Pastrmka 2020

Ledeni_ junior

Senior member
Učlanjen(a)
21.04.2020.
Poruke
268
Broj reagovanja
34
Lokacija
Pozarevac
Maxfly, druze, ukoliko ne verujes, sta da radim? Ni ne moras, ja znam da je istina, svako drugi moze misliti da nije, a ja da se trudim da dokazujem bilo sta bilo kome, ne planiram, svako ti dobro zelim!
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.095
Broj reagovanja
1.130
Lokacija
Čačak
Ledeni_ junior je napisao(la):
Maxfly, druze, ukoliko ne verujes, sta da radim? Ni ne moras, ja znam da je istina, svako drugi moze misliti da nije, a ja da se trudim da dokazujem bilo sta bilo kome, ne planiram, svako ti dobro zelim!
Bravo omladinac... Odlicna logika... Svidja mi se.
Cenim da su ucitelji imali svog udela u ovom ulovu.... Jel krupajska sve ili se islo na mlavu?

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk

 

maxfly

Senior member
Učlanjen(a)
22.10.2010.
Poruke
383
Broj reagovanja
13
Ne vjerujem ti, sinko.
Ili nisi početnik ili si ulovio puno manje riba. Nešto mi tu ne štima

A tebe Oholi nije niko ništa pitao niti spomenuo.

Ti si administrator na forumu i nije tvoje da se miješaš u naš razgovor. Ako neko nekog vrijeđa onda imaš pravo glasa ovako drži se po strani.
 

Ledeni_ junior

Senior member
Učlanjen(a)
21.04.2020.
Poruke
268
Broj reagovanja
34
Lokacija
Pozarevac
oholi je napisao(la):
Bravo omladinac... Odlicna logika... Svidja mi se.
Cenim da su ucitelji imali svog udela u ovom ulovu.... Jel krupajska sve ili se islo na mlavu?

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk


Pa naravno da jesu! Najvise, bez njih bih imao daj Boze 5 riba, mnogo znaci da ti neko sve stavi na tacnu. Mlava sve.


Maxfly, kao sto rekoh, ne zelim da nekoga ubedjujem. U musicarenju pocetnik jesam, u ribolovu nikako.
 

maxfly

Senior member
Učlanjen(a)
22.10.2010.
Poruke
383
Broj reagovanja
13
Sinko da si pecao u Sloveniji pa bih ti i povjerovao.
Ali ti si pecao u Srbiji gdje pastrmke ima kao u Fatinom bureku mesa..
40-45 riba za dan pa to ni Marić ne može!!!  :hammer: :hammer: :hammer:

P. S. Boli te uvo šta ja ili neko drugi misli. Idi pecaj i uživaj....
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.095
Broj reagovanja
1.130
Lokacija
Čačak
maxfly je napisao(la):
Sinko da si pecao u Sloveniji pa bih ti i povjerovao.
Ali ti si pecao u Srbiji gdje pastrmke ima kao u Fatinom bureku mesa..
40-45 riba za dan pa to ni Marić ne može!!!  :hammer: :hammer: :hammer:

P. S. Boli te uvo šta ja ili neko drugi misli. Idi pecaj i uživaj....
Pecas na pogresnim rekama.
Idi na djetinju.... Kad se ubode dan, lagano moze preko 100 riba da se ulovi. Ima jos par reka gde je cifra preko 50 riba realna....

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk

 

Ledeni_ junior

Senior member
Učlanjen(a)
21.04.2020.
Poruke
268
Broj reagovanja
34
Lokacija
Pozarevac
oholi je napisao(la):
Pecas na pogresnim rekama.
Idi na djetinju.... Kad se ubode dan, lagano moze preko 100 riba da se ulovi. Ima jos par reka gde je cifra preko 50 riba realna....

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk


Ima reka, ali malo nazalost... Mlava je jedna od njih...
 

maxfly

Senior member
Učlanjen(a)
22.10.2010.
Poruke
383
Broj reagovanja
13
Pa vjerovatno su Sava Bohinjka, Radovna, Soča, Sava Dolinka, Gail, Drau, Ribnik itd. pogrešne rijeke na kojima se inače ne mušičari.  Ali eto neka se javi svaki koji je uhvatio u prvom tj drugom mušičarenju pastrmke više od 20 komada ja ću mu platiti 7 dana pecanja na Ribniku. A ti Oholi me odvedi n pecanje gdje ćeš TI upecati više od 50 komada ja ti platim 1000 € ali ako ne upecaš ti meni 2000€.. Može tako?
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.095
Broj reagovanja
1.130
Lokacija
Čačak
maxfly je napisao(la):
Pa vjerovatno su Sava Bohinjka, Radovna, Soča, Sava Dolinka, Gail, Drau, Ribnik itd. pogrešne rijeke na kojima se inače ne mušičari.  Ali eto neka se javi svaki koji je uhvatio u prvom tj drugom mušičarenju pastrmke više od 20 komada ja ću mu platiti 7 dana pecanja na Ribniku. A ti Oholi me odvedi n pecanje gdje ćeš TI upecati više od 50 komada ja ti platim 1000 € ali ako ne upecaš ti meni 2000€.. Može tako?
Pricas o pastrmci kao da je u pitanju nuklearni fizicar kog treba da zajebes....
Realno riba nije nista posebno zajebana za uloviti....

Sto se tice toga za pocetnika i 20 riba.. To je lagano.... Prosle sezone sam poveo drugara kineza.... Prvo pecanje pastrmke, nakon sto sam mu pokazao sta da radi, imao je prvi dan oko 50 riba....
Sad, to sto je tebi to neshvatljivo je tvoj limit....
Rado prihvatam opkladu... Al morace da bude ravnopravna.... Koliko mislis da mozes da uzmes.... Toliko moras i da das... Te klinarske fore ja ti dam jedan kliker a ti me i das dva ne prolaze odavno

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk
 

maxfly

Senior member
Učlanjen(a)
22.10.2010.
Poruke
383
Broj reagovanja
13
Evo ovako, ako uhvatiš više od 50 riba ja ti dam 2000€ a ako ne uhvatiš ti meni 1000€
Može tako?
Pričamo o 50 pastrmki.
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.095
Broj reagovanja
1.130
Lokacija
Čačak
maxfly je napisao(la):
Evo ovako, ako uhvatiš više od 50 riba ja ti dam 2000€ a ako ne uhvatiš ti meni 1000€
Može tako?
Pričamo o 50 pastrmki.
Moze naravno....al nema potrebe vise meni... Uvek jednako. 
Evo jednog snimka od letos.... Jedan vir.... Prosao sam ih ko zna koliko.... Nije cak ni najbolji bio...nakon povratka iz kine.... Skroz zardjao sam imao daleko vise od tih 50 riba... Nije to nauka neka uloviti.... 50 riba preko 35cm....to vec jeste.... Za to treba mnoooogo ozbiljnija voda od bilo koje srpske vode.

https://youtu.be/Uq_6ZM0GQrs

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk

 

maxfly

Senior member
Učlanjen(a)
22.10.2010.
Poruke
383
Broj reagovanja
13
Ti si poveo Kineza sa sobom pa je on uhvatio 50 komada to je možda i moguće jer je tvoje iskustvo odigralo presudnu ulogu. Ali neka ode sam i uhvati 50 kom.
 

TMc

Hero member
Učlanjen(a)
01.09.2017.
Poruke
1.699
Broj reagovanja
1.000
Lokacija
Svilajnac
Nije mi se učinilo ipak je korona učinila da forum malo živne :)
Čisto bih da iznesem svoje viđenje koje je kako god bude zvučalo ipak neutralno. Plašim se da je od ranog jutra do kasnog mraka moguće uhvatiti toliko ribe tamo gde je ima, Oholi to sigurno može, očigledno je da zna šta radi. Ledeni mi ne deluje kao početnik na vodi sto je i rekao da nije, ako je savladao zabacivanje, naučio roll cast i osetio šta je zapravo euro nymph teško da će da omane bez obzira sto je drugi put na vodi sa musicarskim priborom pogotovo ako ima tutora. Par reči o Mlavi pošto godišnje par puta lovim tamo a bio sam i na delu koji se čuva i koji je revirski i verovatno je tu lovio. Prošle godine dok je trajalo takmičenje na Mlavi sam sa sudijom išao od jednog do drugog i posmatrao upisivanje ulova. Svaki takmičar je za rundu sat ipo ako se ne varam upecao od 1-5 riba loveci na svojoj poziciji. Broj takmicara puta broj riba puta vreme, ono sto sam video mi govori da tamo ima itekako puno ribe. Ako se lovi celi dan šetajući kroz revir nije nemoguće toliko komada izvaditi pogotovo u ovaj period kada je teze uplašiti je a riba se hrani celi dan. Van revira ne malo nego mnogo teze, gotovo nemoguće, nisam primetio da je toliko ima tamo gde sam se sa kolegama šetao.
 

strashni

Hero member
Učlanjen(a)
07.06.2008.
Poruke
1.868
Broj reagovanja
181
Lokacija
Kragujevac
Ajd ovako da napisem pa ko se pronadje pronasao se, zlurad nisam, samo skrecem paznju na ribolovacko preterivanje...

Ja sam u zivotu sam musicario, sebi sam rekao da ako se ikad budem bavio ribolovom bice samo to, cale ribolovac, brat ozbiljan takmicarski ribolovac, plovak, stek, platforma, prihrane, larve...prvak srbije, svetsko prvenstvo...pedantan i posvecen, 13 beovica u minutu...sa svedocima...

Elem bili na Drini, lipljen nista, on skida skobalje, sasvim korektne drinske, lepi komadi, oko 2-3kg...dosta ih je i uhvatio, ne sporim... ali prica on ljudima kako je prosao i ja sedim i slusam i gledam i brate slatki kad rasiri ruke koliki su komadi bili, "sine" ja pomislim 10kg svaki, metar ima kad rasiri ruke...pa sve mu poljubim jel sam ja bio na toj reci tog dana, pa daj malo taj metricki sistem prilagodi realnosti... ;)
 
Vrh Dno