Perje od noja

OSX

Junior member
Učlanjen(a)
12.04.2007.
Poruke
65
Broj reagovanja
0
koristi li se za izradu muha??
 

lazza

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
06.12.2005.
Poruke
1.842
Broj reagovanja
2
Lokacija
NIShville
Naravno. Nesto poput nama dobro poznatog marabu-a, s'tim sto je jos bolje perije za izradu manjih musica. Jako poznat materijal za izradu stillwater patterna - manje nimfe i manje strimere.
i319788sn01.jpg
 

OSX

Junior member
Učlanjen(a)
12.04.2007.
Poruke
65
Broj reagovanja
0
ma meni nekako izglead premekano.. i pod vodom ne bih rekao da se bas krasno ponasa, ali za raditi s tim perjem je super...
 

lazza

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
06.12.2005.
Poruke
1.842
Broj reagovanja
2
Lokacija
NIShville
Bas zato sto je mekano se i koristi pre svega za musice za stajace vode. Dovoljna mu je i mala vodena struja da se animira. Za saranske nimfice bi bio idealan materijal.
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Ja sam, po uzoru na Olivera Edwardsa, pravio nimfe Hydropsyche sa čekinjicama od sivog nojevog pera. Ima i jedna nimfa, koju sam nazvao SIphlonurus randjis, sa telom od istog.

http://www.musicarenje.org/forum/index.php?topic=534.0

http://www.musicarenje.org/forum/index.php?topic=947.0
 

gringo

Hero member
Učlanjen(a)
26.05.2007.
Poruke
1.256
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Zanimljiv materijali Lazza je u pravu za ovaj materijal koji se mrda i samim tim ozivljava kreaciju.Mana mu je verovatno to sto nije bas otporam na zubate ribe pa se moraju traziti nacini na se resi taj problem.
 

eurofish

Senior member
Učlanjen(a)
01.10.2006.
Poruke
373
Broj reagovanja
0
Lokacija
CACAK
probajte da namotate telo od nojevih isperaka (gusce) , pa onda makazicama osisajte i porebrite lametom  ;)
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
sale je napisao(la):
probajte da namotate telo od nojevih isperaka (gusce) , pa onda makazicama osisajte i porebrite lametom  ;)
Odmah plus od mene!
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
ja od kada sam počeo ozbiljno da radim muve sam počeo da koristim perje od noja. skoro mogu reći da je to bilo i prva stvar od materijala koju sam upoznao. od tada uvek imam po koju imitaciju od takvog nojevog perja. svašta sam isprobao pa i to što sale daje kao recept/primer. Sale  :tbumb: Evo jedne moje nimfice koja je urađena slično (seckanjem/šišanjem). Sa takvim nimficama sam uspešno lovio od pastrmki: potočnu, kalifu i zlatovčicu. Imao sam i po kojeg lipca i klena. Inače takve nimfice ne forsiram mnogo  ali "kada riba ne zna šta bi"  :D ponudim joj i nešto takvo i to zna doneti uspeh. Imao sam iste ovakve sa repom od fazanobog repa i ne podšišane sa thoraxom od pauna, također lovne nmimfice...i kao što lazza kaže odličan materijal za still water muve. Perfektno radi. Doslovno diše pod vodom, efekat žive nimfice. Od takvih nimfica imam u kutiju uvek barem 3-4 komada.

Zaboravio sam reči još i to da je odličan materijal i za strimere ali i druge tipove muva. Jeidno za suve muve nije baš primeren. Možda bi poslužio za one sitne lagane suve muhe ali nije baš adekvatan za to. Uglavnom da se svašta raditi od toga. Vrlo zanimljiva muva koja se radi od ovog materijala je i Edwardsova "Hog Louse".
 

Kuzma

Hero member
Učlanjen(a)
08.12.2005.
Poruke
1.054
Broj reagovanja
11
Lokacija
Nis
Imam neko nojevo perje naturalne pepeo-sive boje, vec 7-8 godina. Probavao sam sve i svasta sa njime al nicime nisam zadovoljan. U rukama perje deluje strava dobro, lepo se pakuje na udicu, cini mi se da ima visestruku namenu , al bre ja nista za pohvalu nisam smotao. 
U ovom trenutku mi padaju na pamet neke nimfice sa grudima od ovog materijala.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
ova moja ima i abdomen i thorax od nojevog perja i ok je. abdomen je podšišan dok je thorax ceo/netaknut. Meni to perje nije najomiljeniji materijal ali kako i sam kažeš vrlo je uporabno a i lepo.
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.120
Broj reagovanja
1.186
Lokacija
Čačak
ne znam da kacim linkove,ali na you tube ukucajte /Green Caddis Larva (Step by steps) / i videcete interesantnu upotrebu ovih pera, vrlo jednostavno za izradu
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
oholi je napisao(la):
ne znam da kacim linkove,ali na you tube ukucajte /Green Caddis Larva (Step by steps) / i videcete interesantnu upotrebu ovih pera, vrlo jednostavno za izradu
@Oholi, :tbumb:

Green Caddis Larva
[flash=400,400]http://www.youtube.com/v/aFx79ffkAhw&rel=1[/flash]​
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.120
Broj reagovanja
1.186
Lokacija
Čačak
al zato ima ko zna :tbumb: hvala seb, meni larva deluje i vizuelno realno i cini mi se da ce imati mikrovibru poput pravih larvi,jos samo da nadjem perje od noja i ...
 
Vrh Dno