pitanje početnika

milankrezner

Senior member
Učlanjen(a)
14.12.2012.
Poruke
150
Broj reagovanja
0
Lokacija
Rijeka
pozdrav svima, prvi puta sam na forumu pa ne znam gdje da postavim svoje pitanje, nemojte zamjeriti što sam otvorio novu temu...

zagrijo sam se za mušićarenje i htio bi si kupiti mušićarski pribor, ali imam problem jer se dvoumim nisam siguran dali če mi pasati taj stil, svi znamo kakvo je danas stanje sa novcem tako da nebi sad htio kupiti pribor a onda mi se to nesvidi što sumnjam da neče, dajte mi vi neke savijete preporuke...

ja sam iz Slavonije točnije iz Slatine pa me zanima dali ima neko na forumu iz Slavonije a da mušićari pa da mi da štap u ruke malo objasni pa da pokušam da vidim kako če to meni iči dali če mi se svidjeti...

hvala unapred  :)
 

MAFKE

Senior member
Učlanjen(a)
23.12.2012.
Poruke
363
Broj reagovanja
1
Lokacija
jagodina
  Rado bih ti pomogao ali sam daleko,u centralnoj Srbiji. Inace otac mi je Slavonac i sva rodbina mi je u Donjem Miholjcu i Osijeku.

Ipak bi trebao da kupis pribor,neces se pokajati,Drava je prebogata bucovima (balinima,kako ga tamo zovu). Imas i jednog musicara u D.Miholjcu,

nisam ga video god.dana na forumu i zaboravih kako se zove.

Uz pomoc  YOOUTUBE-a savladaces polako tehniku ,ja nisam imao ni ucitelja ni  racunar.

Zbog Drave a i bogatih terena stukom trebao bi da kupis jaci pribor,npr . stap #7 i duzine oko 3 m.

Toliko od mene zemljace  :)
 

milankrezner

Senior member
Učlanjen(a)
14.12.2012.
Poruke
150
Broj reagovanja
0
Lokacija
Rijeka
Donji Miholjac mi nije baš daleko nekih 50 kilometara, bar kad bi mogo doč do toga lika pa da odem do njega da odemo na dravu da probam to,,, štap sam mislio uzeti malo slabiji negdije 5/6 jer bi i na jednom jezeru vato klena, bodorke, babuške i druge sitnije ribe, pa sam zato mislio malo slabiji uzeti,
 

gegula

Hero member
Učlanjen(a)
14.10.2009.
Poruke
2.674
Broj reagovanja
0
ako je tako ja ti preporucujem i 4-5 stap,ipak da se neko uci na stapu 7 je malo robusno bar po meni,moj prvi stap je bio 5/6 ali tek kad sam kupio slabije akcije sam naucio da masem ne nista preterano ozbiljno ali 20m mogu bacati kad god pozelim..na vecim distancama i ne pecam...
dobro nam dosao ovde druze i prelistaj forum malo naci ces puno toga korisnog a cini mi se da vec ii imaa tema sa istim pitanjem ili barem slicnim...
bistro i samo ispituj,ima ovde opasnim musicara i svi ce ti rado pomoci...
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
MAFKE je napisao(la):
 

Zbog Drave a i bogatih terena stukom trebao bi da kupis jaci pribor,npr . stap #7 i duzine oko 3 m.

A ako naidjes na neko drvo sljive neces ostati gladan sigurno :hammer:
 

gegula

Hero member
Učlanjen(a)
14.10.2009.
Poruke
2.674
Broj reagovanja
0
nemoj tako ,ipak su ukusi razliciti,neko voli da peca stuku i sarana i koristi jace stapove#7 i plus,sve je stvr izbora,evo ja musicarim 4god i kad god sam dosao u srbiju uvek sam trcao na drinu klenovima jer se pecaju laksim priborom imam i 6 i 7 stap ali ih ne uzimam iz futrole jer me musicarenje stuke ne zanima ama bas ni malo....mada za sljive si u pravu ....sve preko #5 mi je nekako motkasto....
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Ne radi se o klasi vec duzini stapa od 10'. Takvi stapovi cak i na ostrvu gube popularnost. Odvratno su debalansirani i neprijatni za ribolov.
 

milankrezner

Senior member
Učlanjen(a)
14.12.2012.
Poruke
150
Broj reagovanja
0
Lokacija
Rijeka
gegula je napisao(la):
ako je tako ja ti preporucujem i 4-5 stap,ipak da se neko uci na stapu 7 je malo robusno bar po meni,moj prvi stap je bio 5/6 ali tek kad sam kupio slabije akcije sam naucio da masem ne nista preterano ozbiljno ali 20m mogu bacati kad god pozelim..na vecim distancama i ne pecam...
dobro nam dosao ovde druze i prelistaj forum malo naci ces puno toga korisnog a cini mi se da vec ii imaa tema sa istim pitanjem ili barem slicnim...
bistro i samo ispituj,ima ovde opasnim musicara i svi ce ti rado pomoci...

hvala na dobrodošlici, moram da prelistati cjeli forum,
čito sam malo po internetu i svi za početnike preporučuju 5/6 štap tako da bi si možda takav štap uzeo,
 

milankrezner

Senior member
Učlanjen(a)
14.12.2012.
Poruke
150
Broj reagovanja
0
Lokacija
Rijeka
simpsone čak i ja mislim da imaš pravo za dužinu štapa i akciju malo jeste jak, pa zar nije najbolji šap za početnika 5/6, a dužina 9
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
milankrezner je napisao(la):
simpsone čak i ja mislim da imaš pravo za dužinu štapa i akciju malo jeste jak, pa zar nije najbolji šap za početnika 5/6, a dužina 9

Najbolji nemam pojma koji je ali jedno je sigurno, petica od 9 stopa je naj univerzalniji stap.
 

MAFKE

Senior member
Učlanjen(a)
23.12.2012.
Poruke
363
Broj reagovanja
1
Lokacija
jagodina
  Zemljak,nisam znao da te interesuje klen i druga bela riba,s obzirom da bi koristio suve musice a verovatno babusku potrazio nekad i dublje

nimficama,onda moja preporuka bi ti bila stap #4  :tbumb: Nisam znao da imas terene za klena pa sam ti zato preporucio stap#7,IZVINI.

Pribor #4 ti nece plasiti jata crvenperki i plasljivih klenova a bice ti dovoljno fin da ponekad na suve muhe #20 uzivas  u lovu sitne bele !

Ovog leta sam probao WINSTON-ov stap #7 10 ', vrhunski izbalansiran i prava poezija je bila baratari tom ''grdosijom'' (s'obzirom da sam ljubitelj

ultralight FF-a i pribora #2),vrlo koristan alat za Veliku Moravu i velike reke,s lakocom se dostizu velike distance.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Dobro došao zemljak ;) ja sam Osiječanin ali evo več desetak godina nisam u Slavniji nego u Sloveniji  :)

Ok. Za te ribe koje si spomenuo za početak nabavi si 9' WT5 štap sa kojim ćeš moći tu i tamo ganjati čak i bolena na Dravi sa malim strimerima od 3 do 7cm.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
ma četvorka nije baš za Dravu...drava je več poširoka voda tamo a i za bacanje strimera bucovima je petica daleko primerenija od četvorke...mada samo za strimerisanje bucova bi ja radije uzeo neku šesticu ili sedmicu ali ipak petica je tu taman neka sredina, dobra za učenje....devet stopa dužine petica za navedeno taman i još za učenje početnika ustaljena klasika. Naravno, i kanap iste klase kao i štap.

Četvorkom i za dve klase težom kratkom glavom se također da fino prezentirati kakav strimer ali to je več previše "fizike" za jednog početnika.
 
Vrh Dno