Pocetnik! Prva muva bez alata iz ruke

Trifke

Newbie
Učlanjen(a)
13.06.2018.
Poruke
11
Broj reagovanja
0
Lokacija
Krusevac
Pozdrav cenjene kolege !!!
Pocetnik sam u FF isto tako i u vezivanju muva. Planiram da kupim stegu i sve vec sto ide pa ako moze mala pomoc. A evo i slike koju sam vezao bez ikakvog alata.
 

Prilozi

  • 20180613_195403-1-1-1.jpg
    20180613_195403-1-1-1.jpg
    494,8 KB · Pregleda: 259

neca011

Full member
Učlanjen(a)
12.11.2013.
Poruke
648
Broj reagovanja
3
Pozdrav, ja verujem da su to svi ovde prosli.  :)
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.119
Broj reagovanja
1.179
Lokacija
Čačak
Dobrodosao, samo polako. Sad je lako doci do svega....pre svega informacija.... citaj sta je pisano po forumu, pokriveno je skoro sve bitno. Valjda [emoji3]

Sent from my DUK-AL20 using Tapatalk

 

Trifke

Newbie
Učlanjen(a)
13.06.2018.
Poruke
11
Broj reagovanja
0
Lokacija
Krusevac
U pravu si. Vecina je bas detaljno objasnjena tako da samo lagano i bice to dobro nadam se.  :tbumb: :hammer: :D
 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.310
Broj reagovanja
207
Lokacija
Zvornik
Ako si zadnji korak uzeo da lakiraš tjelo i time prelakirao isperke onda si napravio debelu grešku.Bar meni tako djeluje na ovoj fotografiji!
Možeš vezati i iz ruke za to treba strpljenje i ne umanjuje vrijednost muve.Dok će ti stega olakšati posao i samim time biće pedantnije vezano.

 

Trifke

Newbie
Učlanjen(a)
13.06.2018.
Poruke
11
Broj reagovanja
0
Lokacija
Krusevac
tommylee je napisao(la):
Ako si zadnji korak uzeo da lakiraš tjelo i time prelakirao isperke onda si napravio debelu grešku.Bar meni tako djeluje na ovoj fotografiji!
Možeš vezati i iz ruke za to treba strpljenje i ne umanjuje vrijednost muve.Dok će ti stega olakšati posao i samim time biće pedantnije vezano.
Tacno tako. Prvo vezao nekako pa zalepio i kada se lepak osusio ,lakom za nokte sam premazao tankim slojem. Gde sam napravio gresku? Kontam da sam dosta gresaka napravio ali za prvi put ja sam zadovoljan.  :hammer:
 

Mafke Fly

Full member
Učlanjen(a)
17.04.2014.
Poruke
899
Broj reagovanja
1
  Trifke dobro došao !!

Danas imaš bar svega za FF, od saveta i klipova na Jutjubu do kolega koji rado poklanjaju potrebne stvarčice za  vezivanje i pribor.

Samo NEMOJ da odustaješ kao što se često dešava početnicima pa i mušičarima koji su  mušičarili i preko dve sezone. :bye:
 

Trifke

Newbie
Učlanjen(a)
13.06.2018.
Poruke
11
Broj reagovanja
0
Lokacija
Krusevac
Mafke Fly je napisao(la):
  Trifke dobro došao !!

Danas imaš bar svega za FF, od saveta i klipova na Jutjubu do kolega koji rado poklanjaju potrebne stvarčice za  vezivanje i pribor.

Samo NEMOJ da odustaješ kao što se često dešava početnicima pa i mušičarima koji su  mušičarili i preko dve sezone. :bye:
Bolje vas nasao!!! Pa iskreno poznavajuci sebe teako da cu lako da odustanem i da mi ne ide od ruke guracu dalje pa nekad mora da upali. :hammer: e sad sto se tice alata za moj dzep je to preskupo videcu ako sta mogu da sam improvizujem ali sobzirom da sam bez posla i trenutno u vreme koje zivimo tesko da mogu da priustim se bi solidnu stegu i opremu. Ali opet nada zadnja umire. 😉 a sto se tice saveta rado primam savete i uvek sam za to da saslusam starije.
 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.310
Broj reagovanja
207
Lokacija
Zvornik
Lakirao si perje i učinio ga prekrutim.Znači prvo montiraš tjelo ako je balza ili poliuretan onda ga farbaš/lakiraš.Kada se osuši (mora da stoji) montiraš krila i noge u zavisnosti šta imaš od materijala.Može svašta da se uradi po volji ti.
Dok se jedno suši tijelo radiš drugo i tako se radi serija da ne gubiš vrijeme.
Jutjub ti je pun "recepata" kako i šta da uradiš.
 

beelack

Senior member
Učlanjen(a)
31.08.2018.
Poruke
156
Broj reagovanja
11
Haajde na ne otvaram novu temu, možda i ovde neki kolega vidi, i posavetuje  :bye: ...

Početnik sam totalni, duduk. Na muvu sam pecao sam bandara i bucova, tek par meseci staža sa mahačem. Znači nemam pojma.  :smoke:
Hteo bi da pokušam da vežem neku svoju nimficu, otežanu... kamenjarku, zeku, fazana... na udicama 8-10

Treba da kupim:

udice
tungsten glave
stegicu neku početničku, bobinu, neke precizne makazice
konac (koje debljine??)
olovnu žicu (koje debljine??)
krzno mrtvog zeke ili neki dabing
rep preminulog fazana
(UV lepak sa lampom imam, da mu ga kapnem na kraju malo?)  :doh:

i to je sve? HVALA  :tbumb:

hvala!

 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.119
Broj reagovanja
1.179
Lokacija
Čačak
Fazan i zecije krzno.... moze i samo glava zeca...
Udice za fazana standardna duzina vrata.
Za kamenjarke moze duzi vrat... olovna zica po potrebi na obe muve.

Blizu vrata ispod obraza od zeca imas super krem krzno za kamenjarke... sa face je super za grudi ne samo kamenjarki vec svih muva manje vise.
Ja zekonju obavezno osisam... podelim po bojama dok sisam, ujedno i po teksturi...negde je krzno neznije pa moze i za repic od wooly buggera da bude. Krzno obavezno obogatim sa npr 10 do 20% uv dabinga... neka ljubicasta nijansa odlicno radi.
Zica za rebrenje bakarna kao za licne...tanja deblja....sta imas valja.
Konac zavisi od velicine nimfi...al od npr 70den do 210 den zavrsava posao za sve ili od 14\0 do 6\0 zavisi od proizvodjaca.

BOBINA.... ne smes da stedis- keramicki umetak ili jako kvalitetan metal.... ja koristim najjeftije TMC bobine.... i vrh su....vec 10 god bez greske.
Stega spram prihoda... najbolje ivinu uzmi za te pare tesko da ima bolja. Licno imam renzetti traveler i isto 10god i ko zna koliko hiljada muva bez da sam ista takao na njoj....
Makazice kako zelis... ja koristim obicne iz pridavnice...one za nokte i ok su.
Ako koristis finiser nema potrebe da lakiras cvor. Samo.vezi dva cvora sa po 4 namotaja.
Kontra pinceta valja da je bolja ali i jeftine su ok....
Ako sam nesto propustio pitaj....

Srecno sa vezivanjem.

E da... uvek vezuj u serijama. Tako se najbolje usavrsis...vezuj jednu muvu u 5 do 10kom.istih.... kreni sa adutima prvo i njih savladaj....vremenom se otisni i pocni da eksperimentises.

Evo za pocetak jedan moj video.... u seriji...

https://youtu.be/KJmxPok2QFQ

Sent from my DUK-AL20 using Tapatalk

 

beelack

Senior member
Učlanjen(a)
31.08.2018.
Poruke
156
Broj reagovanja
11
Hvala puno oholi!!  :tbumb:
Gledao sam dosta tvojih videa, odlični su! otuda mi i inspiracija!

Kako lep hobi, nema boljeg čoveče. Vežeš svoju muvu, i cepneš ribicu u nekoj prelepoj prirodi. Ma daj, mislim da ne postoji nešto bolje.

Nego, pre neki dan šetam pored nekog dunavca sa drugaricom, i skontam sveže uginula (ustreljena) prepelica. Krenuo sam da je čerupam, ova me gleda nisam normalan..  :hammer:
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.119
Broj reagovanja
1.179
Lokacija
Čačak
Hvala za lepe reci puno.
A to kad cerupas mrtve ptice vodi racuna svasta ima po tome... malo u mikrotalasnu, malo zanrzivac da ubijes parazite....

Sent from my DUK-AL20 using Tapatalk

 

TMc

Hero member
Učlanjen(a)
01.09.2017.
Poruke
1.718
Broj reagovanja
1.024
Lokacija
Svilajnac
https://youtu.be/DB6tss3hGZc

Od ovog autora ima 15-ak dobrih videa za vezivanje musica na svakom sledećem uvodi po novi korak i tehniku tako da su odlični primeri meni je puno značilo dok sam učio, samo treba pratiti redom tutorijale 1,2,3... i vezivati nakon videa sa par puta ponavljanja i nema greske. Budi uporan i srećno veruj mi zadovoljstvo je nemerljivo veće ako na tvoju musicu upecas ribu a kvalitet će doći vezbom i vremenom. Bistro.

PS
I manja je nervoza ako omiljenu musicu zakačiš na granu jer nije frka da je za sutra ponovo obezbediš :)
 
Vrh Dno