pitanje

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Ako ce nesto da ti znaci i ja sam bio varalicar sa 270 izlazaka na vodu godisnje. E onda sam otisao jednom i musicario tudjim stapom, vratio se kuci, rasprodao sutradan SAV varalicarski pribor (ali bas sav, nije mi nista ostalo) i upustio se u ovo ludilo :hammer:

Oko 4000 Twistera i par stotina Rapala, Hardy, Sportexi, Daiwe....sve ono sto sam desetinama godina bolesno skupljao, otislo je za dan :hammer:

Najgore sto mozes da uradis je da kupis neki stap samo da bi probao, za toliko bolje pozajmi pa vidi sta ti valja ceniti.
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Lucky, Lucky, stalno zezas. Pa cim covek hoce da kupi stap, verovatno hoce i nesto za gazu. Treba mu i cekrk, muve, k...,palac, govedarac. Sve je to tesno povezano. Mi se trudimo sve da mu objasnimo korisnim savetima, a ti nas diras. Nego, sta ti mislis da je najbolje da kupi za 100 eura?
 

poljo

Junior member
Učlanjen(a)
08.06.2006.
Poruke
93
Broj reagovanja
0
hmmm.
U čitavom selu(Brčko - nije grad)ima samo jedan čovjek koji lovi na muvu a on smatra da mušičar možeš biti samo po rođenju.Da se nebi svakome molio bolje kupiti.Pokušavam ovako da bih uspjeo da izbijem putne troškove odlaska u ...i pretvorim ih u pare za skuplji štap.J...ga.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
istina, neko je ovde spomenuo da se vrlo lako zafrknemo i kupimo macka u vreci...kako za male tako i za velike pare.
Ja imam dosta jeftinstap, 50-60 eura, tu negde između. Kupio sam ga pre dve godine, a prošle godine sam bio dosta aktivan na vodi, i koristio mi je za sve...suhe, mokre, nimfe, strimeri, male i velike muhe... dobro se pokazao. Nije nigde pukao, a nisam ga vala ni stedio. Kada sam ga kupovao gledao sam da mi je sto laksi u ruci a da pokrije moje zahteve, znaci da je vise univerzalan (da mogu tu i tamo kojeg veceg strimera i tezu nimfu da bacam). To je stap #5/6 s malo bržom akcijom. Kaaže se koliko para toliko muzike...ima tu istine, ali nije 100% pravilo.
Buduci da si na pocetku gledaj da ti je stap sto ugodniji u ruci, da pokriva vecinu nacina ribolova koji te zanima, i da je cenovno ugodan, jer šteta da bacaš pare na svemirsku opremu a posle da se premisliš i kažeš "ah to mušičarenje nije za mene" u što jako sumnjam, ali sve je moguče :p
Na primer odnos cene i kvalitete. Uzeo sam u ruke stap slican mom ali malo meksi laksi i puno udobniji. To je bio stap firme VISION. Moj nekih 50 eura a ovaj nekih 400 eura, ipak vidila se razlika. Inace ja sam takav da nikada ne gledam na cenu kada imam para. Cenu vidim tek na blagajni... hocu reci da nije dobro kupovati zbog male ili velike cene nego zbog udobnosti i kvalitete robe koja god to ona bila.

uvek budi cool, cool is good :cool:

ja trenutno mastam o ovom stapu VISION 3ZONE 9ft #6
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Nije los za te pare. Ja imam u "steku" jedan stap iste firme(Vision). Najnoviji model. Nije bas vrhunski, ali za neke moje potrebe i ukus je "izmisljen".
 

poljo

Junior member
Učlanjen(a)
08.06.2006.
Poruke
93
Broj reagovanja
0
Za 100 samo štap.Nabavio sam čekrk okumaa šnjura će biti prema štapu.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
pa kada je topic "pitanje" i ja bih da postavim jedno. Evo jedne muhe na koju nisam nikada lovio, ne znam nista o njoj. Molio bih onoga koji zna da me pouči? Dobio sam ju gratis i još jednu malo sličnu plavog tela i crnog repa  :-?
Dali takve muhe spadaju u neku slobodnu kreaciju ili imitiraju nesto?
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
možda je za mutnu vodu dobra, ima zlatnu glavu i tone... mozda nimfa, mokra muva, nemam blage ???
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Naslov topica i jeste "pitanje" ali je forum o musicarskim stapovima, pa si promasio temu!
 

angler

Newbie
Učlanjen(a)
03.03.2006.
Poruke
17
Broj reagovanja
0
Prije dvije godine sam nabavio Sekspirov stap Aerial 4/5# 2,40m za lipljena, platio ga 80€. Zaista sam zadovoljan njim. Da iskren budem stapove vrhunskih proizvodjaca nisam nikad ni probao na vodi, samo na suho pa nemogu procijeniti razliku. Ako je ko imao prilike mahati tim stapom molio bih utiske.
Kad smo kod vrhunskih proizvodjaca, po vasem misljenju ko je "jaci" Orvis ili Sage?
 
Vrh Dno