Pastrmka 2015

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
nikola renegade je napisao(la):
Hahahah koja si ti Mile kontra ,stvarno me uvek nasmejes , pogledaj Small Stream Fly  Fishing u USA , i tamo u malim potocima love male pastrmke jer nikako ne mogu da narasnu ko one gradacke polumrtve , iako oni cuvaju i obnavljaju riblji fond , znaci prvo pogledas pa tad pricas da ne bi lupao gluposti kao sad ti  :D , drugo nije sado -mazo nego je potrebno MMMMnogo vise vestine za lov takvih pastrmki na takvim rekama , dok na gradcu love i deca na flips smoki  :D toliko o vestini , informisi se malo i ne pricaj nebuloze , ovo sve lici na lisicu i kiselo grozdje koje je na visokoj grani  :D, pozz dodji bice mi zadovoljstvo da te naucim tim vestinama  :D

Slusaj mali nabedjeni bezobrazni sto lovis "po 50 pastrmki dnevno koje i nisu male". Koliko si to puta bio na bilo kom reviru pa znas? Ili ti pricali Djokica i Mikica pa im slepo verujes. Kazi samo jedan jedini revir na kom si bio i video kako pastrmke pecaju deca na smoki? Odakle znas koliko je vestine potrebno za revir i koliko si ti tako vest napecao riba? Pazi tako i mixmaster kenjao svojevremeno pa dosao na Ribnik i neupisa se sa lipljanom ceo dan.

Koji ce mi qrac da dolazim na te potoke i sta da me u zivotu nauci nabedjeni balavac koji se mrsti na slikama umesto da se raduje svakom izlasku na pecanje. Ono sto ja imam u mudima tesko da ces ti ikada imati u glavi ako zadrzis taj stav.
 

nikola renegade

Full member
Učlanjen(a)
07.01.2013.
Poruke
830
Broj reagovanja
11
Lokacija
Vranje
simpson H je napisao(la):
Slusaj mali nabedjeni bezobrazni sto lovis "po 50 pastrmki dnevno koje i nisu male". Koliko si to puta bio na bilo kom reviru pa znas? Ili ti pricali Djokica i Mikica pa im slepo verujes. Kazi samo jedan jedini revir na kom si bio i video kako pastrmke pecaju deca na smoki? Odakle znas koliko je vestine potrebno za revir i koliko si ti tako vest napecao riba? Pazi tako i mixmaster kenjao svojevremeno pa dosao na Ribnik i neupisa se sa lipljanom ceo dan.

Koji ce mi qrac da dolazim na te potoke i sta da me u zivotu nauci nabedjeni balavac koji se mrsti na slikama umesto da se raduje svakom izlasku na pecanje. Ono sto ja imam u mudima tesko da ces ti ikada imati u glavi ako zadrzis taj stav.





OVde ja prekidam bilo kakvu raspravu sa obicnim Anoniumusom koji treba mnogo jos da uci , a mix lovi za razliku od nekih . Dovidjenja
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.116
Broj reagovanja
1.167
Lokacija
Čačak
nikola renegade je napisao(la):
Nisam , ali znam iz iskustva drugih koji su bili
Nikola u tome i jeste poenta.... iskustva drugih... zato sam i pitao LICNO znas li. Te male pastrmke su alave gde god da se love. Jedina vestina je zabaciti u dzungli... a da se ne lazemo ni to nije neka nauka.

U jednom se slazemo.... i ja obozavam pecanje po potocima... al greota je nabadati sicu.... bar barbless koristi
 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.309
Broj reagovanja
203
Lokacija
Zvornik
problem s amalim vodam aje u krivolovu,Brzo se počiste iole pristojen pastrmke.U mojim krajevima ni klenu ne praštaju.
Samo u velikim vodenim površinama tipa Drina mogu da opstanu.
Ja volim male vode (small strems) zbog samog ambijenta,uglavnom to bude netaknuta priroda.
A svaka pjegava baš bude predivna.
Simpson je donekle upravu jer zabrane postoje i važe samo za nas ribare a za krivolovce nema!
Tako da đžaba ste krečili!
Da nema revira ne bi se ljudi pošteno ni napecali,tužno ali istinito.
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
tommylee je napisao(la):
problem s amalim vodam aje u krivolovu,Brzo se počiste iole pristojen pastrmke.U mojim krajevima ni klenu ne praštaju.
Samo u velikim vodenim površinama tipa Drina mogu da opstanu.
Ja volim male vode (small strems) zbog samog ambijenta,uglavnom to bude netaknuta priroda.
A svaka pjegava baš bude predivna.
Simpson je donekle upravu jer zabrane postoje i važe samo za nas ribare a za krivolovce nema!
Tako da đžaba ste krečili!
Da nema revira ne bi se ljudi pošteno ni napecali,tužno ali istinito.

Fala qrcu da je neko skapirao recenicu da su "divlje reke" divlje zbog divljih ljudi koji ih posecuju. Cak da budem surovo iskren ogromna vecina ribolovaca i musicara kod nas se lozi na small streams zbog odsustva kontrole. Posle idu foliranja na forumima o divnoj netaknutoj prirodi, predivnim malim pastrmkama ali se naravno precutkuje koliko tih pastrmki je zavrsilo u kesi. Nekad se slucajno omakne i izlane ali tu je simpson da reaguje :D, kao sa prethodnim sagovornikom.
 

silvio

Hero member
Učlanjen(a)
02.07.2008.
Poruke
3.090
Broj reagovanja
893
Bojan je u pravu 100% male pastrve potočare su na svakoj vodi lake za uloviti. Na manjim riječicama i potocima su i velike lak plijen (nedostatak obilja hrane pa je riba znatno manje selektivna) upravo zato ih i nema uz ostale pomenute razloge kao krivolov i prekomjeran ulov.
Jedini preduvjet za ulov na maloj vodi je ostati neprimjetan a izbor muhe nimfe ili strimera ne predstavlja nikakav problem a o bacanju da i ne govorim jer mal te ne da i nema nekog bacanja.
 

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
Kad već Bojan spomenu "divlje ljude", a kad je već cela priča o rečicama u slivu Dragovištice, evo jedne grozne slike koja lepo pokazuju svu "divljinu" naših ljudi...  :'(

Izašle u Božičku reku na mrest, završile u restoranima...

U restoranima u Boslilegradu (verovatno i još ponegde) možete regularno naručiti potočnu pastrmku, dobijete dve ribe (makedonske, egejske) po 100 g i fiskalni račun... Iako se egejska pastrmka nigde u Srbiji ne može legalno kupiti.
 

Prilozi

  • egejska-pastrmka-srbija.jpg
    egejska-pastrmka-srbija.jpg
    114,2 KB · Pregleda: 602

falco

Full member
Učlanjen(a)
23.10.2007.
Poruke
627
Broj reagovanja
102
silvio je napisao(la):
Jedini preduvjet za ulov na maloj vodi je ostati neprimjetan...
Tačno, najvažnije za uspeh je ne uplašiti ribu, a izbor mamaca je skoro nebitan. Na potocima je riba retko kad selektivna i "teška za saradnju".
 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.309
Broj reagovanja
203
Lokacija
Zvornik
Nije baš to tako lako i jednostavno.Ima voda gdje su poprilično izbirljive i traže određenu muvu ali je brže pretraživanje i ponavaljanje uslov za ulov!
Kod mene su od '90 vode devastirane skroz,a u tako malim vodama je bilo i mladice!
Nisam odavno lovio potočare a sad ste me skroz potpalili  :drool:
 

japanac

Full member
Učlanjen(a)
08.03.2009.
Poruke
905
Broj reagovanja
21
Lokacija
Niš
Goci, otrsio si ih za medalju.
A posle se cudis sto nema ribe.  :mad:
 

Dexa89FLY

Full member
Učlanjen(a)
24.04.2014.
Poruke
681
Broj reagovanja
0
Lokacija
Zlot kod Bora
Ala je ovde pljustalo sa svih strana pa nemojte da se raspravljate ljudi,vecina nas peca gde MOZE a ne gde hoce,svi bi mi voleli na Gradac da idemo,ali ja sam Zlota kod Bora Gradac mi je na 300km ne bih mogao bez minimum 150e da podjem,gorivo,smestaj.dozvole,nesto da se pojede itd malo li je po ovoj krizi .. Poenta je da je svako na svome terenu domacin,ja na Zlotskoj poznajem svaki kamen i tu sam tata mata,ali isto tako ne tvrdim da bi na nekom reviru uhvatio 100 pastrmki 40+ samo zato sto ih ima.. Cinjenica je da u Srbiji 90% voda gde ima pastrmke nije videlo ribocuvara,stanje je alarmantno a mi kao pojedinci ne mozemo apsolutna nista ..
Umesto prepucavanja i podjebavanja mogli bi da dajemo jedni drugima savete i predloge ..
 

vangraff

Junior member
Učlanjen(a)
20.05.2015.
Poruke
84
Broj reagovanja
61
Opet ista riba ko i prije dvadesetak dana i nekoliko postova iznad. Nevjerojatno! Opet C&R i nadam se da će bit još koji put :D

121195188.jpg
 

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
Pazi ni ovde me nema... Evo jedne morske iz Marta, i 2 gradačke, ali GRADAČKE!!!
 

Prilozi

  • PastrmkaDanska2015.jpg
    PastrmkaDanska2015.jpg
    122,1 KB · Pregleda: 263
  • PastrmkaGradacka.jpg
    PastrmkaGradacka.jpg
    126,1 KB · Pregleda: 283
  • PastrmkaSrednjiTokGradca800.jpg
    PastrmkaSrednjiTokGradca800.jpg
    57,5 KB · Pregleda: 255
Vrh Dno