pitanje

poljo

Junior member
Učlanjen(a)
08.06.2006.
Poruke
93
Broj reagovanja
0
Pozdravljam Vas najljepše.Zbog strašno preciznih odgovora kakvi su inaće rijetkost na tipskim sajtovima sam se odlućio da se prijavim na forum.Nadam se da će te u ovom stilu i nastaviti.
E a sad pitanje: Da li neko ima iskustvo sa štapom - Shakespear superfly 1622 2.4m.Na sajtovima nisam pronašao nit jedan podatako njemu.Naime dobijam ga za 50 evrica na neviđeno.Vrijedil to truda i puta do Bg ili ...
 

sumadinac

Full member
Učlanjen(a)
30.01.2006.
Poruke
988
Broj reagovanja
87
Lokacija
Ivanjica
E prijatelju ja sam ucio da pecam na tom stapu moj je bio #6-7 aftma. Ekstra stap samo sto sam ga poklonio jednom drugaru. Stara generacija stapova ali vredi te pare. Vrlo male sanse su da je to nov stap. Ali opet za te pare vredi samo ako nije ostecen i nagnjecen. Odlican ti je za ucenje ali ako hoces u Ribosportu u Uzicu imas dosta dobar izbor stapova, tako da mozes izabrati neki Falcon za 5000din a mogu ti reci da je cak i bolji od tog Shakespear. Tvoj je izbor ali odgovor na tvoje pitanje je da je stap dobar i odlican za ucenje!!!
 

poljo

Junior member
Učlanjen(a)
08.06.2006.
Poruke
93
Broj reagovanja
0
Voljeo bih da mi daš male da pokušamo nešto napraviti.Imam ortaka u Užicu ali nema pojma o ribolovu.Rado bih kupio nešto bolje (do 100 evra).
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Imas u BG odlicnu seriju Greys stapova po ceni tu oko 100e. Mislim da je to GRX serija i zaista su odlicni za te pare.
Ako si spreman da odvojis nesto vise 150-160e mogu da te uputim na drugara u BG koji za te pare ima Greys Platinum XD od 9' AFTMA 5 a mislim da ima i AFTMA 6.

http://www.greysfishing.com/index.php?if=view&pid=61
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
U Nisu imas za mnogo manje od 100 eura Shimano Biocraft, koji je, izgleda, i jeftiniji i bolji (i bolje upakovan) od Greys. Falcon je neproverena marka, a za 150 eura, znam coveka u Nisu koji ce ti obezbediti neki Hardy, Orvis, RST, G. Loomis...!
 

sumadinac

Full member
Učlanjen(a)
30.01.2006.
Poruke
988
Broj reagovanja
87
Lokacija
Ivanjica
Mix kako za koga, pricas ne proverena marka jer ga ti nisi probao, naprotiv mislim da ima odlicnu seriju stapova za pocetnike i za profesionalce za pristojne pare.
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Greska! Probao sam ga mnogo puta. Citav "drvored" Falkon musicaraca je na 50 metara od mene u jednoj prodavnici. Lepo je uradjen, s obzirom na cenu. Marka Falkon nije cuvena po kvalitetu, pa zato kazem da je neproverena. Ne znam ni iz koje je zemlje. Inace za pocetnike i ljubitelje jeftinih i prilicno savitljivih stapova je odlican. Nije po mom ukusu i ja ga nikom ne bih preporucio. Ja volim visestruko proverene cvrste stapove.
 

sumadinac

Full member
Učlanjen(a)
30.01.2006.
Poruke
988
Broj reagovanja
87
Lokacija
Ivanjica
E ovako sa pravom mogu da ti kazem da je Falcon ovo sto se trenutno prodaje (MADE IN CHINA) kao i vecina stapova drugih poznatih marki. Jer covek koji zivi u Uzicu, bavi se popravkom i prepravkom stapova, godinama je radi u DAM-u u Nemackoj, toliko dobro na takmicarcu ugradi provodnike da ne mozes da poznas da je to naknadno uradjeno. E on koji se mogu sa pravom recu razume u stapove bolje od bilo koga, kaze da danas u Srbiji ne znas sta kupujes. Kupis Shimana koje jeste na oko lep jeste marka, ali kvalitet nula. Kupis Dam-a koji je Nemacki proizvod napravljen na istoku a u Nemackoj ili ko zna gde zalepljena deklaracija da je proizveden u Nemackoj. I sada kavo je tesko vreme ljudi se bave svakakvim stvarima samo da zarade, pa ko zna sta kupujemo. Necu da gresim dusu ali ima stapova koji su stvarno kvalitet ali kome verovato kad kupujes u ovoj zemlji. Nedavno sam kupio Orvisov kombinezon od goroteksa, za koji se govori da je najbolji materijal vrlo otporan na habanje. Cuvao ko oci u glavi (18 000din) nosio jednu sezonu ispucao na kolenima. A znam slucajeve da ljudi nose po 10 godina da mu nista ne fali. Znaci kupujemo macku u dzaku!!!
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Vec sam raspravljao sa pojedinim likovim sa foruma o "goretexu". Breathable Waders, jesu prijatne za nosenje, ali mnogo kratko traju kod nasih musicara. Da l' nama posebno bazde noge, pa ih kiselina razjeda, ili su previse nezne, ali jedno je sigurno, skoro svima su mnogo kratko trajale. Jos kad pocne da pusta vodu, ne mozes da provalis gde! Ja sam moje, ne mogavsi da pronadjem gde curi, cele oblepio. Ni na sta nisu licile. Rekoh: "Fuck breathable waders!" To je za one koji retko idu u ribolov, ne pecaju u zemljama bivse Jugoslavije itd. I dalje imam problem sa izborom opreme za gazenje. Ipak, i posle 20 godina gazenja vode, nemam nikakvih problema zbog toga. Zimi nosim neopren, leti gazim u patikama kad lovim klenove, a i tad navucem neopren kad sam u planini. Sto zbog ljutih poskoka, sto zbog hladne vode. Koji ce mi penis BW. Mozda su izmislili neki model po mom ukusu. Dakle, dobar za bespostedno akanje svakog dana. Specijalan za bocke, kamenjar, voznju na dupetu niz nizbrdice... E, sad ce da se javi Simpson, koji je promenio vise kombinezona nego reka na kojima je pecao i, posto je dao lovu za goretex-e i specijalne "untercigere" i cokule sa srafovima i ekserima...
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Naravno da ce da se javi simpson :hammer: , ali samo da vas nauci par stvari.

Prvo Sumadinac, ja ne poznajem osobu kojoj Orvis nije procureo brzo. Da budem precizniji Orvis koji se prodaje kod nas, a ovo odgovorno tvrdim, je BAJAT i truo. Nesto duze traju oni nabavljeni od preko ali generalno Orvis je govno.

Goretex je doneo revoluciju kao materijal, dugo je koriscen iskljucivo u vojne svrhe a tek u novije vreme se koristi u "civilstvu"

Na zalost dobri kombinezoni od goretex-a su jos uvek skupi, a nisu uopste kriticne tacke na samom materijalu vec obicno na spojevima pa i neoprenu. U prevodu skupi kombinezoni su skupi jer proizvodjaci vode racuna o svakom detalju.

Simms Lite mom prijatelju traje evo 5-ta sezona bez greske. Cak je pao, pocepao ga na kolenu, zakrpio, i cvek je suv uvek.
 

sumadinac

Full member
Učlanjen(a)
30.01.2006.
Poruke
988
Broj reagovanja
87
Lokacija
Ivanjica
Moj prijatelj nosi BEHR kombinezon od neke vrste najlona, pao zakrpio i nosi trecu sezonu, ali kad ga skine mokar(od znoja), kao da ga nije nosio!!!
 

poljo

Junior member
Učlanjen(a)
08.06.2006.
Poruke
93
Broj reagovanja
0
I bre brate kud odoste.Pa ja samo tražim štapić za početak
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Poljo izvini, mi cesto ovako odlutamo, pogotovo kada se Mix umesa i pomene mene :hammer:

U svakom slucaju imas ovde par korisnih saveta pa se odluci za jedan. Limit od 100e je vrlo klizav teren a moja preporuka ti je da kupujes stap proverenih proizvodjaca.
 

poljo

Junior member
Učlanjen(a)
08.06.2006.
Poruke
93
Broj reagovanja
0
Znam ja da je 100 malo al...Do sada,a i sada sam bolesni varaličar.Kad probam i zagrizem onda ću da TP i Sportek prodajem i kupujem hardije i tt.Za sad bih nesto sto će da mi da mogučnost da ne bankrotiram a da ovo ljeto pokušam da se upecam na muvu.U mojoj okolini postoje samo neki krševi od štapova pa sam zato krenu da na ovaj način dođem do rješenja
 
Vrh Dno