pitanje početnika

Gogo

Hero member
Učlanjen(a)
26.08.2008.
Poruke
2.103
Broj reagovanja
1
Lokacija
Beli Manastir Croatia
Jes da ti nisam bas "pod nosom" ali Baranja i nije na kraju svijeta, pa akne ne prije a ono na proljece ako hoces dodji na koji sat obuke, imam jos jednog "zelenog" koji je tek nedavno nabavio kod mene opremu pa se sprema u proljetnu skolu kad se dogovorimo a riba krene malo aktivnije pa mozes i ti. Osim njega sam zarazio jos 4 Baranjca koji sad vec 2-3 sezonu uspjesno masu i sve se vise griju za ovo pa eto stojim ti na raspolaganju. Tel. ti posaljem na PP pa se cujemo ako hoces. Usput, sate obuke naplacujem "debelo" to ce te kostati koliko ti treba benzina ili nafte do Beloga a meni ces platiti pivo i kvita smo. Jos se niko nije zalio na ovu moju tarifu pa vjerujem neces ni ti. Drago ce mi biti da se pojavio jos jedan ravnicarski (barski musicar) kako nas ja zovem.
Pozz Milane 
 

milankrezner

Senior member
Učlanjen(a)
14.12.2012.
Poruke
150
Broj reagovanja
0
Lokacija
Rijeka
MAFKE je napisao(la):
  Zemljak,nisam znao da te interesuje klen i druga bela riba,s obzirom da bi koristio suve musice a verovatno babusku potrazio nekad i dublje

nimficama,onda moja preporuka bi ti bila stap #4  :tbumb: Nisam znao da imas terene za klena pa sam ti zato preporucio stap#7,IZVINI.

Pribor #4 ti nece plasiti jata crvenperki i plasljivih klenova a bice ti dovoljno fin da ponekad na suve muhe #20 uzivas  u lovu sitne bele !

Ovog leta sam probao WINSTON-ov stap #7 10 ', vrhunski izbalansiran i prava poezija je bila baratari tom ''grdosijom'' (s'obzirom da sam ljubitelj

ultralight FF-a i pribora #2),vrlo koristan alat za Veliku Moravu i velike reke,s lakocom se dostizu velike distance.
jbg zemljak nisam ni ja rek oda me to zanima pa izvini  :D
 

milankrezner

Senior member
Učlanjen(a)
14.12.2012.
Poruke
150
Broj reagovanja
0
Lokacija
Rijeka
Sebastan šteta što nisi u Osjeku to i nije daleko a imam i šogora u Sarvašu  :)

Gogo dogovorit čemo se nije problem  ;)
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Gogo ti je odlična adresa za početak... ja ne idem tako često u OS mada sam inače iz centra ali od prošle godine imam kuću u donjem gradu vrlo blizu Dravi. Tamo sam lovio samo smuđa i bolena mušičarskom opremom. U centru kod tzv. "žute podmornice" se da loviti manje bolene, grgeče i štukice na ff tom klasom štapa 9' wt5 mada isto tako i u tvojoj okolici....nego...sam znaš u podravlju imamo i velikoustog basa....njega se također da fino loviti na fly... ;)
 

milankrezner

Senior member
Učlanjen(a)
14.12.2012.
Poruke
150
Broj reagovanja
0
Lokacija
Rijeka
vjerujem ti to za gogu, malo sam gledo i čito po forumu vidim da čovjek zna sve i svašta, a bome i tebe se svagdje nađe na forumu  :D

neznam ti ja baš Osijek tako da mi đaba objašnjavaš  :D
na žalost u mome kraju ga nema, al imam izvrsno jedno jezero nedaleko do mene u koje bi bilo završeno ga pustiti, več mi je govorio jedan čovjek da ga nabavim i da ga pustim da niko nezna  :)
 

MAFKE

Senior member
Učlanjen(a)
23.12.2012.
Poruke
363
Broj reagovanja
1
Lokacija
jagodina
  Pa ja sam prvo i predlozio zbog Drave jaci stap,ali ima dosta kanala sa sitnijom belom ribom i jezeraca gde bi na suvu za pocetak lepo lovio

ribe na povrsini,eto ima i klenova u blizini. Na 15-ak km od Miholjca ima i reka Vucica,na kojoj sam loviovelike klenove na skakavca a kristalno

bistri obliznji kanali prepuni su crvenperkama koje bi mogao na suvu sitnu muvu da razvali.

Na tim terenima sam poceo ribolovacku karijeru,upravo na Slavonskim kanalima,sa 6 god. Drava je puna sa bandarima,tako ga se ciljno love.

Univerzalnog stap nema,to svi znamo,pa sam mislio za pocetak da krene sa laksim priborom,a ako zavoli FF,vremenom ce nabaviti nesto jace

za Dravske baline. Kod Sljivosevaca ima privatnin jezera sa dnevnom dozvolom 20 KN,na suvu bi se slatko napecao sve bele ribe koja se dize

u prolece na povrsinu,cuvane i prebogate vode su mu na 50-60 km,asfalt pefektan za razliku u Srbiji,tako da je uzivanje provozati se 50km.

Imao  sam najbolje namere, da''osvojimo'' novog zemljaka i postane musicar. Musicarskim priborom se lepo lovi i u ravnicarskim vodama!
 

milankrezner

Senior member
Učlanjen(a)
14.12.2012.
Poruke
150
Broj reagovanja
0
Lokacija
Rijeka
MAFKE imaš pravo Slavonija je puna kanala i jezera bar kod mene ih ima dosta,

ja kad nekome kažem u mome kraju da bi se bijela riba dala mušićariti svi se odma opale smijati svi misle da se samo salmonidne ribe mušićare, ja sam odlučio da želim mušićariti bjelu ribu prvenstveno zbog užitka a ne kao neki zbog hrane, nije mi više tako zanimljivo pecanje na plovak a pogotovo na feeder tehniku
 

MAFKE

Senior member
Učlanjen(a)
23.12.2012.
Poruke
363
Broj reagovanja
1
Lokacija
jagodina
Pre vise godina dok mi je otac bio ziv,u selu Lacici na jednom od 3 privatna jezera sam napunio veliku kofu do pola ,krupnim belicama i crvenperkama a sve na suvu 18-20# za 3 h na veliko cudjenje mestana plovkarosa.

  Koristio sam mekan stap #4 :tbumb:
 

milankrezner

Senior member
Učlanjen(a)
14.12.2012.
Poruke
150
Broj reagovanja
0
Lokacija
Rijeka
sve je to ljepo, al ja još nisam ni pribor kupio, najmanje razumijem u svemu tome šta sve ide na čekrk i kako se to spaja, znam da ide beking pa onda struna e a dalje nemam poima šta ide a pogotovo kako se to spaja
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Mafke, znam da su tvoji saveti super i iskreni i to je sve istina ali da covek ne kupuje mnogo stapova ja sam mislio neka petica da njome odmah u startu pokrije vecinu potreba a i uglavnom je prihvaceno u vecini da se peticom valja krenuti sa ucenjem ali svi znamo da to nije pravilo koje je jedino kao takvo ispravno. Kako god i ja sam prve musicarske korake zapoceo na ćuđenje lokalne publime u ravnici na reci Vuki. Uletise onomad jata jazeva iz Dunava i to krupnih i to su bile moje prve fly ribe. Odmah nakon prvog iskustva na vodi navuko sam se na tu drogu "musicarenje".
 

manchy

Newbie
Učlanjen(a)
05.06.2013.
Poruke
5
Broj reagovanja
0
pozz ljudi novi sam na forumu.moze neko da mi kaze fly destinacije u zg i okolici i ako je neko bio na gacku ili pozna nekog da cujem koju pricu :tbumb:
 

zekafly

Senior member
Učlanjen(a)
28.02.2010.
Poruke
154
Broj reagovanja
0
Samo kreni na jug i di god staneš poslje Karlovca mora biti dobro. Vitunjčica, Slunjčica, Gacka, Kupa, Kupica, Curak... Ne pada mi više na pamet. Na Gackoj malo visoka voda al su pastrmke lijepe i debele. Kupa - lipljen...
 

manchy

Newbie
Učlanjen(a)
05.06.2013.
Poruke
5
Broj reagovanja
0
samo je lova malo problem haha  :whistle: a di si lovio na gackoj kad i koliko si ulovio,ja i stari bi isli al na revir b mislim posto je on spinner a ja fly tak da,al bi se i zaletio do dijela di su lipljani i da ja sam ajmo rec pocetnik masem 2 godine al pomalo i na stajacim vodama jedino di sam probo lovit pastrve je sveta marija kanal al nisam nikad nis na musicu :(
 

krmpus

Newbie
Učlanjen(a)
14.02.2012.
Poruke
14
Broj reagovanja
0
Lokacija
Zagreb
Gacka je krasna,al je dnevna dozvola 250kn,ako se ne varam,isto kao i na kupici i curku al je tamo vec par godina dozvoljeno lovit samo suhom muhom. U vecini ostalih slucajeva ti je dnevna 150 kn pa bolje razmisli o godisnjoj dozvoli koja je puno isplativija. To ti pisem samo da znas ak ti je para problem. Razmisli o Kupi(brod na kupi),Dobri i Vitunju i Slunjcici. Ako bas nemora bit pastrva i lipljan ciljana riba,a iz Zagreba si,obuci wathoze ,stap u ruke i mars na savu. U ljetnom periodu ima krasnih lokacija od toplane do i oko domovinskog mosta a ribe koliko oces. Klen,jez,deverika,grgeci,podusti,a o malim (a i ogromnim)bolenima da ne pricam..

Sent from my LT18i using Tapatalk 2

 

manchy

Newbie
Učlanjen(a)
05.06.2013.
Poruke
5
Broj reagovanja
0
a di tocno na savi? od kud si ti ak si blizu zga ili u zg da mi pokazes =)  ;)
 
Vrh Dno