Pastrmski strimeri

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Nekoliko puta sam vec uspesno koristio string i mislim da takav sistem manje povredjuje ribe jer se uvek kace za samu celjust dok ove klasicne strimere umeju da posteno gutnu pa postoji mogucnost ozbiljnijih povreda dublje u ustima pa i škrgama. Koliko sam uspio da i pročitam stilhederi isto tvrde kako se takve imitacije sa udicom iza ibavezno kače u 90% za samu čeljust.

Ako loviš strimerima bolje da koristiš štap brze akcije jer ce ti kontre biti učinkovitije...možda ti i to utiče na to da ti ribe otpadnu. Ja sam par baš finih riba zbog slabe kontre i srednje brzog štapa izgubio. Ako ne reaguješ dovoljno brzo mekim ili srednje brzim štapom kontra biva slaba i ako ta riba ima još i jako tvrdu čeljus a strimer nije dublje u ustima velika verovatnost bez druge kontre je da če ta riba da ode. Uglavnom to biva pre nego stigne udariti drugu kontru  :hammer:
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.120
Broj reagovanja
1.186
Lokacija
Čačak
stani seb....ta montazica....to ima samo jednu udicu?
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
da, samo jedna udica kratkog vrata, tako se rade kojekakvi intruderi i varijante zonkera na wadington vratu i te string leaches
 

jeprli

Senior member
Učlanjen(a)
26.01.2011.
Poruke
134
Broj reagovanja
0
Oholi pokusaj da kontriras kanapom umesto stapa, tkzv strip set, nema da fulas. Osim sto je ovakva kontra daleko bolja od one zadane vrhom stapa, na kontri ces odma znati sa kakim komadom bitku bijes.

Ako se odlucis za strimere sa udicom pozadi, izbjegavaj offset udice, tipa gamakatsu Oktopus, jer one ce itekako da kace ribu za zdrjelo i skrge. Owner mosquito, mustad tube udice, vmc dropshot i njima slicne su odlicne za ovakve vrste strimera. Ukoliko su offset ispravi vrh po tjelu udice i otklonices teza ranjavanja. NaravnO da ima izuzetaka, ali su teze povrede svedene na minimum.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
dobar savet  :tbumb:

a sto se tice kontre ja licno kada strimerisem dajem kontru i stapom i povlacenjem kanapa...mada postoje slucajevi kada se covek ne snadje zbog odredjenih trenutnih faktora...nije sve uvek idealno :blush: ali to sa povlacenjem kanapa je odlican savet  :yeswink:
 

jeprli

Senior member
Učlanjen(a)
26.01.2011.
Poruke
134
Broj reagovanja
0
Mora vrhom stapa da se prati putanja strimera, ukoliko je vrh stapa iznad horizonta od strip kontre nema nist, mos vrlo lako sjebat vrsni dio. Narvno da nije uvjek moguce kontrirat na ovaj nacin, jako tesko iz belly-a, ali ko lovi sa obale ovO mu je najbolji nacin da ostvari kontru i sacuva stap.
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.120
Broj reagovanja
1.186
Lokacija
Čačak
imgp4724m.jpg


zekonja i foka

 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.120
Broj reagovanja
1.186
Lokacija
Čačak
varijacije na predhodni strimer

imgp4723d.jpg


imgp4722n.jpg


imgp4719f.jpg


i jedna vrijacija aeksandre

imgp4720s.jpg
 

milan_mj

Full member
Učlanjen(a)
11.06.2011.
Poruke
890
Broj reagovanja
0
Lokacija
Vrnjacka Banja
Strimeri su ti odlicni i to stoji..
Meni drugo nije jasno kako se riba prevari da uzme bilo koji strimer, kad 90 % strimera koji prave musicari i koji su vrlo lovni ne imitiraju nista konkretno ili nemaj nijednu osobinu sem oblika imitiranog...
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.120
Broj reagovanja
1.186
Lokacija
Čačak
pojma nemam, valjda neki pokret.... ja verujem da je to ono treperenje materijala koje ume da privuce ribu. to je razlog zasto koristim ovakve pufnaste strimere i prirodne materijale. nimfe obozavam da budu neuredne da dlacice strce sa svih strana...
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
pastrmka to vidi ovako: "mmmmm, sočan i živahan zalogaj, valjalo bi to probati"....i BUM  ;)
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
:D pa da, tako nekako....no, ruku na srce nisu sve pastrmke uvek raspoložene za strimere ali kada sunce zađe mnoge se povampire i tada im tek postane to zanimljivo. Na nekim vodama su opet takve imitacije manje više akutelne preko celog dana.

jedno je sigurno, valja ih imati u kutijici  ;)
 
Vrh Dno