Perdigones fly

silvio

Hero member
Učlanjen(a)
02.07.2008.
Poruke
3.114
Broj reagovanja
942
manja kragna više laka u nekoliko slojeva da bude čvrsta i glatka
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.120
Broj reagovanja
1.185
Lokacija
Čačak
Taman to sto silvio kaze. Inace je super
I jos nesto. Crni detalj na jig udici ide sa suprotne strane ;) bar po mojoj logici

Sent from my ATH-AL00 using Tapatalk
 

89kobra

Full member
Učlanjen(a)
25.05.2015.
Poruke
514
Broj reagovanja
48
Lokacija
Jagodina
Znam da treba da ide sa donje strane ali je tako po receptu pa sam ispoštovao


Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока

 

89kobra

Full member
Učlanjen(a)
25.05.2015.
Poruke
514
Broj reagovanja
48
Lokacija
Jagodina
https://youtu.be/D-tuKpwbrX0

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока

 

Baki-Pa

Hero member
Učlanjen(a)
12.09.2013.
Poruke
3.689
Broj reagovanja
1
Lokacija
Pančevo
oholi je napisao(la):
@silvio, iskreno vise mi se dopada sa bakrom, a takav je i original. Al i srebro je vrh
@baki aj malo obrazlozi. Lak za nokte je skroz ok resenje koga ne mrzi da nanosi vise slojeva i da ceka da se susi...

Sent from my ATH-AL00 using Tapatalk


UV lak u sebi ima epoxida i koristi se kao zaštita preko običnog laka za nokte, jer je tvrđi i postojaniji. I ne treba više slojeva već samo jedan. Ima i tema posvećena samo tome.
http://www.musicarenje.org/forum/index.php?topic=5800.60
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.120
Broj reagovanja
1.185
Lokacija
Čačak
@baki cime si tacno obrazlozio "obican lak za nokte nije ni za qrac"?
Moje licno iskustvo, lak za nokte u 2-3 sloja. I nikad ne puca. Ne beli, bar ne ti na koje sam naletao. Fora je da se osusi svaki sloj lepo. Smaranje je cekati da se osusi, pogotovu ko nema rotor. UV lak je najbolje resenje. Al nisu svi spremni da odvoje novce za to. Oni moraju da se zrtvuju i cekaju susenje laka za nokte ili super lepka kineskog...koji se brze susi ;) i dobar je za porozne podloge i cvrste podloge. Niisam ga probao za preko gumica al nisam siguran dal bi valjao

Sent from my ATH-AL00 using Tapatalk

 

Baki-Pa

Hero member
Učlanjen(a)
12.09.2013.
Poruke
3.689
Broj reagovanja
1
Lokacija
Pančevo
UV top coat košta kao i svaki drugi lak za nokte (moj je bio 180 dinara ). Ako se nanosi u jednom sloju, za razliku od običnog laka za nokte, koji treba 2-3 puta, onda je ušteda u novcu višestruka. Jedino treba da nabavi UV lampu za nokte, koja može da se nađe za 700-800 dinara, ili da uzme kod Radeta onu UV olovku za nekih 1200 dinara. Šta god da odluči, isplatiće mu se. Oholi, ti pričaš o dupetu a ja o oku. Takva je razlika u kvalitetu.
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.120
Broj reagovanja
1.185
Lokacija
Čačak
Pazi za nesto sto kosta 180din, tesko da moze da bude tolika razlika. Al oprosteno ti je... Volis da mudrujes i da ne obrazlozis smisleno. Jer njemu kao pocetniku nikako nije isplativa lampa i uv lakovi. Jer isplati mu se da se jebava sa lampom samo ako vezuje 100tine muva sa lakom (koliko vidim tek pocinje).
Za sopstvene potrebe lak za nokte (najgore resenje) zadovoljava potrebe, super lepak (kineski 501) odlicno resenje pa tek onda uv lak.
Iskreno, za pocetak, bolje resenje od super lepka ovog covek nema. Osusi se za minut. Nema dodatnih troskova (ne treba lampa). A kosta max 100din. Ja mislim da sam ga 70din platio. Jebada je samo kod repica... Al par muva prakse i sve je savrseno. A kad stegne nema pucanja. Ne menja boju itd...

Sent from my ATH-AL00 using Tapatalk

 

Baki-Pa

Hero member
Učlanjen(a)
12.09.2013.
Poruke
3.689
Broj reagovanja
1
Lokacija
Pančevo
Super lepak se vremenom rastvara u vodi. Sve muve će mu pobeleti posle nekoliko upotreba, pogotovo ako ne nanese lepak da popuni sve rupice. Epoxide koristim od '91. godine i imao sam prilike da radim i sa najboljim na svetu (LOCTITE) i sa onim koji se danas kupuje za relativno male pare. Čvrsto stojim iza svega što sam napisao. Što se opraštanja tiče, treba da oprostiš roditeljima koji su napravili tako nešto. Nisu znali šta rade.....
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.120
Broj reagovanja
1.185
Lokacija
Čačak
Vidis ne znas sta pricas. Superlepak koji sam preporucio ne pobeli. Niti se rastvara. Ako ne verujes meni pitaj Benjamina ili Milana... Oni su mi prodali foru.

Ostatak posta ne bih da komentarisem... Ok je da se bockamo...al toliku kolicinu frustracije bi bolje bilo da lecis ;)

Sent from my ATH-AL00 using Tapatalk
 

Baki-Pa

Hero member
Učlanjen(a)
12.09.2013.
Poruke
3.689
Broj reagovanja
1
Lokacija
Pančevo
Super lepak je cijanoakrilat koji ceo svet pravi po istom receptu. Ne postoji ni bolji ni lošiji. Svi to znaju da naprave.

Oholi  你不知道,像咿呀一個開放的窗口
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.120
Broj reagovanja
1.185
Lokacija
Čačak
Dugo ti je trebalo pakovanje da procitas. Ubteoriji mozda se i ispere. U praksi se ne ispira. Bar ne dovoljno brzo.

Sent from my ATH-AL00 using Tapatalk

 

Baki-Pa

Hero member
Učlanjen(a)
12.09.2013.
Poruke
3.689
Broj reagovanja
1
Lokacija
Pančevo
Zalepi prste superlepkom i stavi pod mlaku vodu. Za par minuta ćeš moći da ih odlepiš.
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.120
Broj reagovanja
1.185
Lokacija
Čačak
Probaj ti to. Moze naravno. Al.... Na svakom lepku manje vise pise da se susi mnogo duze.... Drugo, gradac nije ni blizu mlakog. Trece, pecam na musice, ne na prste. Tako da mi je dovoljno sto sam musice probao.... Pametnom dosta... Al...

Sent from my ATH-AL00 using Tapatalk

 

Baki-Pa

Hero member
Učlanjen(a)
12.09.2013.
Poruke
3.689
Broj reagovanja
1
Lokacija
Pančevo
Na svakom superlepku piše da steže za 4-5 sekundi. Drugo, on je za jako male zazore, da ne lupam kolike, i nije predviđen kao pokrivni sloj, već da bude između dve, gotovo savršeno ravne površine.
 
Vrh Dno