Pocetnik U musicarenju klena

isako

Junior member
Učlanjen(a)
13.02.2013.
Poruke
64
Broj reagovanja
0
Lokacija
LA City
Pelcovanje uspelo, otrov je poceo da deluje :)

Послато са LG-P700 користећи Тапаток 2

 

Rale

Junior member
Učlanjen(a)
14.03.2015.
Poruke
27
Broj reagovanja
0
Lokacija
Aleksinac
ukratko ako mogu ovde da postavim podpitanje posto sam i ja pocetnik u musicarenju,vidum da se stapovi dele po jacini (snazi ) 4,5,5/6,6/7...pa me cisto zanima da li nije cetvorka slaba za klena i sta preporucuju iskusniji musicari ?
 

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.100
Broj reagovanja
300
Lokacija
Svrljig
Nije slaba, super je. Teško je dati jedinstven odgovor na tvoje pitanje, stvar potrebe je ono šta odlučuje koji ćeš štap tj. koje klase i dužine da koristiš. Ja na S.Timoku a i na Belom često koristim štap klase 3 a dužine 7 fita i ja sam zadovoljan. Kratki zabačaji do 10-12m, ne prevelike muve su glavni razlog. Kada bi mi npr. Južna Morava bila bliže nebih razmišljao o ovakvom štapu nego big gledao da kupim neku 9 klase 5-6. Duži zabačaji, veće muve...
 

Rale

Junior member
Učlanjen(a)
14.03.2015.
Poruke
27
Broj reagovanja
0
Lokacija
Aleksinac
Bas tako razmisljam o takvom stapu,te snage ali duzine 2,40m...za juznu moravu.
 

Rale

Junior member
Učlanjen(a)
14.03.2015.
Poruke
27
Broj reagovanja
0
Lokacija
Aleksinac
sta mislis o falkonu ,2,70..5/6?mislim da mu je cena oko 3000 din..
 

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.100
Broj reagovanja
300
Lokacija
Svrljig
Nisam imao prilike da vidim taj štap, tako da ne bih mogao da ti kažem nešto više o njemu sem da za te pare nije realno očekivati neki ekstra štap ali u suštini to i nije neophodno da bi uživao u mušičarenju.
 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.310
Broj reagovanja
207
Lokacija
Zvornik
Lovim klenove i šesticom i trojkom,izbor veličine aftem,jačine štpa je prema veličini vode ne ribe.
Više ti treba jači štap da bi plasirao muvu i podigao kanap iz vode.Nego što je to potrebno za radi umaranja ribe.
Pored štapa puno pažnje obarti na strunu ona ti je puno bitna.
Ovaj da ima malo slabiji bio bi ti odličan za te pare:
http://www.timeflyfishing.com/prodavnica/fly-rods/fly-rods-falcon-trota-250-5-6
 

Rale

Junior member
Učlanjen(a)
14.03.2015.
Poruke
27
Broj reagovanja
0
Lokacija
Aleksinac
taj sam i gledao tommy ,ali samo 2,70 duzinu ...jbg a ja sam mislio da je AFTM nesto kao gramaza kod varalicara...nikad nisam musicario inace 20 godina varalicarim pa resio malo da probam ovo
 

ermedin

Senior member
Učlanjen(a)
04.02.2012.
Poruke
255
Broj reagovanja
0
Rale , ako ti sta znaci ja i sada koristim Robinsonov aquarius  4/5  2,70 koji moze da se nadje do 3000 . Zadovoljan sam  vadi i klenove  preko kile , pajke preko.2 kg , lipce na nimfu usavrsio  sa uzivanjem pecam i bez opterecenja  sto pored mene sevaju Zvucne marke . Posto za falkona nemam komentar za Robinsona  veliki +
 
Vrh Dno