Plivajuća nimfa

bogi

Senior member
Učlanjen(a)
13.01.2008.
Poruke
325
Broj reagovanja
0
Bogi Buoyant Blue CDC Nymph No. 16

2dc7az9.jpg
 

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.105
Broj reagovanja
317
Lokacija
Svrljig
Udica- veličine 12
Telo- Mešavina zečje dlake i malo braon vune,
Rep- zečja dlaka i
Noge- CDC prirodno sivo.
 

nespetro

Hero member
Učlanjen(a)
25.09.2009.
Poruke
2.006
Broj reagovanja
257
Lokacija
Norway
Ovo je jednostavno, odlican model!!!!  :tbumb:

Slican model mi je pokazao predsednik naseg drustva kao " malu tajnu". Iako je ovo ruzan i jednostavan model, ipak mi je doneo najlepsi ulov sezone. Ne po velicini nego po "teskoci". Riba je stajala visoko u vodi i poprilicno daleko Morao sam da bacam dosta precizno da bi uopste videla musicu. Izmedju nas je voda bila dosta brza. Morao sam da mendujem u vazduhu ali tako da stomak dodje na drugoj trecini kanapa. Iako sam na odredjene modele imao finih ulova nesto uzvodno, ova se zainatila. Pet musica sam promenio. Pauze izmedju izbacaja da je ne uplasim i oteram. Poludeo sam. Jednostavno ima riba koje su pametnije od drugih. Taman se odlucio da je gadjam kamenom, setim se i ovog modela. Nakvasio sam je prvo celu osim CdC-a. Uzela je ovu musicu iz prve. Poludeo sam.

telo: zeca rascupati sto vise  :)
Krilni pupoljak: Cdc

   
 

sašaPI

Full member
Učlanjen(a)
25.03.2009.
Poruke
953
Broj reagovanja
124
Lokacija
Pirot
Bez zeca ništa,kod mene zastupljen na mnogo kreacija!  :tbumb:
 

peka les

Full member
Učlanjen(a)
22.12.2009.
Poruke
660
Broj reagovanja
0
bogi je napisao(la):
Bogi Buoyant Blue CDC Nymph No. 16

2dc7az9.jpg
I ja sam je radio u vise kreacija ali mislim da je ova bogijeva NAJVERNIJA ako se tako moze reci
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Meni deluje veoma zanimljivo!  :tbumb: Cini mi se da ima sve sto bi trebalo da ima takva imitacija.
 

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
Sad ću da se s Vladom zakačim, ali znamo se mi dobro 8)
Kao prvo ja zaista ne vidim kako će ovo da pliva :doh: Po meni nikako, prema tome plivajuća ne može biti, samo nešto kao neotežana nimfa koja roni negde gde je predvez nosi...
Kao drugo ne volim ovakve šarene muve, mnogo raznorodnih materijala, boja,... kruta krila, premalo živosti, čupavosti, nigde CDC-a,...
Sve u svemu, forumska muva  :hammer:
 

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
E pa sve moje plivajuće nimfe (tj one imitacije koje tako zovem) PLIVAJU. I po potrebi mogu da se potope u vodeni film neposredno ispod poršine gde ih opet neki CDC drži u filmu...
A zovu se i nimfe zato što je im je oblik nimfe ili već nekog stadijuma nerazvijenog insekta, bez formiranih krila....
 

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
Evo jedne moje stare iz galerije, nešto što sam ja pravio pre par godina, i lovio na nju. Verovao ili ne ova pliva (sve je CDC osim repa od jarebice) i to baš dobro.
 

silvio

Hero member
Učlanjen(a)
02.07.2008.
Poruke
3.115
Broj reagovanja
943
Ova kuzina neće plivati 1000% ima i perlu u boji bakra Milanče ako nisi primjetio ali bez obzira na naziv mislim da će loviti 100%
 

peka les

Full member
Učlanjen(a)
22.12.2009.
Poruke
660
Broj reagovanja
0
Nije isprobana na vodi ali verujem da ce dati rezultate.Po Crnijevom receptu uradjena.

Udica #12
Rep jarebica
Rebra bakarna žica
Telo fazan
Nožice jarebica
Grudi zec
Krila od belog foama  umotan u najlon carapu
 
Vrh Dno