Pastrmka 2022

Mlinka

Full member
Učlanjen(a)
10.03.2011.
Poruke
636
Broj reagovanja
1.286
Lokacija
Đurđevac, Podravina, Hrvatska
taj čvor se mora pažljivo vezat... i obavezno testirati... dobro nategnuti posle vezanja, jer zna puknut na smiješno opterećenje iako na izged djeluje savršeno zavezan... mislim da je tome uzrok bitna razlika u materijalima tipeta i konusa
 

TMc

Hero member
Učlanjen(a)
01.09.2017.
Poruke
1.697
Broj reagovanja
1.000
Lokacija
Svilajnac
taj čvor se mora pažljivo vezat... i obavezno testirati... dobro nategnuti posle vezanja, jer zna puknut na smiješno opterećenje iako na izged djeluje savršeno zavezan... mislim da je tome uzrok bitna razlika u materijalima tipeta i konusa
Svakako da to može biti uzrok. Koristim godinama Orvis knot koji je specifičan jer nakon vezivanja čvora i zatezanja drugi kraj se povuče i on mora da tako kažem napraviti tik i onda znaš da je to u redu a u suprotnom puca na malo jače natezanje ako nije bilo tika. Odličan cvor veoma je jak i ima taj alarm da odmah znaš ako nije dobar, svaka preporuka.
 

silvio

Hero member
Učlanjen(a)
02.07.2008.
Poruke
3.054
Broj reagovanja
842
Svakako da to može biti uzrok. Koristim godinama Orvis knot koji je specifičan jer nakon vezivanja čvora i zatezanja drugi kraj se povuče i on mora da tako kažem napraviti tik i onda znaš da je to u redu a u suprotnom puca na malo jače natezanje ako nije bilo tika. Odličan cvor veoma je jak i ima taj alarm da odmah znaš ako nije dobar, svaka preporuka.
 

silvio

Hero member
Učlanjen(a)
02.07.2008.
Poruke
3.054
Broj reagovanja
842
20220821_180737.jpgi tako 8 puta za 1,5h ribolova u 10m kvadratnih sa 2 nimfe na stapu koje nisam skidao (7:1 u korist donje)..jos kad pored tebe lovi 4 druga ribolovca od kojih 1 ulovi 1 ribu...
Sam sebi kazem dobro si poslozio i odabrao prezentirao izvukao sve 5
 

silvio

Hero member
Učlanjen(a)
02.07.2008.
Poruke
3.054
Broj reagovanja
842
Ja odabrao box-mjesto zadnji dosao na vir i od jednog ribolovca bio udaljen 10m preko vode a drugog 20m... dzaba je bacati na cestu aku tu nema ribe...
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.094
Broj reagovanja
1.130
Lokacija
Čačak
Al je bila u nekoj dubini ili buku... Kazem zbog teskog strimera
 

Sana

Senior member
Učlanjen(a)
18.12.2010.
Poruke
236
Broj reagovanja
294
Lokacija
Ključ, BiH
Lokalitet zvan "Ahmin pupak" xD
Cijeli dan je bila letargicna, i poslije rucka bum bas je udarala dobro kad je prestalo rojenje i lov lipena, ostalo jos pofino dana pa smo presli na strimere i dobro prosli
 
Vrh Dno