Pocetnik! Prva muva bez alata iz ruke

beelack

Senior member
Učlanjen(a)
31.08.2018.
Poruke
156
Broj reagovanja
11
Hvala TMc, odlična serija videa za početnike. U petak mi siže stega i materijali. Božić je baš poranio.

Znam da je jako bitna stega, i keramička bobina... no nisam hteo za početak da dajem mnogo novca, da vidim prvo, kasnije ako bude išlo uzmem Ivinu stegu.... Našao neku polovnu, lepo izgleda (lepše nego ove jeftine u Time-u) za mali novac. Jeste korišćena ali prodavac mi je obećao da će 14-16 udice da drži besprekorno, manje mi ni ne trebaju za sada. Videćemo..

Nego, mnogo dobar ovaj forum  :tbumb: može čovek svašta da nauči i dobije nesebične besplatne savete.

2018-11-21-131526-r.jpg
 

beelack

Senior member
Učlanjen(a)
31.08.2018.
Poruke
156
Broj reagovanja
11
Svezao prvu muvu u životu  :tbumb: Nije bogzna šta... imao sam samo prepelicu za nogice.. no biće bolje  :yeswink:
RB003147.jpg
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
Pre tri dana si resio da vezujes i danas navezao ovakvu muvu? Ako je ovo tvoja prva muva onda si definitivno prvak sveta u vezivanju u najavi. Ja ovakvu nisam umeo da navezem prve dve godine.  :tbumb:
Imas ti ovde dosta lepih materijala pored prepelice...  :) od cega su ti rep i krila? Inace super navezani u proporciji i polozaju...
 

beelack

Senior member
Učlanjen(a)
31.08.2018.
Poruke
156
Broj reagovanja
11
hvala sasats! ne znam koliko je ovo ok.. sve je danas lako uz youtube... divim se onim starijima koji su učili jedni od drugih, improvizovali materijale...

Vežem ih na 10-tke, čisto da navežbam i naučim. Biots je guščji, tamno braon i beli, telo paun, bakarna licna za rebrenje, nogice prepelica... konac neki tanak do jaja 8/0. :doh: Moram da nabavim keramičku bobinu, par puta mi presekla ova obična. Stavio sam i olovnu žicu da bolje propadaju u dubinu. Ne znam koliko će biti upotrebljive 10-tke otežane...

RB003148.jpg

RB003150.jpg
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
Desetka je prava velicina ....i jos jednom pohvala za muvu. Vidi se da imas talenta :tbumb:
 

jesko78

Senior member
Učlanjen(a)
29.10.2014.
Poruke
437
Broj reagovanja
4
Lokacija
Kladno
beelack je napisao(la):
hvala sasats! ne znam koliko je ovo ok.. sve je danas lako uz youtube... divim se onim starijima koji su učili jedni od drugih, improvizovali materijale...
Polako, poceces i ti da improvizujes. Navezi koju na barbless udici, ove ti bas dobre.  :tbumb:
 

beelack

Senior member
Učlanjen(a)
31.08.2018.
Poruke
156
Broj reagovanja
11
hvala puno jesko78!

baš sam se primiooo  :smoke: , iz trećeg sam uspeo da svežem neku kamenjarku.
Koristio sam opet guščji biots za antenice, crna tungsten glava 3.5mm, krilca od neke tanke folije koju sam malo išarao, dabing sam mešao crni dabar i olive superfine, rebrio sa round rib. Isto sam radio po nekom youtube videu.
RB003156.jpg

RB003158.jpg
 

KLENAROS

Hero member
Učlanjen(a)
14.05.2011.
Poruke
1.153
Broj reagovanja
1
Lokacija
Doboj
Teksta bez, za prve radove.. Samo naprijed talentovani covjece!

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

 

beelack

Senior member
Učlanjen(a)
31.08.2018.
Poruke
156
Broj reagovanja
11
Hvala puno KLENAROŠ!

ma nije nauka kopirati sa youtubeta, ali dobro, prve muve se u vodu bacaju!  :doh:
Evo, ko želi, neka pošalje adresu u inbox, šaljem besplatno Rubber Leg Kauffman-a, zvezda večeri :) jes da sam ga pravio pola sata, ali ću za vikend da ih napravim još desetak istih pa ko želi neka piše! častim kauffmane!  :tbumb:

RB003165.jpg

RB003166.jpg
 

beelack

Senior member
Učlanjen(a)
31.08.2018.
Poruke
156
Broj reagovanja
11
moram za ovu kamenjarku da nabavim zakrivljene udice.. i usavršim dabing. Kad napravim dostojnu muvu šaljem vam da isprobate na vodi.. na proleće..
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.119
Broj reagovanja
1.179
Lokacija
Čačak
beelack je napisao(la):
hvala sasats! ne znam koliko je ovo ok.. sve je danas lako uz youtube... divim se onim starijima koji su učili jedni od drugih, improvizovali materijale...

Vežem ih na 10-tke, čisto da navežbam i naučim. Biots je guščji, tamno braon i beli, telo paun, bakarna licna za rebrenje, nogice prepelica... konac neki tanak do jaja 8/0. :doh: Moram da nabavim keramičku bobinu, par puta mi presekla ova obična. Stavio sam i olovnu žicu da bolje propadaju u dubinu. Ne znam koliko će biti upotrebljive 10-tke otežane...

RB003148.jpg

RB003150.jpg
Cek da se dokopas konca 17\0 [emoji23]

Sent from my DUK-AL20 using Tapatalk

 

TMc

Hero member
Učlanjen(a)
01.09.2017.
Poruke
1.718
Broj reagovanja
1.024
Lokacija
Svilajnac
Svaka čast za prve mušice profi su nikad ne bih pretpostavio da tek počinješ sa vezivanjem, imaš prirodan talenat za pravog mušičara
 

silvio

Hero member
Učlanjen(a)
02.07.2008.
Poruke
3.096
Broj reagovanja
909
samo mi nije jasno kako pocetnik dodje odmah do tih svih materijala biotsa nimph skina body lace itd... nevjerojatno :tbumb: i odmah sve da slozis kako treba aferim
 

beelack

Senior member
Učlanjen(a)
31.08.2018.
Poruke
156
Broj reagovanja
11
Hvala ljudi, no nije nikakva fora, u pitanju su najlakše muve i čisto kopiranje sa youtube-a... kupio dabing, konac, vinil rebra, olovnu zicu, paunovo pero, biots, tungsten glave, gumene nožice (materijale za oko 40e poručio sa sajta Timeflyfishing)..očerupao prepelicu ..bukvalno iskopirao sve sto koriste likovi sa youtube, i polako korak po korak sam ih iskopirao:

Princ: https://youtu.be/RHjr5pe5obo?list=LLkpVzYOHU83dy-rJNrJpgJw
Kauffmann: https://youtu.be/H6v_xyS9LeA

znači plagiranje čistak.
 
Vrh Dno