pitaanje oko kanape

чаруга

Junior member
Učlanjen(a)
16.04.2009.
Poruke
61
Broj reagovanja
11
Koristim istu strunu već dve, tri sezone. Očekivao sam da ću da prevrnuti (DT5F) posle jedne sezone, jer je kanap vrlo mek, pa sam mislio da je zbog toga manje trajan. Još uvek nemam potrebu da menjam kraj kanapa.
Pre bih rekao da su moguća dva razloga:
- početnici, dok ne uvežbaju mahanje, često oštećuju strune u kačenju, a još više u otkačinjanju sa grana, kamenja... Usecanje tipeta je garancija pucanja.
- izuzetno loši provodnici na njihovim najjeftinijim štapovima ne mogu da izdrže ni jednu sezonu.
Izgleda da je ovo drugo bilo u pitanju sa tvojom strunom.
Ako kupiš novu strunu a ne zameniš oštećen(e) provodnik(e), džabe si krečio.
Inače, pomenute strune su se toliko dobro pokazale da sam trojici kolega po štapu&kanapu nabavio po jednu. Posle par godina se još niko nije žalio. Možda nekome bude korisno...
 

Karaic.Ivan

Junior member
Učlanjen(a)
21.09.2018.
Poruke
47
Broj reagovanja
13
Lokacija
Užice
Hvala na odgovoru, drago mi je da je neko imao bolje iskustvo od mene. Taj štap sa tim provodnicima sam ostavio u stranu, uzeo sam nešto malo ozbiljnije, a i planiram malo bolji kanap ove godine da kupim tako da se nadam da neću imati problema... valjda  :D
 

eko

Hero member
Učlanjen(a)
19.02.2009.
Poruke
1.127
Broj reagovanja
72
Lokacija
Sjenica
Kupim kineski kanap.
Pecam s njim desetak puta, od prilike.
Jedan dan u ribolovu pecam neka dva sata i odlozim stap na stranu da malo odmorim i rucam.
Uzimam stap, zabacujem ono ne ide, pogledam kanap kad se od jednom sljustio, taknem ga prstima on se raspada.
Imam ih i dalje, vrse posao, mada nekako mi dosta losije idu kroz karike.
 
Vrh Dno