pitanja za Beogradske mušičare

100ka

Hero member
Učlanjen(a)
27.06.2007.
Poruke
2.136
Broj reagovanja
23
Lokacija
Bg, Srbija
Pedja mislim da Bojan ima pretenzije za stukom i smudjem na muvice.

@Boko
Ako pricas o onom stapu od juce moze za smudja najverovatnije da bi mogao sa njim da bacas i neke  strimere za stuku koji nisu preko 10cm i ne pijiu vode znaci oprosti se od zecova (zonkera). Sledeci put kad podjemo na pecanje ponecu moju motku koja je bas 5/6 i jednog zonkera da vidis o cemu ti pricam. :-\ :(
(sta mislis sto ja jurim da  kupim #8)
 

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
Ja sam lovio smuđa ovog leta, počeo sa #6, prešao  na #7 i ostao na njemu. Mislim da je to prava mera!!!
 

boko

Junior member
Učlanjen(a)
31.08.2007.
Poruke
56
Broj reagovanja
0
pedjabg je napisao(la):
Boko, sta uradi s priborom?
Malo sam citao postove i setio sam se da sam pocinjuci i ja s peticom dve godine na Gradcu sa uzivancijm lovio pastrmke.
Dakle, nema sanse da narpavis sa 5/6 neku gresku. Ali dokle si stigao?

Evo dokle sam stigao:
ABU Diplomat Fly 9' #5-#6 (2700 din.)
čekrk (bolje reći kotur) Viva (500 din.)

Da, znam, sad će biti veselo kad se neko primi na jetinoću, pa krene zezanje, ali...
Štapić mi se svideo kao rezervno rešenje. Relativno mi je lepo legao na suvom, još će biti uravnoteženiji kad napunim motalicu . Rekao bih da je moderate akcije, tj. savija se prednjom trećinom. Donji deo sa zdravo lepo opire savijanju. Voleo bih da mu zamenim vršni provodnik, ali o tom, po tom...
U međuvremenu sam njušio neki RonThompson MPX saltwater 9' #7 (4 dela), lep&lak&jak, ali za 7100 din. a ogrebanog vršnog provodnika. Odustah. Dakle, tražio sam nešto #7 ili #8 za bucova ili štuku ili smuđa (nemam pojma kako...) za gaženje ili možda iz čamčića ili... ali nisam našao. Za sada. Tako da sam stigao do ovog 9' #5-#6 kojim ću se provlačiti gde god budem mogao, a naričito tamo gde ne može! :) Dakle, Peđa, džebana je polako krenula da se puni... Još samo da gora olista... :)

Šalim se. Kvasio bih se ja i po minusu, samo da mogu. Evo, malopre uđoh u kuću i sve nešto mirišem ovaj vetrić i već se, kao, pitam - da l' bi moglo po ovom vetru da se maše..?  :) Hebote, pazi kad sam se primio a da ne znam ni na šta...

Što se tiče moje nevospitane upotrebe strimera, sa olovnim štapićem na trostranoj montaži i sve to varaličarcem (JUUUU.... NAOPAKO !?!) još su Sava&Dunav previše mutni... A bucko je nekamo drugamo...

Gradac. Hm, meni je on za sada još daleko, a i ne volem da se budžim dalje od gubera, if You know what i mean... Naravno da nemam ništa protiv pastrmke, ali...
Jedva čekam sledeće leto pa da opet zagazim u potrazi za klenom... (šta ćeš Peđa, kad volem glavonju (klena); seljak pa to ti je... :))

Eto tako stoje stvari s mojim muvanjem... Lovostaj na kanap, konektore, predveze, dlake, perje&ostalo... je upravo prestao. Uhhhhhhhhhhhhh...
 

100ka

Hero member
Učlanjen(a)
27.06.2007.
Poruke
2.136
Broj reagovanja
23
Lokacija
Bg, Srbija
Chestitam upravo si PECHEN :D
Ako si uzeo onaj cekrk u Formaxu  :doh: http://www.formaxstore.com/proizvod/915
Evo ti link o njemu
http://www.musicarenje.org/forum/index.php?topic=1084.0
Sa strunom ne zuri idem u NS u sledecih para dana pa ako oces mogu  tamo da ti kupim onu Vision od 1800din. Vidim ja da cemo sledece okupljanje u Galovici da provedemo na livadi pored :D
 

boko

Junior member
Učlanjen(a)
31.08.2007.
Poruke
56
Broj reagovanja
0
100ka je napisao(la):
Chestitam upravo si PECHEN :D
Ako si uzeo onaj cekrk u Formaxu  :doh: http://www.formaxstore.com/proizvod/915
Evo ti link o njemu
http://www.musicarenje.org/forum/index.php?topic=1084.0
Sa strunom ne zuri idem u NS u sledecih para dana pa ako oces mogu  tamo da ti kupim onu Vision od 1800din. Vidim ja da cemo sledece okupljanje u Galovici da provedemo na livadi pored :D

Imam bolji predlog!
Ti&ja, bata-Joco, ćemo (jedno) sabajle lepo na vodu, da kvasimo strune. Namerio* sam se da vidim kako trpi neku od tvojih struna pre nego opletem po no-name strunama. :) Pa kada odredimo kako se ponaša vektor ubrzanja strune u prostoru stanja... pada odluka koju strunu treba nabavljati. Konačnu odluku ćemo uraditi tek pošto stignu rezultati spektralne analize danceta od poslednje ispražnjene pivske flajke...

*Za kraj, ostaje mi da ti obznanim nameru. Zamolio bih te za kratkotrajnu pozajmicu bar jedne tvoje strune za eksperiment?

Pri-pacerski pozdrav,
dabogda imao štapova kol'ko ona ima cipela!
 

100ka

Hero member
Učlanjen(a)
27.06.2007.
Poruke
2.136
Broj reagovanja
23
Lokacija
Bg, Srbija
Imam ovu jednu staru DAM-ovu DT5F koju mi je stric dao i koja u kombinaciji sa mojim stapom ne kvercera. Pa taman da vidimo da li je struna manje klase nego sto mi chicah reche ili je moj stap malo jachi nego shto pishe. Idemo prvi topliji dan do tajne lokacije (kanala) u selu B. da plasimo stuke strimerima, moze? :tbumb:
 

boko

Junior member
Učlanjen(a)
31.08.2007.
Poruke
56
Broj reagovanja
0
OK. Čuo sam za jednu vodicu gde su štuje plašljive k'o beli zeka...  ;)
 
Vrh Dno