribicama da dam mir  :D do marta/aprila.
 

Rocket man

Senior member
Učlanjen(a)
11.03.2012.
Poruke
277
Broj reagovanja
0
Lokacija
Bijelo Polje
Vrhunski si musicar, to sam primijetio jos od prvog mog ulaska na ovaj forum... Razumijes se brate, radis to iz ljubavi to je meni strava! ;) A kod mene je fajront od prvog oktobra do prvog maja i za paju i za lipca... Sto znaci kraj sezone, sada se odmara ali meni ribolov TREBAAA!!! :D Mladu nikada pecao nisam a Lim na 30 minuta od mene :)
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
drug, hvala za komplimente ali ja sam sasvim prosecan ribolovac... samo imam srecu da mogu da lovim na bogatim vodama ;)

 
Vrh Dno