podvodna fotografija

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Kako izgleda Sebastiane kad je bistro  :eek: Kakva voda,kakve ribe.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
zvezdan je napisao(la):
Kako izgleda Sebastiane kad je bistro  :eek: Kakva voda,kakve ribe.

:) Kada je bistro izgleda kao more ili planinski potok. Lepo se da viditi i dno do 4m dubine ako sa maskom gledaš malo ispod površine. Sada se to dno ne može videti a vidljivost je maximalno 2m. Kada je bistro onda je ta vidljivost mnogo veča.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Gogo je napisao(la):
Eto neko može da uživa i van FF-a !  :tbumb:

veruj mi Gogo ovo mi je čisti užitak kao i kada mušičarim...tako blizu doći takvim ribama je stvarno uzbudljivo i uvek kao prvi put  :yeswink: Evo mogao sam danas loviti i uzeti si slobodno ali mnogo je turista i kupača, sledeči tedan možda opet zahladni pa će jezero biti manje okupirano ljudima. Možda tada odem jedan dan...bilo je par idealnih dana ali obaveze me sprečile. Sada baš gledam hoću li opet na jezero (u potragu za velikim ribicama). Ako neki planovi otpadnu odo ja do jezera... :D :)

E da sam prosle godine imao ovu kameru videli bi na kakvu sam stuku naisao...bila je bas velika, preko metar...jos da sam snimio film kako je krenula prema meni sa na pola otvorenim ustima  :D to bi bilo fantasticno i blago jezivo  :D
 

silvio

Hero member
Učlanjen(a)
02.07.2008.
Poruke
3.054
Broj reagovanja
842
Vidjeti će mo Seb kad ti ispred objektiva zapliva som od nekih 50tak kg kakva će biti uživancija mislim da bliski susret sa ribom ovih dimenzija može biti pravi adrenalinski šok jedva čekam takve slike i tvoje utiske :yeswink:
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
silvio je napisao(la):
Vidjeti će mo Seb kad ti ispred objektiva zapliva som od nekih 50tak kg kakva će biti uživancija mislim da bliski susret sa ribom ovih dimenzija može biti pravi adrenalinski šok jedva čekam takve slike i tvoje utiske :yeswink:

joj prijatelju šok mi je bio i sa štukom od metar i kusur posebno kada je zaplivala pravo prema meni. Šta tek somče od 2m i kusur  :) još nisam spreman za takvo nešto ali ko zna, možda me danas kakav iznenadi...znam mesto gde ima krupnih komada ali mi se nešto ne pliva tamo, tamo bi trebao ekipu i opremu jer na te dubine i takve terene ne da idem sam i bez pripreme ipak sam ja amater  ;) Ova mesta do 5m max u vrh glave...a kamerom idem max do 3m dubine jer toliko maksimalno izdrži. Za mene je i to vec vrhunski dozivljaj. Za nesto vise, ko zna mozda kroz koju godinu ako bude zdravlja i mogucnosti.
 

silvio

Hero member
Učlanjen(a)
02.07.2008.
Poruke
3.054
Broj reagovanja
842
Ja osobno bi se ukakio kad bi kroz masku vidio soma od 50kg pravo da ti kažem za život bi se prepao
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Ja koliko znam ove nase ribe nisu bas ljudozdere i nisu "bas" napadalne za ljude...ali...heh...nikada se ne zna. Cuo sam za neke skakljive price o somovima ljudizderima u koje slabo verujem no ipak kada se nadjem negdje na dubini tada te price vec dobijaju nekakv smisao i ob sami pomisli na takvog soma adrenalin mi polako raste...onda pomislim na one ronioce koji plivaju sa ajkulama i u tom trenutku im se najvise divim i tek tada znam da cenim njihovu zbranost i hladnokrvnost jer bi ih adrenalin kostao glave. Sto si cesce sa takvim ribama ostaje samo divljenje bez adrenalina. Gledao sam neki video kako jedan englez roni u jezeru sa somovima pod nekim korenjem. Komadi preko matar do dva stoje mirno i nezainteresirano. No, opreza nikad nije na odmet.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Na youtubu sam našao par zanimljivih podvodnih snimaka sa mog jezera. Evo jednog:
Diving in Lake Bled - Slovenia
[flash=400,400]http://www.youtube.com/v/L0FoLkjtjkM&hl=en&fs=1&[/flash]

Kada uradim jos kakav zanimljiv video onda cu gore okaciti i ja moj uradak  :)
 

brankoogi

Senior member
Učlanjen(a)
06.08.2008.
Poruke
302
Broj reagovanja
0
sebastian je napisao(la):
Na youtubu sam našao par zanimljivih podvodnih snimaka sa mog jezera. Evo jednog:
Diving in Lake Bled - Slovenia


Kada uradim jos kakav zanimljiv video onda cu gore okaciti i ja moj uradak  :)

:drool:
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
kao sto sam i predpostavio ...naiđoh na somove...no, ne one ogromne ali lepe svakako. :D malo sam ušao i u njihovo područje ispod nekih betonski svodova oko kojih su lokvanji nažalost bateriju sam ispraznio ali uspio sam uraditi par filmova i sa somovima i koju fotkicu...sada samo treba da skinem fotku pa postavim i somce a filmove jos malo mora da skupljam  :) za to če te se morati malo strpiti. Kada nađem živ deo jezera kao da sam u akvarijumu...štuke, klenovi i smuđevi su bili ko zna gde ali zato šarani i somovi su tu...danas sam celim dlanom dotaknuo ogromnog šarana. Neverovatan doživljaj.  :yeswink:

Evo jedno somce.
 

Prilozi

  • SOMCE.jpg
    SOMCE.jpg
    84,2 KB · Pregleda: 418

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
evo, danas sam malo iz daljeg snimao jedno malo veče somče :lol: hteo sam mu prići još bliže ali dok sam se ja odlučuio povukao se u dubinu. Bio je debelo preko metar...možda oko 1,5m. Mnogo lep komad. Također sam naišao i na jato crvenperki od kojih je svaka imala oko 30cm. Također i na jato klenova u društvu jednog ovečeg smuđa ali tu je i naišao neki čamac sa turistima i propade mi fotka...a za video je bilo vec kasno. Znam mesta gde se zavlače i oni mnogo veči ali sam ne bih tamo da zaranjam.
 

Prilozi

  • som.jpg
    som.jpg
    122,4 KB · Pregleda: 383

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.097
Broj reagovanja
295
Lokacija
Svrljig
sebastian je napisao(la):
evo, danas sam malo iz daljeg snimao jedno malo veče somče :lol: hteo sam mu prići još bliže ali dok sam se ja odlučuio povukao se u dubinu. Bio je debelo preko metar...možda oko 1,5m. Mnogo lep komad. Također sam naišao i na jato crvenperki od kojih je svaka imala oko 30cm. Također i na jato klenova u društvu jednog ovečeg smuđa ali tu je i naišao neki čamac sa turistima i propade mi fotka...a za video je bilo vec kasno. Znam mesta gde se zavlače i oni mnogo veči ali sam ne bih tamo da zaranjam.


Pazi se ti kada roniš da te neki varaličar (  :toalet: ) ne pomeša, pecajući "na viđeno", sa nekom od tih riba  :hammer:
 

Marushani

Full member
Učlanjen(a)
21.06.2007.
Poruke
606
Broj reagovanja
0
Lokacija
Giroc - Romania
Strelac je napisao(la):
sebastian je napisao(la):
evo, danas sam malo iz daljeg snimao jedno malo veče somče :lol: hteo sam mu prići još bliže ali dok sam se ja odlučuio povukao se u dubinu. Bio je debelo preko metar...možda oko 1,5m. Mnogo lep komad. Također sam naišao i na jato crvenperki od kojih je svaka imala oko 30cm. Također i na jato klenova u društvu jednog ovečeg smuđa ali tu je i naišao neki čamac sa turistima i propade mi fotka...a za video je bilo vec kasno. Znam mesta gde se zavlače i oni mnogo veči ali sam ne bih tamo da zaranjam.


Pazi se ti kada roniš da te neki varaličar (  :toalet: ) ne pomeša, pecajući "na viđeno", sa nekom od tih riba  :hammer:
varalicar kao varalicar, samo da ne naleti neki strujash, ili neki dinamitash..... to je vec opasno
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
danas sam odluči družti se malo i sa klenovima i uradio po neki snimak i po koju fotku. Evo vam za sada i jedne fotke sa klenovima.
 

Prilozi

  • klen.jpg
    klen.jpg
    57,6 KB · Pregleda: 939
Vrh Dno