Pastrmka 2015

vangraff

Junior member
Učlanjen(a)
20.05.2015.
Poruke
84
Broj reagovanja
61
Evo jedne od neki dan. Vukla je ko SNAV trajekt, jače i od kakve kaliforjnikje te kategorije, mislio sam u najmnju ruku da je duplo veća.


Trout of river Lištica release - YouTube


120562915.jpg


120562912.jpg
 

Mafke Fly

Full member
Učlanjen(a)
17.04.2014.
Poruke
899
Broj reagovanja
1
Bravo Nikola,meni su te''divljakuse'' po recicama jako drag ulov i uzivam u svakoj iako su 95% jedva blizu 20 cm. Bitno da ima pastrmki u divljim vodama,a uzitak je zagarantovan onom kome nije prioritet
samo krupna riba vec uopsteno izlazak u prirodu i na cistu vodu (uzivanje ). :tbumb:
 

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
Lepo šarenilo ulova: red egejskih, pa jadranska!  :tbumb:
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Milan VB je napisao(la):
S'obzirom da je divlja voda u pitanju velicina ribe je u drugom planu.
O kojoj reci je rec??

Mozda tebi ali ja recimo ne posecujem reke gde se love ribe od 15cm, stvarno i iskreno bih zabranio ribolov na takvim rekama.  Sustinski problem je u tome sto se te cinjenice prihvataju kao normalne, i pocinje da se uvazava sado mazo misljenje da je ustvari super pecati male ribe ako je reka "divlja". A to je onda prihvatanje NENORMALNOG cinjenicnog stanja i mirenje sa sudbinom. A niko da digne glas i kaze da je skandalozno sto u reci nema vecih riba. Ako se vec lozite na "divlje" reke zasto se ne lozite da one to stvarno budu, reke pune svih generacija pastrmki. Na zalost one su "divlje" jer ih obicno posecuju divlji ljudi.
 

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
Pazi, treba praviti razliku između potoka gde se riba mresti i gde su zaista sve male, a kako rastu migraraju u veće reke (to je recimo primer sa pritokama Visočice i Temske), i reka koje su male same po sebi (a nizvodnije više nema pastrmke) i pastrmka jednostavno prirodno ne može da naraste velika, već poraste do 25-30 cm i umre od starosti.

U prvom slučaju se slažem sa tobom, to je nepotrebno bockanje mlađi i te reke treba kategorisati kao plodišta i zabraniti ribolov, u drugom slučaju ne.
 

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
Ili čak 120 cm, ako jede brokoli, pa baaaaš dugo živi.  :-*
 

nikola renegade

Full member
Učlanjen(a)
07.01.2013.
Poruke
830
Broj reagovanja
11
Lokacija
Vranje
simpson H je napisao(la):
Mozda tebi ali ja recimo ne posecujem reke gde se love ribe od 15cm, stvarno i iskreno bih zabranio ribolov na takvim rekama.  Sustinski problem je u tome sto se te cinjenice prihvataju kao normalne, i pocinje da se uvazava sado mazo misljenje da je ustvari super pecati male ribe ako je reka "divlja". A to je onda prihvatanje NENORMALNOG cinjenicnog stanja i mirenje sa sudbinom. A niko da digne glas i kaze da je skandalozno sto u reci nema vecih riba. Ako se vec lozite na "divlje" reke zasto se ne lozite da one to stvarno budu, reke pune svih generacija pastrmki. Na zalost one su "divlje" jer ih obicno posecuju divlji ljudi.




Hahahah koja si ti Mile kontra ,stvarno me uvek nasmejes , pogledaj Small Stream Fly  Fishing u USA , i tamo u malim potocima love male pastrmke jer nikako ne mogu da narasnu ko one gradacke polumrtve , iako oni cuvaju i obnavljaju riblji fond , znaci prvo pogledas pa tad pricas da ne bi lupao gluposti kao sad ti  :D , drugo nije sado -mazo nego je potrebno MMMMnogo vise vestine za lov takvih pastrmki na takvim rekama , dok na gradcu love i deca na flips smoki  :D toliko o vestini , informisi se malo i ne pricaj nebuloze , ovo sve lici na lisicu i kiselo grozdje koje je na visokoj grani  :D, pozz dodji bice mi zadovoljstvo da te naucim tim vestinama  :D
 

nikola renegade

Full member
Učlanjen(a)
07.01.2013.
Poruke
830
Broj reagovanja
11
Lokacija
Vranje
Goci je napisao(la):
Pazi, treba praviti razliku između potoka gde se riba mresti i gde su zaista sve male, a kako rastu migraraju u veće reke (to je recimo primer sa pritokama Visočice i Temske), i reka koje su male same po sebi (a nizvodnije više nema pastrmke) i pastrmka jednostavno prirodno ne može da naraste velika, već poraste do 25-30 cm i umre od starosti.

U prvom slučaju se slažem sa tobom, to je nepotrebno bockanje mlađi i te reke treba kategorisati kao plodišta i zabraniti ribolov, u drugom slučaju ne.




Goci molim te objasni opsirnije , mislim ovo je jako lepo ali nekima treba cela enciklopedija  :tbumb:
 

nikola renegade

Full member
Učlanjen(a)
07.01.2013.
Poruke
830
Broj reagovanja
11
Lokacija
Vranje
Mafke Fly je napisao(la):
Bravo Nikola,meni su te''divljakuse'' po recicama jako drag ulov i uzivam u svakoj iako su 95% jedva blizu 20 cm. Bitno da ima pastrmki u divljim vodama,a uzitak je zagarantovan onom kome nije prioritet
samo krupna riba vec uopsteno izlazak u prirodu i na cistu vodu (uzivanje ). :tbumb:




Hvala Mafke  :tbumb: razumemo se , grevota je takve reke sa starom krvlju i genima unistiti nekakvim mesancima to bi bilo ravno unistenju , najbitnije je uzivanje u najplemenitijoj vrsti ribe  :tbumb: :tbumb:
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.116
Broj reagovanja
1.167
Lokacija
Čačak
Nikola bio si licno na gradcu pa znas?
 
Vrh Dno