Pastrmski strimeri

lazza

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
06.12.2005.
Poruke
1.842
Broj reagovanja
2
Lokacija
NIShville
Ne znam samo kako će da se dopadne pastrmkama ovaj roze? Woolly je proveren i daće rezultate 100% samo ne znam za roze... Ovaj prvi je pravi ubica!
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
peškir  :D :tbumb: ma ima ja vec punu kutiju takvih maslinastih sam da su glave ko kod ovog zonkera...tj. zlatno-maslinaste (tamnije) prelepa boja, imam i crnih i kojeg belog i zutog. Ovakvim rozanim sam jednom lepo lovio kalife i zaltovcice na jednoj akomulaciji pa danas dok sam malo ceprkao mi doslo da dodam jos jednog takvog u kutiju jer je onaj od silnih zubatih zlatovcica sav jadan posto i na kraju zavrsio na grani  :D ....ma znam da vam se boja dopada, to je jace od vas  :D :hammer: ;)

Baš sam prekjuče išao da uzmem clouser oči ali ih nema i moram da ih naručim preko interneta.
Inače onaj dvojni zeka ima i bucktaila u reopu i kristal fleša perla. Taj zekica je super za sve ribe grabežljive. Koristio sam ih raznih veličina. Jedne sezone sam jako lepo pecao smuđeve na takve od 6cm. Ovaj ima oko 10cm.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
evo jedne pastrmske tubice od 7cm (polarna lija i zeko)....crno pa maslinasto (polarna lija) i svetlo maslinasti grizli zeko za rep.
 

Prilozi

  • pastrmski.jpg
    pastrmski.jpg
    186,7 KB · Pregleda: 442

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.120
Broj reagovanja
1.186
Lokacija
Čačak
imgp3355.jpg


imgp3354.jpg


malo sam se igrao sa knapek udicama (#10)... ideja je da u jednoj muvi imam strimerce i nimfu viinog konjica....
od materijala tu su zonker trakica koju sam uzduz podelio da bude sto tanja, malo dabinga, zica i tungsten 3,8...
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.120
Broj reagovanja
1.186
Lokacija
Čačak
imgp3352.jpg


posto nemam strimera morao sam i njih da ponovim...

udica je gamakatsu, telo i rep su od zonker trake, otezanje je olovo u telu strimera i tungsten...

imgp3350e.jpg


malo drugaciji, zonker trakica na ledjima, telo antron i u grudima malo zecijeg dabinga...
 

silvio

Hero member
Učlanjen(a)
02.07.2008.
Poruke
3.121
Broj reagovanja
948
Dobri za velike pjegave s Gradca posebno mi se sviđa zadnji :tbumb:
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.120
Broj reagovanja
1.186
Lokacija
Čačak
zadnji mi je najbolje radio dok nije ostao na grani :)
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
tako to uvek biva  :) ja sam danas ostao bez nekih meni posebno dragih bubica i isto grana  :blush: vetar mi je kvario veselje neumoljivo ali lovilo se
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.120
Broj reagovanja
1.186
Lokacija
Čačak
ja se ne brinem, vezao sam jednom, vezacu i drugi put. lakse je nego dok sam voblere radio, neki radi bas a neki ne... muve se lakse ponavljaju iste :D
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
to definitivno!  :yeswink:

a zamisli sta sam ja radio sa mojim voblerima kojima sam lovio smuđa, na vec kupljene sam stavljao kozu od kedera (uklije) kao da bi preparirao malu ribicu na telo od voblera  :doh: i onda kada bi izgubio ti dođe da pukneš s obzirom na trud i vreme koje je trebalo da sam mogao nešto tako uraditi...još nevešt sam to ponavljao dok mi ne bi uspelo kako treba i onda odeš na vodu i zapneš za neki panj i gotovo. Ode trud uzalud!  :'( Samo kada se setim svojih varaličarskih dana šta sve nisam izvodio  :doh:

Ovi jednostavni strimeri za pajkice su prava stvar....jeftino, lako i brzo se vežu i što je najbitnije love. Kao i u svemu, može sve to biti i mnogo komplikovanije vezano, skuplje, lepše i opet da lovi ali za čest ribolov u ovom tempu života gde nam je večini slobodno vreme samo pojam najrealnije je raditi ovakve jednostavne imitacije. Navežeš ih brzo i dosta, kada ih izgubiš ne sekiraš se mnogo a lepo se i naloviš ako je riba za akciju.
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.120
Broj reagovanja
1.186
Lokacija
Čačak
ma super su....samo jos da ih usavrsim, mada nije lose uopste, samo moram da provalim kako promasaje da proredim, ili je to normalno kad su sitnije ribe te koje grizu...
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
oholi je napisao(la):
ma super su....samo jos da ih usavrsim, mada nije lose uopste, samo moram da provalim kako promasaje da proredim, ili je to normalno kad su sitnije ribe te koje grizu...

ovisi, ako napadaju bočno ćešće se zakače a ako napadaju sa repa a udica je tek kod glave ili na prvoj trećini tela onda budu promašaji jer je one onda čapnu za rep....za takvo vođenje radije upotrebi string sistem kako to imaju imitacije "pijavica" za stilhede gde je kratkovrata udica slobodna i iza samoga repa ;)

Mada, meni se ovi tvoji sasvim dopadaju. Ako se manje ribe nekače još bolje...ne gubiš vreme na njima i ne habaš strimer za badave...a ako bi njih baš lovio uradiš manji strimer ;)
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.120
Broj reagovanja
1.186
Lokacija
Čačak
pa ovo su za mene mali strimeri, manje od ovoga ne valja da bacam. a taj string mi nesto nije po ukusu, da ne povredjujem ribe previse.

danas cu da navezem jos nekoliko, sutra idem na gradac :)
 
Vrh Dno